Børning

Akční / Komedie

Norsko, 2014, 89 min

• a0001

To čo bolo vo fast&furious nereálne a hlúpe, to v Borning je trápne a nudné. Postavy hrajú stelesnených blbcov, dej a príbeh je absolútne nezaujímavý, bez nápadu, naboja, energie a humoru. Neviem v podstate ani za čo tu jednu hviezdu. Z ľútosti?! Zrejme pretože komédia 0 bodov a akcia už vôbec nie.(2.2.2015)

Neskutečně příjemný kousek, na který jsem narazil úplně náhodou. Kdo by řekl, že jízda přes celé Norsko bude tak zábavná, stále se něco děje (kromě žánru komedie, dosti povedené scény, to občas zabloudí i na vážnější kolej, vztah otec-dcera, ale ničemu to nevadí). Místy je to možná až moc uhozené, ale celkově to vyzní fakt dobře a pasuje to prostě k tomu filmu. Takže tu máme krásné záběry na norskou krajinu, závoďáky všech kategorii, pěknou dávku humoru, sympatické hlavní hrdiny, povedený soundtrack a svižné tempo. Za mě spokojenost. PS: ten konec jsem vážně nečekal :) 4,5*.(30.1.2015)

Celkem hezký příběh o tom, že i jezdci rychlých aut mají nějaké morální hodnoty. Je k tomu přidán docela dobrý humor, místy celkem suchý, ale stejně vede především skutečnost, že jsou zde parádní scény s rychlými auty. To je místy prostě nádhera, i když víte, že tady bylo použito více digitálních triků, než by se vám líbilo.(26.2.2017)

Chcel som nejakú dobrú oddychovku bez zbytočných kecov, tak som vsadil na tento nórsky film o nelegálnych závodoch naprieč Nórskom až po Nordkapp. Bolo by to naozaj vcelku vydarené, nebyť tých niekoľkých prehnaných absurdností (skok na trajekt, pád zo skalnatého pahorku priamo na diaľničný ťahač, jazda v závodnom aute naprieč skalisté kopce, atď). Takýto typ filmov nesledujem, tak možno je to normálne, ale mne to prišlo fakt ako extrém. Ale inak fajn, malo to riadne grády. Ale všetkým do jedného by som pobral vodičáky a už nikdy viac ich nepustil na cestu!(1.2.2015)

Že bych byl zrovna fanda do aut se říct nedá, takže jsem měl mírné obavy... Ale brzy se ukázalo, že nebyly nutné. Nenáročná oddychovka, naplněná jemným vtipem, neztrácející tempo ani nadhled (a to až do úplného konce), troškou klišé a krásnou norskou krajinou. Mám takovej pocit, že tímhle filmem si někdo splnil klukovskej sen. Diváci s rukama zapatlanejma od oleje nejspíš budou túrovat blahem:)(25.2.2015)

• - Natáčelo se v okolí Osla a Trondheimu a na nejsevernějším bodu pevninské Evropy na Nordkappu. (Cheeker)