Lékař a pacient. Někdy složitý a neradostný vztah. Žalobkyně porodila doma. Tvrdí, že překotně. Protože nevěděla, jak přestřihnout pupeční šňůru novorozeného dítěte, přivolala žalovaného – lékaře záchranné služby. Ten nařídil převoz dítěte do nemocnice. S tím žalobkyně zásadně nesouhlasila, a když na něm lékař trval a s pomocí policie ho prosadil, zažalovala ho pro porušení práva na ochranu žalobkyně a jejího dítěte. Tolik podstata kauzy, o které má soudce Adam Klos rozhodnout. Průběh kauzy je však mimořádně složitý. Takřka na každý její bod je možné pohlížet jinak, z hlediska matky a jejího druha, ale i z hlediska lékaře. A navíc z hlediska medicíny. Soudce se prodírá protichůdnými stanovisky, obviněními, argumenty rozumnými i zdánlivě nepochopitelnými. Co za tím vším je? A co je za návštěvou anonyma ze Vsetína, který psal výhružné e-maily? Vydírání starou kauzou Adamova otce? Hrozí skandalizující článek? Ale především jde o Adamovu soudní při. Jde o omezení osobních práv matky, která porodila doma? Má být odškodněna. Nebo je to úplně jinak? (Česká televize)

sator

Jiří Černý, zatím herec spíš malých rolí ale velmi mě zajímá... V bytě psycholožky (Jitka Čvančarová) hraje píseň Slip Away (A Warning) od Lou Reeda & Johna Caleho. ()