Soud může změnit nejen osud člověka, ale i dřevěného skřítka. Tu loutku si soudce Adam Klos pamatuje z dětství. Skřítek Melichar. A teď stojí před otázkou, komu loutka patří. Loutkovému divadlu, nebo mrtvému loutkáři? Boj o skřítka Melichara v soudní síni je vášnivý a nesmiřitelný. Na soudce vyskakují nejrůznější překvapení, často tak pitoreskní, jako skřítek Melichar sám. Ale případ je legrační jen zdánlivě, skrývá se za ním víc – především peníze. A pravda, kterou má soudce nalézt, se kroutí jako had. Přítel policista zjišťuje první stopy po tajemném anonymu, je to však velmi obtížné, skoro nemožné. Naráží i na cosi podivného ve vlastní rodině, mezi jeho rodiči roste napětí. Ani ve sportovním letadle, v němž obvykle hledá klid a smíření, nic podobného nenachází. Navíc má jeho stroj podivnou poruchu, kterou lze chápat i jako možný záměr. Adam není panikář, ale podivných náhod začíná být v jeho životě dost. Rozhovory s psycholožkou jsou obtížné, a obtížným se ukazuje i jeho vztah k ní. V případu skřítka Melichara se nakonec dobere pravdy, ve svém vlastním životě se k ní ani nepřiblíží. (Česká televize)

LachtanShows

Sice je úsměvné, že zdejší hlavní prostředek dalšího soudního sporu nese stejné jméno, jako já nosím příjmení, jinak mě ale tahle kauza příliš nezaujala, a to i navzdory tomu, že se vydala alespoň trochu originální cestou, když vezmeme v potaz, že mnoho epizod okolo se bude točit kolem nejčastějšího soudní případu na našem území - rozvodu. ()

sator

Příběh nese reálie deset let trvajícího soudu o vlastnické právo loutek Spejbla a Hurvínka a ochranné známky na loutky. V případě výslechu prvního svědka si soud správně vyžádal jeho občanský průkaz k ověření totožnosti, v případě druhého však tuto povinnost opomněl. ()

• Příběh nese reálie deset let trvajícího soudu o vlastnické právo loutek Spejbla a Hurvínka a ochranné známky na loutky. (sator)
  • V případě výslechu prvního svědka si soud správně vyžádal jeho občanský průkaz k ověření totožnosti, v případě druhého svědka však tuto povinnost opomněl. (sator)