Život a doba soudce A. K. - Série 1

(série)
Česko, 2014, 12 h 2 min (Minutáž: 52–56 min)

Zdeněk Zapletal

Petr Koblovský

Petr Marek

David Švehlík, Daniela Kolářová, Jiří Bartoška, Marek Daniel, Jitka Čadek Čvančarová, Zuzana Norisová, Andrea Buršová, David Suchařípa, Jan Budař, Gabriela Míčová, Mário Kubec, (více)

Epizody(13)

Signore

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

85% Srovnávat to se špičkou současné americké "seriálové tvorby" by nebylo fér, v rámci té české je to ale skutečně onen pomyslný - byť pořád jen jednooký, nicméně - král (a to i přes řadu "právních nepřesností")! Jinými slovy, udělené hodnocení je třeba chápat jako hodnocení seriální v kategorii "český seriál"; ve srovnání s těmi nejlepšími seriály totiž i tento kousek stále přinejmenším o onu pomyslnou koňskou délku zaostává. ()

Marelis

Milé překvapení, herci hrají role, kamera snímá aniž by na sebe moc upozorňovala, střih není po každém slovu, scénář je bohatý. Autorita versus veřejný a soukromý svět, malé i velké problémy lidí a jejich tužby, postoje a názory, emoce, prostě v tom najdete všechno co tam má být. Příjemné a profesionální provedení první série. Ve srovnání s výplní kanálů je toto na úrovni. ()

Lachtaan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká televize má v záplavě nezáživných kriminálek, které už postupně upadají do stejných čísel jako výplody konkurenčních soukromých televizí, vyrukovala s originálně pojatým a zdařile obsazeným seriálem. Právnické prostředí je mi možná cizí v reálném životě, v tom filmovém a seriálovém mě ale nemálo baví a když nám dokáže ke všemu doručit sympaťáka Švehlíka, tak je vyhráno. [viděno v iVysílání] ()

mira007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viděl jsem druhý díl druhé řady, který mne nadchnul, tak jsem sjel i první řadu a musím konstatovat, že ačkoliv soudní případy nemám na vrcholu vkusu, tak tahle paráda se Švehlíkem mne hodně zaujala a bavila, protože 1) solidní scénář a technicky nad běžnými seriály 2) vnitřní hlas soudce, který mne bavil absolutně nejvíc ( ...moje teta tvoje teta parole, ) 3) každý díl obsazen the best of co nabízí republika - nejlepší herci i v malých rolích 4) rodina Klosových Švehlík, Bartoška, Kolářová + psycholožka Čvančarová a štěky Z.Norisové 5) oproti současné tvorbě je ta konstrukce vyprávění originální 6) soudní linku doplňují celkem zajímavé souběžné linky pátrání po anonymovi a soukromý život A.K. 7) možná těch dílů je moc a ty motivy se opakují, ale já si vystačil s případy Pauluse ( S01E03 a S01E07) a s Melicharem ( S001E02) abych dal čtyři hvězdy ikdyž uplně první díl je slabší a depresivnější. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série ukázala, že se dá natočit zajímavý seriál i bez akčních scén nebo podivných dějových linek. Scény ze soudní síně jsou dobře zahrané, osobní život Adama Klose příběhy okořeňuje. Spokojenost. ()