Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zdravotní sestra Sochorová je nešťastná, zklamaná, vyhořelá žena. Pracuje na oddělení, kde často umírají lidé, staří, nemocní, bez perspektivy. Práce ji nenaplňuje, spíš unavuje, vždyť to všechno stejně vede ke smrti. Spolupracovnice ji nemají rády, lékaři jí nedůvěřují. Manžel ji surově usurpuje, dcera se jí vzdaluje. A staří bezmocní lidé umírají. Jeden – ale před ním možná bylo sedm dalších, ledacos tomu nasvědčuje. Objevuje se podezření, že jim sestra Sochorová pomáhá. Žalobce má brzy jasno, Sochorová je zabíjí, aby s nimi měla méně práce. Ale není to tak jasné. Medicínsky vzato jde o otravu kaliem, podaným přímo do krevního oběhu. Sochorovou však při tom nikdo neviděl, jsou tu jen nepřímé důkazy. Počet zavražděných na oddělení může stoupat výše. Před Adamem je složitý, ve své plnosti hrůzný případ. Obžaloba trvá na svém, obhajoba však její názor docela úspěšně zpochybňuje. Nemohlo to být jinak? Obžalovaná žena nedává odpověď, stejně jako svědkové, svědčící pro i proti ní. Případ, kvůli kterému soudce nespí. Je ta nešťastná žena vinná, anebo nevinná? (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vynikající Mihulová v roli zcela profesně i životem vyčerpané ženy, která byla u podivných úmrtí v nemocnici jako zdravotní personál. Důkazy v podstatě chybí, Klos tentokrát moc váhat nemusí. Sem tam dá pořádně vtipnou hlášku. Osobní život se nijak zásadně neposunul, manželka stále nezvěstná, sousedka stále divná, Klosova matka se víc zaplétá do průšvihu kámoše policisty. Malinko horší díl než ostatní, ale i tak stále nadprůměrné. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Případ asi průměrný po filmové stránce, ale jelikož to vychází ze skutečného nedávného rumburského případu, tak mi to doplnilo spíš obrázek do skutečného případu té zdravotní sestry Marešové. Ta byla na zabití. ()

Reklama

6thSun 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Oproti prvním dílům už v pohodě koukatelné, ale opět zde figurují podivnosti, jakože nemocnice sama pošle sestru před soud, protože se jí údajně chtěla zbavit, přičemž ostudu, která by vznikla prokázáním viny, nikdo neřeší, nehledě na zaplacení odškodného. Často kladené otázky, zdali byla dotyčná sestra v den skonání toho kterého pacienta ve službě, jsou pak už zcela mimo mísu, vždyť snad existuje něco jako evidence odsloužených směn. Opět si neodpustím poznámku, že k takovýmto lapsům v I. sérii nedocházelo. ()

IvcaSammet 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá řada soudce A. K. mě natolik nebavila, že jsem nebyla schopná v jejím sledování pokračovat. Nakonec mě ale přece jenom přesvědčil David Švehlík a Jaroslav Plesl a proto jsem se rozhodla tímto "utrpením" projít znovu. Jeden z lepších dílů druhé řady, příběhově zase o něco lepší, celkově ale stále pouze průměr. Zuzana Bydžovská se nijak nepředvedla, série působí amatérsky. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama