Rufus

Drama / Horor

Kanada, 2012, 109 min

Rufus je teda divné decko, ktoré aj správaním pripomína hlavného hrdinu s filmu Some Kind of Hate. Len tu nejde o šikanu, ale znovu o krv a tých ktorý ju radi cecajú. Od jeho prvého "krvavého" útoku bol film divný. Dosť som nepobrala Tracy, jej postava bola nejak postavená na hlavu a asi som nepochopila, čo tam ona vlastne robí. Vlastne to nebola jediná vec, ktorej som nepochopila. Ale na konci sa film zase celkom pekne vyfarbil, nabral na dramatickosti a tým pádom neľutujem moju polročnú snahu ho zohnať.Akurát pri tom naozaj nemusel vydávať zvuky ako šabľozubý tiger.(30.8.2016)

• *CARNIFEX*

Obstojný námet, ktorý mi bol napriek občasnému romantickému nádychu rozhodne viac pochuti ako priteplený "Twilight". Chvála bohu, že sa táto stránka viac menej drží v úzadí, no taktiež sa nedá povedať, že by bol "Rufus" krvavým nárezom, ktorý sa nado smrti uloží v pamäti diváka. Celé mi to prišlo ako akési sociálne drama, v ktorej je hlavnou postavou nedospelý, nedozretý jednotlivec, ktorý si zvyká na nové pravidlá v novom prostredí, hľadá si nových priateľov, respektíve snaží sa zapadnúť, pričom keď už sa zdá, že by ho samotné okolie mohlo prijať, objaví sa nebezpečenstvo v podobe "neprajníka". Skutočne ťažko sa mi to hodnotí. Z pohľadu drámy ma samotný snímok príliš nezasiahol, ako horor ho napriek občasným vsuvkám vnímať taktiež nedokážem, lebo nevyvolal zas také pocity, ktoré by som chcel, respektíve očakával. Je mi to ľúto, ale u mňa príliš nie, ale väčšine to sedí tak možno aj vám bude - 50%(17.10.2016)

Solídny, malý, nezávislácky horor s teenagersko-romantickým nádychom, ktorý našťastie nie je gýčovito zruinovaný. Herci sú neopozeraní a v pohode, malé zimné mestečko je kvalitnou kulisou a dá spomenúť na silnejšie počiny (typu "Let the Right One In" či "I am Not a Serial Killer") a celý monster aspekt sa vlastne dosť drží na uzde, tak ako aj tá romantická stránka, až ma na konci prekvapilo, ako tie – takmer 2 hodiny – ubehli. Mohlo to byť o niečo výraznejšie, ale aj tak FAJN.(15.10.2016)

• - Natáčanie prebiehalo v meste Dundurn v kanadskej provincii Saskatchewan. (metal.storm)