Komentáře uživatelů k epizodě (10)

Návrat k akčnosti z prvního dílu. Dost kostrbatě a jako uměle naroubované na mě čím dál víc působí vedlejší dějové zápletky.(11.9.2017)

Dobrý, fakt dobrý díl. Rozdráždit Róma, navíc tak honestujícím způsobem, se prostě nevyplácí ani tvrdým holým lebkám. Pak se nelze divit, že dojde na "cikánskou férovku" deset proti dvěma. Soudní líčení zábavně zajímavé. Soudce potkává mladou malířku, se kterou začne spát, kámoš policajt zaplete do případu jím ulitých 22 milionů soudcovu matku. Soudce se ke konci dílu vypořádá se sousedem a jeho dlužnou částkou za bouračku Adamova auta.(3.10.2017)

Celkem mě překvapilo, že se tvůrci odvážili ukázat Romy tak, jak je zná většina obyvatel České republiky. Bála jsem se, že tento díl bude klasická výchovná limonáda o tom, jak bílí ubližují hodným, poctivým, charakterově ryzím a hudebně talentovaným snědým spoluobčanům, naštěstí byl opak pravdou. Už proto 3*. Ideální podoba Života a doby soudce A. K. by byla - čtvrtina dílu kus případu bez znalosti, jak se konflikt dořešil, poté půlhodina u soudu, kdy divák neví, stejně jako soudce, zda je obžalovaný vinen, či nikoliv a po rozsudku by následovala poslední scéna, kde bychom viděli, jak se to skutečně stalo. Bylo by to efektnější. Rozhodně je ale tato série pro mě daleko zábavnější, než první.(11.9.2017)

• IvcaSammet

Kdyby tvůrci věnovali tolik snahy do propracování příběhu, tak jako to dělali v první řadě, než aby se soustředili na více méně naprosto ubohou a amatérskou otevírací scénu se rvačkou, udělali by daleko líp. Vtip se vytratil, popřípadě se snížil až do trapnosti. Vedlejší příběhy se stále nijak nerozjíždí, spíš nudí a ruší plynulost seriálu. Dvě hvězdičky za soudní proces, za zbytek sotva půlku ... Být tento díl ve stylu první řady, věřím, že bych hodnotila i pěti, protože námět to byl opravdu skvělý.(11.9.2017)

Zatím se seriálem velká spokojenost. Díl třetí mě překvapil odvahou ve zpracování.(12.9.2017)

Wow!! Nejakčnější bitka posledních x let v českém filmu a TV. Celkem parádní případ plus vedlejší linky sousedi a kamarád policajt s kupou peněz. Po dvou dílech za sebou tenhle seriál u mne stoupá do absolutní první ligy.(11.9.2017)

Pátá hvězda za odvahu tvůrců. Výborně zpracovaný příběh.(17.9.2017)

Druhá řada je horší než první a ukazuje to i tento díl. Připomíná mi to dost "Soudkyni Barbaru", chybí více detailů, proč byl daný člověk osvobozen a proč byl odsouzen. Zbytečně moc se plýtvá na soukromí advokáta. Nepřesvědčivé výkony herců.(12.9.2017)

Kvituji hlavně odvahu, ukázat odvrácenou stranu bílo-černé agitky. Ano funguje to i naopak. Co mně trochu mrzelo jsou ty chvilkové přitaženosti za vlasy ve snaze ukázat všechny možná klišé daného tématu ( vtip o Rómech z úst jejich obhájce ). Děsivý rozsudek v podobě jednoho osvobozeného navzdory třem přímým svědectvím nechávám bez komentáře..(12.9.2017)

Zatím asi nejlepší díl : samozvaní ochránci "lidských práv" musí "být na infarkt" ... :-) . Takže: 5 hvězd a 85% . Výstižný komentář - VIZ začátek komentáře Eleanor05 .(20.9.2017)