poster

Hyena

 • Velká Británie

  Hyena

Drama / Krimi

Velká Británie, 2014, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ****

  Syrová, špinavá a zlá anglická kriminálka, plná hnusnejch, zlejch a špinavejch lidí a je jedno, jestli se jedná o Albánce, Turky, policajty z protidrogovýho, nebo fízly z vnitřního. Tady neměl čistý ruce vůbec nikdo a člověk může jen hádat, koho ta hra na dobrýho poldu a kámoše podsvětí semele jako prvního. Výborný Peter Ferdinando, kterého jsem sice leckde viděl, ale odsud si ho konečně zapamatuji, dvojka mých oblíbenců Maskell-Graham mě nezklamala ani tady, ačkoliv bych jim dal víc prostoru a hodně potěšil jeden z albánských bratrů, který vypadal jak ultradrsňácká verze Colina Farrella. Paráda. 85%(2.10.2015)

 • Radek99
  *****

  Syrový kriminální maso... Vynikající atmosferická kriminálka, která nejvíce připomene předloňský artový hit Drive, jak prací s hudbou, tak i zajímavým uměleckým stylizováním. Hyena má ovšem narozdíl od Drive spíše polodokumentární charakter, což je asi nejvíc umocněno ruční kamerou, která často sleduje protagonisty filmu zezadu, tak trochu to evokuje linku ,,direct cinema", výsledný vjem je hodně sugestivní. Gerard Johnson natočil zvláštní progresivní retro snímek, formálně jdoucí ve stopách starých gangsterských filmů 70. let, ovšem výrazově posunutých do aktuální postmoderní současnosti. Překvapivý, silný otevřený konec, když kamera zůstává na strnulé tváři hlavní postavy, přesně evokuje svíravý pocit, který podobně laděné snímky vzbuzují...přes všechen ten nános humanity jsme pořád jenom zvířata žijící v (velkoměstské) džungli...(28.9.2015)

 • JASON_X
  ****

  Marně vzpomínám, kdy naposledy jsem viděl takhle temnou a syrovou kriminálku. A taky v ní hrají dvě okouzlující ženy, další plus. Hyena mi stylem a obsahem trochu připomněl Refnovu dánskou trilogii Pusher z kodaňského podsvětí, kterou mám hodně rád. Mít lepší (=méně rozklepanou) kameru a lepší (=propracovanější) konec, dám plný počet. Co se toho závěru týče - někdy mi otevřené konce sednou, někdy ne. A tenhle mě tedy vyloženě nakrknul, přiznávám. Těšil jsem se, že si Hyena vyřídí účty s tou albánskou pakáží, a pak odjede s oběma krasavicemi do Karibiku, kde budou žít v šťastném milostném trojúhelníku až do smrti. A nebo ještě líp - Hyena se s Albánci vzájemně vyruší a obě krasavice spolu odjedou do Karibiku, kde budou žít za Hyenovy prachy ve šťastném lesbickém svazku až do smrti. No, to jsem se zase nějak rozkecal...(5.11.2015)

 • Gilmour93
  ****

  Albánská internetová kavárna v East Endu? Serpica by zajímalo, proč množství nakoupené instantní smetany neodpovídá její následné spotřebě a zdali mají koncesi na provozování řeznictví, obzvláště prodej drůbežího. Jiný polda se zase zeptá na procenta ze zisku.. Obsah sice není nikterak originální (prohnilý policista pronásledován oddělením vnitřních záležitostí i vlastní prohnilostí), nicméně neobvyklá forma a unikátní londýnské prostředí dodávají pozvolna umírající Hyeně punc zajímavosti. Těkavé, znervózňující hudební aranžmá, sugestivní násilí, uvěřitelné postavy, takřka dokumentární kamera stavící diváka do pozice zúčastněného pozorovatele. Poslední minuta asi nechá hodně lidí „rozdělaných“, ale berte to tak, že není někdy od věci dodělat se sám.. Přirovnání k Refnovým dealerům a řidičům rozhodně není mimo pisoár, nicméně Johnson nemá jeho manýristickou drzost a tvůrčí sebevědomí. Zbývá jen posoudit, jestli je to klad, nebo negativum..(30.9.2015)

 • bourec
  *

  Vykreslení podsvětí londýna je asi to jediný,co tady stojí za zmínku.Jinak syrová,ale nekoukatelná nuda,která se ve stylu refnovejch filmů táhne jak můj ranní sopl.A perlička na konec!Nějakej Gordon Brown je asi jedinej herec na světě,kterej má u filmografie jen odpady.Neni divu!(Barbar,Bronson,Jen bůh odpouští)Sračka vedle sračky.10%.(6.12.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace