Børning

Akční / Komedie

Norsko, 2014, 89 min

• 3dgeorge

Balanc medzi Taxi Taxi a Fast & Furious. Škandinávske krajiny sú známe obľubou amerických klasík a v tomto filme sa je rozhodne na čo pozerať. Spočiatku má človek pocit, že je to poctivá práca kaskadérov bez animácií no ani tento film sa bez nich neobišiel. Neznáma hudba, neznáma reč, neznámi herci... ale film zabavil avšak nejde o žiadny do pamäti sa vryjúci zážitok.(17.4.2015)

Že bych byl zrovna fanda do aut se říct nedá, takže jsem měl mírné obavy... Ale brzy se ukázalo, že nebyly nutné. Nenáročná oddychovka, naplněná jemným vtipem, neztrácející tempo ani nadhled (a to až do úplného konce), troškou klišé a krásnou norskou krajinou. Mám takovej pocit, že tímhle filmem si někdo splnil klukovskej sen. Diváci s rukama zapatlanejma od oleje nejspíš budou túrovat blahem:)(25.2.2015)

• a0001

To čo bolo vo fast&furious nereálne a hlúpe, to v Borning je trápne a nudné. Postavy hrajú stelesnených blbcov, dej a príbeh je absolútne nezaujímavý, bez nápadu, naboja, energie a humoru. Neviem v podstate ani za čo tu jednu hviezdu. Z ľútosti?! Zrejme pretože komédia 0 bodov a akcia už vôbec nie.(2.2.2015)

Film měl to co jsem čekal, a hlavně se nebral moc vážně, myslím že přehánění některých scén, bylo docela schválně a bere si tak na paškál fást end fjůrijus. Já jsem se dobře bavil od začátku až do konce a líbí se mi že si u zvuků auta dali opravdu záležet na hlasitosti, konečně mustang zní jako mustang. Nedám plnou palbu kvůli občas nudným pasážím. Jinak ani IMDb to tam nemělo, ale podařilo se mi to najít ta holčina v hlavní roli, dcera Raye je Ida Husøy(sundet)(14) .(4.3.2015)

Celkem hezký příběh o tom, že i jezdci rychlých aut mají nějaké morální hodnoty. Je k tomu přidán docela dobrý humor, místy celkem suchý, ale stejně vede především skutečnost, že jsou zde parádní scény s rychlými auty. To je místy prostě nádhera, i když víte, že tady bylo použito více digitálních triků, než by se vám líbilo.(26.2.2017)

• - Natáčelo se v okolí Osla a Trondheimu a na nejsevernějším bodu pevninské Evropy na Nordkappu. (Cheeker)