Michael Logan je vysoce závislý feťák a zároveň zkorumpovaný policejní důstojník, jehož svět se obrátí vzhůru nohama díky příchodu drsných albánských gangsterů. Hrozí totiž, že tyhle krvelačné hyeny změní londýnské podsvětí jednou provždy. Seznamte se s Michaelem Loganem - antihrdinou naší doby, přirozeným predátorem v džungli londýnského podsvětí. Michael stojí v čele zvláštní protidrogové jednotky zaměřené na největší a nejpodlejší překupníky drog. On ani ostatní členové jeho týmu ovšem nejsou o nic lepší než tihle padouchové - tak to ale ve světě, v němž se pohybují, zkrátka funguje. Rozlišit, zda se pokoušejí infiltrovat gang proto, aby ho zničili, či snad aby jim z obchodu s drogami taky něco káplo, je téměř nemožné. Pak ale na scénu vstoupí dva brutální albánští bratři, díky nimž hrozí, že se pravidla londýnského podsvětí změní jednou provždy. Michaelův život se ještě víc zkomplikuje, když jeho starý kolega David převezme případ s Albánci, a oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí se dostane na samý práh odhalení pochybných činností Michaela a jeho skupiny. (Cinemax)

verbal

Dobrý kačer. V dnešní lekci kreaturivního komentování si názorně ukážeme, jak v praxi vypadá opravdové zneužívání samoúčelných vulgarismů za účelem vlastní exhibice a zničení neposkvrněné pověsti této HOMObáze. Všechny výrazy neslučitelné s morálkou šosáckého portálu jsou v plném rozporu s novými pravidly a úmyslně zvýrazněny tak, aby je ČSFD Osel (samozřejmě míněno pouze ve významu velmi užitečného hospodářského zvířete) co nejsnadněji identifikoval a mohl tak oprávněně očistit tento ráj bigotních uživatelů od zla jménem verbal. A to ani nemluvím o nechutně odporném HOMOfobním, xenofobním a rasistickém podtextu, kterým by měl každý slušný a uvědomělý obyvatel EU otevřeně pohrdat! Hyena je kur(pyp!)evsky zneklidňující film! Začíná to sice jako by si zfetovaný Refn za(k)ukal s Aronovským, až jsem měl sto chutí to hned vypnout, nicméně po psychobu(m)erantském úvodu se z toho vyko(j)otilo opravdu popeachi tísnivé drama, po němž má jeden chuť rozjet se okamžitě do Marsej či Neapole a s olověnou ratolestí srdečně zahánět zpátky do moře všechny ty zkur(pyp!)vené migranty. A to se zde zatím!!! jedná pouze o zpeachené, mírumilovným islámem motivované Albánce a Turky. Všichni ti dokonale civilizovaní a k perfektní toleranci a asimilaci připravení právníci, lékaři, inženýři a vědci ze Sýrie a Eritree, co se k nám teď z jihu valí jako hejno pomr(h)aných kobylek páchat trestnou činnost, budou až ve dvojce. U chudáčků totiž zuří válka, co vyvolali ti zaje(pyp!)baní fundamentalisté, které si tam v kolektivním pomatení mysli a ve jménu Alláha dobrovolně pěstují už od temného středověku, zatímco většina Evropy s pos(tl)anými kudlankami dávno zatočila a ve jménu pokroku se rozhodla budovat raději civilizaci, na níž se teď ti vlastní vinou zaostalí, přičmoudlí (s)mrd(í) najednou rozhodli hromadně parazitovat. A proč, když je na většině převelikého Arabského poloostrova mír a v pohodě by se do stejně „kulturních“ zemí plných mohamedánů všichni vešli a zůstali by v podstatě při svém životním stylu? Inu, protože Merklová je pi(ch)a a všichni ti humanitou posedlí ču(ň)áci z bílých bruselských čtvrtí je přijmou s otevřenou náručí, dají jim z našich daní nažrat a nakonec třeba i vyhodí od pásu a z popelářských aut pár našinců a nahradí je Syřany, aby světu ukázali, jak jsme morálně vyspělí kabrňáci. Už se docela těším, až v Zákoníku práce vyjde nařízení o povinné antidiskriminační přestávce na modlení pětkrát za den. A úplně přinejhorším je pro ně evropský kriminál proti kobce v nějaké arabské (t)rdeli učiněný Holidej in. Smutné je, že jsme si ty (b)undy v podstatě sami zvolili, aby zastávaly naše zájmy. S překvapením zjišťuji, že mým zájmem, a evidentně i zájmem většiny, je nyní pod kůl heslem „Muslim do každé rodiny“ živit bandu nábožensky posedlých, vypláchlých hadrových hlav a ve Sdružených barvách Benetonu se s radostí z humanity řítit vstříc světlým zítřkům v hřejivém náručí ani trochu rozpínavého a už vůbec ne militantního islámu. Podívejte se na Hyenu, co dokáže v prostředí zkorumpovaných represivních složek jen páreček zdivočelých albánských cigošů bez jakékoliv úcty k životu, morálce a kultuře země, která jim poskytla azyl, a představte si, jak to bude vypadat, až jich tu budou kočovat milióny. Není už náhodou nejvyšší čas poslat evropskou politickou garnituru do stejné (ty)če, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „do Damašku“, jako všechny ty „ubohé“ uprchlíky? () (méně) (více)

Radek99

Syrový kriminální maso... Vynikající atmosferická kriminálka, která nejvíce připomene předloňský artový hit Drive, jak prací s hudbou, tak i zajímavým uměleckým stylizováním. Hyena má ovšem narozdíl od Drive spíše polodokumentární charakter, což je asi nejvíc umocněno ruční kamerou, která často sleduje protagonisty filmu zezadu, tak trochu to evokuje linku ,,direct cinema", výsledný vjem je hodně sugestivní. Gerard Johnson natočil zvláštní progresivní retro snímek, formálně jdoucí ve stopách starých gangsterských filmů 70. let, ovšem výrazově posunutých do aktuální postmoderní současnosti. Překvapivý, silný otevřený konec, když kamera zůstává na strnulé tváři hlavní postavy, přesně evokuje svíravý pocit, který podobně laděné snímky vzbuzují...přes všechen ten nános humanity jsme pořád jenom zvířata žijící v (velkoměstské) džungli... ()

Rob Roy

Slušná nihilistická kriminálka v duchu Nicolase Windinga Refna. Škoda, že hlavní postava není zajímavější. Krásná poslední minuta. ()

Fr

„PŘEDSTAV SI, ŽE BY POLICAJT JAKO MICHAEL LOGAN NEEXISTOVAL. EXISTUJÍ, PROTOŽE DĚLAJÍ DOBROU PRÁCI. A STANOU SE NEDOTKNUTELNÍ…“ /// Film natočenej za pět tejdnů použil k inspiraci i příběhy bábovek, který vyvázly z pazour obchodníků s bílým masem. Navíc prej aspoň uvidíme, co všechno se může dít na ulicích velkejch měst. Tady je zaneřáděnej Londýn. Úplně nejvíc baví ponurá, syrová atmosféra. Ta film dělá atraktivním, což podtrhne i těch pár brutálních scén, který tam padnou jako hrnec na prdel. Navštívíme albánskou mafii, zatleskáme vysvobození holky z brlohu obchodníků s bílým masem, ale jestli chcete nějaký hlubší morální rozhřešení, budete zklamaní. Tady totiž platí jen to o tý svini a řezníkovi. Obsazení je zajímavý. Nevokoukaný tváře, stejně jako drsný ksichty Albánců, působí víc než věrohodně. A Stephen Graham (AlCapone v sérii Impérium – Mafie v Atlantic City) za sebou i v krátkým partu zanechá nesmazatelně krvavou stopu. Konec je na hovno. Protože… prostě myslím, že k tomu filmu nepatří. (Ale to je asi jediný, co s tím můžu dělat.) Dík častým zvratům patří závěrečná půlhodinka rozhodně k tomu nejzajímavějším co žánr „policejní krimi thriller“ nabízí. Nejde vo žádnej biják pro citlivky. O zkorumpovanejch policajtech, obchodu s lidma a temný stránce Londýna se ani jinak, než autenticky a bez zbytečnejch kudrlinek vyprávět nedá. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bad Lieutenant je můj vzor! 2.) Jsem polda a potřebuju prachy. 3.) Thx za titule „UniCorn“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Docela hodně drsná, syrová a nepříjemná kriminálka plná drog, prostitutek a albánských goril, se kterými nechcete mít nic společného. Tenhle film není vyloženě můj šálek čaje a při dvou hodinové stopáži jsem se párkrát nudil, ovšem jakmile došlo na krájení chleba, tak bylo na co koukat. Místy brutální jak svině za což palec nahoru za odvahu tvůrcům. 65% ()

emma53

Na můj vkus snad až moc masakrální, ještě pár takových filmů a budu chodit jak zdrogovaná, já, která ani nekouřím. Chvílemi překombinováno, ale jinak nemám větších výtek. A konec mě už totálně rozcupoval, to mně spadla brada. Ty ty ty, Gerarde, tohle mi nedělej. Syrovost a drsnou, skoro šílenou atmosféru umocnil modrý filtr, ale to snad ani tvůrci nemuseli, ono by to mohlo klidně být i v normálních barvách, divákovi by to přece úplně stačilo, aby si ujasnil, jak to někdy někde chodí.......nebo všude ? A nebo to bylo úmyslem, aby se divákova tvář bez problému ztotožnila s viděnými vjemy. Možná jsem ale barvoslepá, i tuhle možnost připouštím. Zkorumpovaný polda, no to snad néééé? :-) A ještě ten zážitek u vany s ........asi se dám na pohádkové horory. ()

