Rosemary a Guy Woodhouse (Zoe Saldana a Patrick J. Adams) odjíždějí z New Yorku do Paříže a doufají, že nechají za sebou bolestnou minulost. Jejich noví přátelé a sousedi Roman a Margaux Castevetovi (Jason Isaacs a Carole Bouquet) se stanou součástí jejich životů. Rosemary otěhotní a Guyova kariéra vzkvétá. Jeho kolegyně Julie má obavy o zdraví Rosemary. Brzy se objevují další příznaky. Guy začíná více času trávit místo s Rosemary s Romanem. Rosemary odhalí Romanovu temnou minulost a také možnou manželovu dohodu týkající se dítěte a jeho kariéry. Jedná se o moderní čtyřhodinovou minisérii, která je adaptací klasického románu Iry Levina. (noelcoward73)

LIVINGDEAD

Na to, že to byl TV dvoudílný seriál, to bylo dobře natočené. Dobré herecké výkony, napětí. A ty satanské nehody např. v kuchyni nebo čmouha pod míchačkou :-), byly parádní a vzpomněl jsem hned si na můj milovaný NEZVRATNÝ OSUD. Ani jsem si neuvědomil, že to trvalo 240 minut. Doporučuji. 70% ()

tron

Veľká bieda. Rád by som povedal, že príbeh niečím špecifickým obohatila pomerne špecifická režisérka Jánošíka... ale neobohatila. Niečo by sa možno našlo, ale ide skôr len o nie príliš podstatné drobnosti. Čo je škoda, lebo Levinova novela je super a Polańského starý film, nakrútený podľa nej, dodnes patrí medzi piliere hororu. V tejto mini-sérii je fajn, že hlavnú rolu prebrala herečka inej farbi pleti, ale, pravdupovediac, toto vydávať za plus mi príde mierne rasistické, tak to skúsim inak. Zoe Saldana je dobrá Rosemary, hoci s neuveriteľne krehkou Miou Farrow sa predsa len nedá porovnávať. Ostatné postavy sú obsadené dosť slabými, nepríjemnými alebo vyložene nesympatickými hercami, snáď len s výnimkou hlavného fízla, ktorý Rosemary relatívne pomáha. Občas sa objaví nečakane drsnejšie úmrtie, ktoré ale filmu nič nepridáva. ()

Botič

Rosemary's Baby Agnieszky Holland postrádá onu tíživou atmosféru a nepříjemnou vlezlost Polanskiho originálu, ale na druhou stranu přichází s několika poměrně zdařilými hororovými momenty (probuzení se uprostřed chirurgického zákroku). Nemluvě o tom, že Paříž Rosemary sluší mnohem víc, než New York. ()

NinadeL

2/2 Agnieszka Hollandová přenesla téma slavného románu a filmu z New Yorku 60. let do současné Paříže a ruku v ruce s touto změnou došlo i na další posunutí významů. Leč není to na škodu, jen je to jiné řešení výborného nápadu, který fungoval tehdy a funguje i dnes. Levinovým tématům obecně propadám, takže jsem nemohla být jinak, než potěšena. ()

*CARNIFEX*

Tri mesiace potom, ako oznamujú lekári krásnej Rosemary, že potratila, sťahuje sa so svojim manželom Guyiom, do Paríža. Nakoľko sa živí ako spisovateľ, neexistuje lepšieho výberu prostredia, ako toto romantické mesto plné zamilovaných ľudí. Zhoda náhôd spojí tento mladý zamilovaný pár so staršími manželmi Castevetovými, ktorý im po zhorení malého univerzitného bytu poskytnú luxusný apartmán vo svojom dome. Takmer ihneď od nasťahovania začínajú Rosemary prenasledovať nočné mory. Kto vlastne sú títo úctivý manželia? A komu vďačia za svoj úspech a bohatstvo? Keď som zbadal tú stopáž 170 minút, skoro ma "piclo". Nakoniec som to však vďaka zaujímavému mysterióznemu príbehu, ktorý odstupom času ponúkol niekoľko zvratov, bez problémov zvládol. Pár pekných gore záberov potešilo, no netreba očakávať jatka "ala" Hory majú oči. V rámci "occult" horor subžánru musím prejaviť spokojnosť. Na TV film, pomerne vydarený snímok. Napriek tomu, že človek očakával rozuzlenie, ktoré ponúkne postupnú gradácia snímku, dostavil sa nemastný - neslaný záver, ktorý iba spustil oponu. Škoda - 60%. ()

Spooner

Zbytečnost, jenž nepřináší do nechvalně známého příběhu naprosto nic nového. Tempo je strašně pomalé, režie postrádá tu správnou atmosféru a úmrtí některých postav vyznívají nechtěně směšně. Nezachrání to pak bohužel ani výborná Zoe Saldana a správně ďábelský Jason Isaacs. ()

Wacoslav1

Tak tenhle rozvleklej místy opravdu totálně televizně působící horor mě fakt moc nebavil. To že nechci splodit žádnýho satana už je v seznamu mých životních priorit velmi dlouho, takže v tomhle směru mi film taky nic moc nedal. Budu muset někdy kouknout na originál. Počítám, že bude určitě lepší.35% ()

SeBig odpad!

170 minut? To jsem asi viděl jen hodinu a půlovej trailer a jsem za to rád...vlastně nejsem. Taková plichta nezaslouží ani dvacet minut. Článek o zakázaných potratech v emérice mi přijde zajímavější než tohle "mysterioznííí" veledílko. ()

Chrustyn

Tv verze legendárního hororu, která postrádá atmosféru a je zbytečně utahaná. S Polanskiho verzí má pramálo společného. ()

SLOTH

To napětí a stísněná atmosféra která kralovala v původním snímku tu jako by nebyla. Steve Mercato je asi nejhorší casting všech záporáckých postav a to že na konci ukázali dítě je asi ta největší chyba. Jo to je vlastně SPOILER ()

Morholt

Agnieszka Holland nevytvořila tak depresivní či intenzivní verzi Levinova románu jako Roman Polanski, ale na druhou stranu je tohle zpracování pro většinového diváka stravitelnější. A povedlo se i herecky. Zase se tu nabízí především srovnání obou hlavních protagonistek a ačkoliv Zoe Saldana těžko přehraje Miu Farrow, byla mi její Rosemary sympatičtější, protože z bývalé Allenové mám právě od dob první Rosemary hrůzu. Nemám výrazných námitek. 70% ()

maddy

Súčasný trend amerických televíznych staníc rozvádzať námety z filmov do seriálovej obdoby síce plne kvitujem a neraz priniesol skutočné kvalitné počiny, ale ako to väčšinou býva časom začne kvantita prevažovať kvalitu. Rosemary 's Baby je toho žiarivým príkladom. Aj keď v tomto prípade sa nejedná o štandardný seriál, ale o mini-sériu (dve epizódy o dĺžke 85 min.). Osobne by som sa novú Rosemary neváhal označiť doslovným televíznym remakom pôvodného snímku, pretože ten samotný mal 136 minút. Novodobá Rosemary má 170 minút, čo je len o pol hodinu navyše. Využíva ju, ale k dobru? Jednoznačne nie. Pôvodný film síce nebol po príbehovej stránke nijako výrazne komplikovaný, ale o to sa ani nesnažil. Išlo skôr o kvalitné uchopenie režiséra Romana Polanského, ktoré dokázal na scénu priniesť stiesnenú, neistú, až paranoidnú atmosféru, na ktorej celý čas staval a zaujímavo sa pohrával s divákom až do samotného záverečného aktu, kedy nebolo úplne jasné, či hlavná postava má len psychické problémy spojené s halucináciami alebo dočinenia s okultizmom. Slušne napínal nervy diváka, inteligentne pracoval s charaktermi a právom sa z neho stal (hororový) kult. Remake na to celé vyslovene kašle. Príbeh plynie bez výraznejších prekvapení, okolo postáv sa síce snaží vytvoriť akúsi auru záhadnosti, ale ide len o smiešny pokus, lebo od začiatku je zrejmé kam dej smeruje a ako sa bude vyvíjať (a to aj tomu, kto pôvodný film nevidel). Chýbajú akékoľvek zvraty, postavy jednajú hlúpo a hlavne s každým novým záberom čoraz skratovitejšie. Napriek trojhodinovej dĺžke sa vôbec nedarí vykresliť ich charakter a motivácie, namiesto toho si ich film účelovo prispôsobuje v každom ďalšom zábere (nie je vôbec zdôvodnené kedy sa manžel Rosemary pridal na stranu Satanistov atď.). Stopáž je naťahovaná zbytočnými scénami a postavu Rosemary stavia do úlohy hysterickej ženy, ktorá sa o seba nevie sama postarať a len bez rozmyslu plní pokyny zúčastnených. Občas zapochybuje a dokonca kontaktuje vyšetrovateľa, ale len preto aby v ďalej scéne mohla akúkoľvek ostražitosť zahodiť za hlavu a naďalej konať neuvážene. Part I bola doslovne zbytočná a na zoznámenie s postavami by v tomto prípade stačilo aj 10 minút ako útrpných 85 minút, Part II síce pridala navyše pár gore scén (asi 2) oproti pôvodného filmu, ktorý si bez nich plne vystačil a napriek tomu perfektne fungoval, ale je to len márna snaha, ktorá dnes nikoho neohúri. Týmto scénam navyše v deji chýba akýkoľvek zmysel a sú v scenári evidentne nadbytočné. Dúfal som aspoň v akékoľvek osvieženie počas záverečnej kultovej scény s kolískou. Tá však nesprostredkováva žiaden intenzívnejší nátlak na postavy. Len unáhlene (zo 170 minút je na ňu vyhradený ešte menší čas ako v originále) a nedôveryhodne zakončuje predošlý dej. Nešokuje, neprekvapuje, nakoľko je celý čas jednoznačné k čomu smeruje, necítiť pri nej napätie ... asi tak ako nie je nič cítiť počas celých tých 170 minút. Zmysel tohto okliešteného remaku mi teda úplne uniká, nakoľko pôvodná Rosemary funguje bez problémov aj dnes, takmer 36 rokov od vzniku, táto nová verzia neponúka nič navyše, čo by neobsahoval už skvelý originál a to čo v ňom fungovalo v nej nefunguje ani náznakom. Zoe Saldana je síce sympatická a pokojne som ju dokázal akceptovať namiesto skvelej Mie Farrow, ale v takto nevďačnej úlohe, resp. pod takýmto režisérskym vedením, veľa nezmôže. Patrick J. Adams, v úlohe manžela, bol napodiv výraznejšia postava ako manžel v pôvodnom snímku a oceňujem aj premiestnenie deja do Paríža, vďaka čomu sa zvýraznila odcudzenosť charakterov (Američanov) v neznámom prostredí, ale to sú prevažne len nepodstatné klady v inak nezáživnom, sterilnom remaku. Od Agnieszky Holland by som čakal rozhodne viac a práve kvôli nej na režisérskej stoličke som sa na novú Rosemary tešil. Výsledok je však ten, že takúto rutinu by dokázal sprostredkovať ktorýkoľvek béčkový režisér a ani by sa nemusel snažiť. To je pre Agnieszku veľmi zlá vizitka. Part I = 2* / Part II = 2,5* - CELKOVO: 2* (4/10) () (méně) (více)

