• .baris.
  *****

  Zatím nejlepší díl druhé série. Je radost vidět Švehlíka v roli, kterou si zaslouží (=ve skvěle napsané roli).(6.11.2017)

 • Chrysopras
  *****

  Zajímavá inspirace zahraniční kauzou a hlavně výborné herecké výkony. Třeba scéna výpovědi Igora u soudu, to bylo labůžo. Trochu mě překvapil závěrečný verdikt - tady bych uvítal zdůvodnění a neviděli jsme ani jak to "doopravdy" bylo. Každopádně si zas člověk uvědomí, jak to soudcování není jednoduché...(6.12.2017)

 • otík
  ****

  První polovina dílu velmi dobrá, skvělá a hustá atmosféra, to však během druhé poloviny jaksi vyprchá. Navíc divák už od poloviny filmu ví, jak to všechno asi skončí (i když přiznávám, že jsem čekal odsouzení na méně let) a nic výrazně jiného mu tento díl nenabídne. Dozvíme se alespoň, že soudcova matka nastoupila léčbu ze závislosti na alkoholu, že jeho kámoš policajt je pěkný detektivní patlák a že čím dál víc upadá do sraček s mafiánem, kterému dluží peníze. Neposuneme se v dějové lince se sousedy ani zmizelou Laurou. Určitě jeden z mála výrazně nadprůměrných dílů, ale na stovku to zdaleka nemá. PS: tentokrát o skutečnosti kriminálního činu nevíme vůbec nic a ani se to v žádném ze záběrů nedozvíme. Ve scénáři je čitelná inspirace příběhem paralympionika Oscara Pistoria a jeho příběhem vraždy (zabitím?) vlastní přítelkyně stejným způsobem jako v tomto díle.(6.11.2017)

 • mira007
  ***

  Průměrný díl, u kterého mi vadila inspirace Pistoriusovým případem ze zahraničí. Ničím nepřekvapující, ikdyž uznávám, že Majerovi stačí jen výraz v obličeji, aby řekl vše. Linka ne/zkorumpovaného policajta Igora zajímavější než soudní případ.(7.11.2017)

 • lubospoti
  ***

  Všeobecné nadšení nesdílím. Tento díl mě trochu zklamal. Je sice pravdou, že "rodinná" dějová linka se začíná zajímavě zamotávat, ale případ samotný mi přišel trochu odbytý.(8.11.2017)