Gilmour93

Albánská internetová kavárna v East Endu? Serpica by zajímalo, proč množství nakoupené instantní smetany neodpovídá její následné spotřebě a zdali mají koncesi na provozování řeznictví, obzvláště prodej drůbežího. Jiný polda se zase zeptá na procenta ze zisku.. Obsah sice není nikterak originální (prohnilý policista pronásledován oddělením vnitřních záležitostí i vlastní prohnilostí), nicméně neobvyklá forma a unikátní londýnské prostředí dodávají pozvolna umírající Hyeně punc zajímavosti. Těkavé, znervózňující hudební aranžmá, sugestivní násilí, uvěřitelné postavy, takřka dokumentární kamera stavící diváka do pozice zúčastněného pozorovatele. Poslední minuta asi nechá hodně lidí „rozdělaných“, ale berte to tak, že není někdy od věci dodělat se sám.. Přirovnání k Refnovým dealerům a řidičům rozhodně není mimo pisoár, nicméně Johnson nemá jeho manýristickou drzost a tvůrčí sebevědomí. Zbývá jen posoudit, jestli je to klad, nebo negativum.. ()

kulyk

Majkl má svou tlupičku nadpochůzkářů, co si rádi užívají života. Evidence důkazů jim slouží jako otevřený bufet, u něhož si vybírají, co dílem zpeněžit a co prohnat rypáky s apetity korečkových rypadel. Hezký standard kazí nové albánské lišky v kurvníku, otravný GIBSák a návrat skrčka z temných hlubin minulosti. Prohnilí proti prohnilým bez humoru, či teplých lidských slov. Žánrově odpovídající, ovšem poněkud lopotné. Zbytečně existenciální konec to sundavá dolů jako Turčík suchoje. ()

misterz

Krutá a surová sonda do sveta drog a skorumpovaných policajtov. Áno, asi takto nejak to môže vyzerať vo väčšine svetových veľkomiest. Páčil sa mi aj casting, všetci (až na jednu výnimku) boli na svoje miesta vybraní veľmi dobre, Albánci boli Albáncami, Turci Turkami a vymletí policajti vymletými policajtmi. Vidno, že si Johnson nechal záležať a že chcel byť čo najpresvedčivejší. To je ale asi tak všetko. Ako celok ma to nadchlo menej ako som čakal, možno keby bola výraznejšia hlavná postava (herec mi pripomínal jedného bývalého spolužiaka, ktorého som nemal rád), tak snáď.... A vôbec najhorší bol koniec, pretože to skončilo práve vtedy, keď to začínalo byť najzaujímavejšie. Vzhľadom na povahu a surovosť tejto kriminálky by záverečný masakrík nebol od veci. 65/100 ()

sochoking

Drsná kriminálka o polišovi, ktorý dávno stratil svoju tvár dobrého chlapa, ktorá je doprevádzaná a silno umocňovaná ťažkými a stiesňujúco znepokojujúcimi hudobnými tónmi a záverečnou minútou, ktorá rozhodla o tom, aby som tomuto kúsku strelil plný počet! ()

Crocuta

Syrová kriminálka, která svojí tématikou i vyzněním hodně připomíná stejně nepřikrášlený francouzský seriál "Zvláštní jednotka" (2009) a to zdaleka nejen proto, že Ferdinando a Auteuil jsou si fyzicky dost podobní. V komentářích je často zmiňován Refn, nic proti tomu, při sledování "Hyeny", zvláště pak porcovacích scének nelze nevzpomenout na "Pushera", zejména jeho trojku, mě tento snímek navíc výrazně evokoval i tvorbu Oliviera Marchala. V této souvislosti jen podotýkám, že ačkoliv se z té albánské verbeže pomalu stává filmové klišé, inspirace realitou je jednoznačná, když se zmíněného ksindlu obává už i náš vrchní financ :-). Jo, a abych nezapomněl, další prima kriplovská role pro Neila Maskella :-)). ()

JASON_X

Marně vzpomínám, kdy naposledy jsem viděl takhle temnou a syrovou kriminálku. A taky v ní hrají dvě okouzlující ženy, další plus. Hyena mi stylem a obsahem trochu připomněl Refnovu dánskou trilogii Pusher z kodaňského podsvětí, kterou mám hodně rád. Mít lepší (=méně rozklepanou) kameru a lepší (=propracovanější) konec, dám plný počet. Co se toho závěru týče - někdy mi otevřené konce sednou, někdy ne. A tenhle mě tedy vyloženě nakrknul, přiznávám. Těšil jsem se, že si Hyena vyřídí účty s tou albánskou pakáží, a pak odjede s oběma krasavicemi do Karibiku, kde budou žít v šťastném milostném trojúhelníku až do smrti. A nebo ještě líp - Hyena se s Albánci vzájemně vyruší a obě krasavice spolu odjedou do Karibiku, kde budou žít za Hyenovy prachy ve šťastném lesbickém svazku až do smrti. No, to jsem se zase nějak rozkecal... ()

Morholt

Syrová, špinavá a zlá anglická kriminálka, plná hnusnejch, zlejch a špinavejch lidí a je jedno, jestli se jedná o Albánce, Turky, policajty z protidrogovýho, nebo fízly z vnitřního. Tady neměl čistý ruce vůbec nikdo a člověk může jen hádat, koho ta hra na dobrýho poldu a kámoše podsvětí semele jako prvního. Výborný Peter Ferdinando, kterého jsem sice leckde viděl, ale odsud si ho konečně zapamatuji, dvojka mých oblíbenců Maskell-Graham mě nezklamala ani tady, ačkoliv bych jim dal víc prostoru a hodně potěšil jeden z albánských bratrů, který vypadal jak ultradrsňácká verze Colina Farrella. Paráda. 85% ()

Padme_Anakin

Film jak žiletka. Zařízne se rychle a bolestně. A zůstane po něm stopa. Sonda do londýnského podsvětí výrazně opepřená přítomností albánských bratrů mi svírala útroby. Logan v podání Petera Ferdinanda byl dokonalý šmejd s věčně nacpaným chřípím. A přesto, že jsem ho těžce vydýchávala, když mu začalo skutečně téct do bot, bylo mi ho líto. Ono postavit se do cesty někomu, kdo nemá v úctě lidský život, postrádá jakoukoli morálku, bez skrupulí brutálně morduje, de facto nelze. Zneklidňující a velmi tísnivé kriminální drama. ()

NinonL

Drsná krimoška z prostředí policie, obchodníků s lidmi a drogami a o jejich vzájemném propojení. Každý soupeří s každým, každý proti každému bojuje a osnuje intriky. Děj se sice odehrává v Londýně, ale podsvětí vládnou Albánci a podobné cizokrajné živly. Konec mě nepotěšil, východisko nebylo žádné. ()

TheDon

Film kterej svojí atmosférou na hranici únosnosti překonává všechny moje očekávání. Dokreslenej naprosto vhodně zvolenou hudbou, která tu atmošku plně podporuje. Film o policajtovi, kterej už dávno ztratil svoji tvář a kráčí přes mrtvoly vstříc vlastnímu profitu. Nic není nereálný. Všechno je dokonale uvěřitelný, vím, že takových bratrů Kabashis je více než plná Evropa a bohužel se nebojí opravdu ničeho. Chtěl bych napsat, že jsem nadšenej. Jsem i nejsem. Příběhem, kamerou, hudbou, kástem, atmosférou jsem. Fakt, že je to více než reálný ve mně moc nadšení nezanechal. Jenže to na tom nic nemění. Byl jsem rozhodnutej pro čtyři. Za poslední minutu je to jasná plná palba. 90% ()

Martin741

Dalsia vyborna sonda do londynskeho podsveta z roku 2014. Drogy, zbrane, mafia, spinave praktiky - presne o tomto je tento film a ja to britskym tvorcom sezerem. Aj s navijakom : 75 % ()

bourec

Vykreslení podsvětí londýna je asi to jediný,co tady stojí za zmínku.Jinak syrová,ale nekoukatelná nuda,která se ve stylu refnovejch filmů táhne jak můj ranní sopl.A perlička na konec!Nějakej Gordon Brown je asi jedinej herec na světě,kterej má u filmografie jen odpady.Neni divu!(Barbar,Bronson,Jen bůh odpouští)Sračka vedle sračky.10%. ()

flyboyeda

UK hardcore thriller o albanske internetove kavarne v East Endu... .] Kokainovy raus ve svetle neonu a ultimatni nasili vice i mene zlych & zfetovanych policajtu anebo strasidelnych chlapku v teplakovkach. Takhle by vypadal Drive, kdyby nebyl natoceny pro romanticka devcata... ()

Cedr

Bad Lieutenant po anglicku, parádně syrové a depresivní. Ve správných chvílích úderné a trefně podpořené soundtrackem. Za odvážný závěr zaokrouhleno nahoru. ()