Helo

Zdaleka nejlepší výkon Zoe + PJ Adams tam sednul. Celkově je to trošku pomalejší, ale napětí je budováno postupně až do mrazivé závěrečné třičtvrtě hodiny. ()

lioncel

Normálně dávám za 170 televizních minut běžně minimálně čtyři hvězdičky .. tady by také slušely - už jen za snahu, nádherné exteriéry, krásný čistý obraz /HD/ a jednu opravdu vydařenou pěknou vražednou akcičku /v kuchyni/ .. jenže nemohu - tohle měla přece být Rosemary .. ´ta´ Rosemary - od Levina (!) .. naprostá klasika .. a proto nejde neporovnávat s originálem (i tím filmovým) - tady totiž chybí téměř vše to zásadní : děsivé tajemno, pochybnosti o vlastní rozum, narůstající obavy, hrůzné podezření, veliký strach /děs, odhodlání .. tedy ono tu to je, ale tak nějak hodně sterilní, hezky poklidné, studené, nijak vás to moc nezasáhne, nevtáhne, ani neděsí ... ()

Streeper

Wow, wow, wow. Naprosto dokonale natočené. Skláním se před Agnieszkou Holland. Po Hořícím keři další skvělé dílo. Příběh je trochu slabší, místy utahaný, ale jinak je to dokonalé, strašidelné, neuvěřitelné a Zoe Saldana tomu dala korunu, byla vážně dokonalá. Probůh dejte jí za to nějakou cenu! ()

Laerry

V poslední době spousta filmových klasik je převáděna na seriálovou verzi – či minisérii – což je případ Rosemary má dětátko. První část je natočena skvěle a je plná napětí, jak to má být. Pak ale přijde druhá část, která původní svižné tempo ztrácí a rozbředává se do protivných výjevů více blouznící a šílející Rosemary. Když už nic jiného, tak se divák může pokochat exteriéry Paříže – což jako jediný větší klad nestačí. ()

fiLLthe3DD

Zatímco v původní "Rosemary" bylo divákům vše podáváno jen v náznacích, díky kterým pak ani nebylo pořádně jasné, zdali se "Satan" skutečně zrodil či jestli to celé nebyl jen blud hlavní hrdinky, zde je to jasné téměř od začátku - ne proto, že bych znal originál, ale proto, že snímek divákům tyto informace naservíruje rovnou a na stříbrném podnose. Je sice pravda, že bylo mnohem zajímavější vidět i nějakou tu krev (prostě remake, tudíž co se brutality týče ze zásady „přehnanější") než jen poslouchat nudné žvanění jako v originále, ale když si to tak vezmu, tak ten byl zaměřený JEN A JEN NA ROSEMARY a na tom, co ona divákům zprostředkovala. Zde se do toho těch postav se*e až moc a máme zde i scény, ve kterých se hlavní hrdinka nevyskytuje, tudíž nevidím jediný důvod v tom, proč nemohly být lépe vykresleny charaktery ostatních postav... Co třeba Guy? Dělal to nakonec jen proto, že si zvykl na život v luxusu nebo že měl o Ro strach? Od každého trochu, nejspíš... A co Roman a Margaux? Co jejich motivace, jejich osobní problémy? Nic. Hlavně že jsme tam měli tu krev. Konec byl taktéž zklamání - ačkoliv se mi původní verze vůbec nelíbí, tak finále filmu patří k mým vůbec nejoblíbenějším kvůli vyhrocené atmosféře - zde mi to přišlo takové nijaké... Ale jinak se mi to celkem líbilo. Herci v pohodě, utíkalo to celkem rychle, ale čekal jsem víc, jelikož ani Polanskiho verze se mi (krom konce) zas až tak moc nelíbí :D ()