Život a doba soudce A. K. (TV seriál)

The Life and Time of Judge A.K.

Česko, 2014 - 2017, 24 h 11 min (Minutáž: 26x56 min)

Zdeněk Zapletal

David Švehlík, Daniela Kolářová, Jitka Čvančarová, Jiří Bartoška, Marek Daniel, Andrea Buršová, Igor Bareš, Ivana Uhlířová, Jaroslav Plesl, Jan Novotný, Jan Budař, Gabriela Míčová, Mário Kubec, Karel Dobrý, Miroslav Táborský, Lukáš Příkazký, Antonín Procházka, Klára Melíšková, Magdaléna Sidonová, Kryštof Hádek, Jaromír Dulava, Marian Roden, Jan Vondráček, Kateřina Brožová, Václav Neužil ml., Štěpán Benoni, Zdeněk Hess, Leoš Noha, Pavel Liška, Marie Ludvíková, Jan Lepšík, Tomáš Turek, Lenka Krobotová, Jan Holík, Kristýna Frejová, Jiří Mádl, Jaroslava Pokorná, Jan Bidlas, Petr Jeništa, Pavla Beretová, Lucie Trmíková, Kristýna Nováková-Fuitová, Dana Sedláková, Simona Prasková, Martin Pechlát, Anna Polívková, Iva Pazderková, Jiří Černý, Ester Geislerová, Miroslav Maršálek, Zuzana Norisová, Barbora Kodetová, David Suchařípa, František Němec, Hanuš Bor, Kateřina Janečková, Lucie Pernetová, Karel Zima, Luboš Veselý, Václav Knop, Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Dana Poláková, Ctirad Götz, Miroslav Babuský, Ivana Lokajová, Lucie Žáčková, Braňo Holiček, Annette Nesvadbová, Dušan Sitek, Milan Hloušek, Petr Lněnička, Hana Frejková, Luděk Randár, Jiří Ployhar ml., Marie Durnová, Jindřich Bonaventura, Robert Nebřenský, Claudia Vašeková, Jana Malá, Petr Matoušek, Ivana Valešová, Petr Koutecký, Jan Horák, Aleš Gelnar, Erika Guntherová, Dita Hořínková, Hynek Chmelař, Lenka Svadbíková-Veliká, Jitka Prosperi, Agáta Zimová, Jan Jakub Ryba, Radana Herrmannová, Jiří Untermüller, František Kreuzmann ml., Jiří Havel, Johanna Tesařová, Jaromíra Mílová, Marie Spurná, Zuzana Onufráková, Jiří Krejčí, Jiří Hána, Pavel Lagner, Jiří Racek, František Dominik Staněk, Mária Dolanská, Jan Jankovský, Jan Maléř, Jaroslav Vlach, Rudolf Šnajdr, Kristýna Kudrnáčová, Milan Šimáček, Jiří Maryško, Petra Špalková, Josef Hervert, Veronika Schönová, Tomáš Kraucher, Tomáš Kořének, Jan Emmerling, Petr Nácovský, Šárka Holubová, Martha Olšrová, Marie Horáčková-Turková, Václav Legner, Ivo Kubečka, Zdeněk Dolanský, Petr Klimeš, Milan Duchek, Martin Janouš, Barbora Janatková, Jonáš Zima, Barbora Valentová, Milan Šimáček, Klára Smílková, Daniela Byrtusová, Čestmír Řanda ml., Gabriela Mikulková, Matyáš Rejthar, Lenka Vlasáková, Ivan Lupták, Jan Potměšil, Martin Havelka, Zuzana Stivínová, Miloslav Mejzlík, Nela Boudová, Helena Dvořáková, Filip Čáp, Ivan Sochor, Dita Kaplanová, Andrej Besčastnyj, Michal Balcar, Miloslav Tichý, Pavel Tesař, Jana Radojčičová, Milena Marcilisová, Radim Madeja, Tomáš Dastlík, Michal Dalecký, Ernesto Čekan, Alena Mihulová, Zuzana Bydžovská, Martin Myšička, Vladimíra Erbová, Adéla Petřeková, Jakub Hais, Zdeněk Pecháček, Marta Vítů, Miroslav Šnajdr, Lucie Štěpánková, Zuzana Zvoníčková, Vladimír Polívka, Tereza Vilišová, Táňa Hlostová, Anna Stropnická, Daniel Svoboda, Ondřej Kokorský, Radovan Masár, Lukáš Jůza, Zdeněk Dušek, Miroslav Hruška, Marta Richterová, Jana Boušková, Viktor Zavadil, Jacob Erftemeijer, Filip Březina, Bohumír Starý, Antonín Hardt, Tomáš Bambušek, Jan Slovák, Norbert Lichý, Rudolf Kubík, Marek Pospíchal, Miro Grisa, Jaromír Janeček, Michael Dymek, Zdeněk Velen, Libor Žídek, Vladimír Hrabal, Anežka Rusevová, Miroslav Dubský, Jan Dvořák, Martin Učík, Kamila Špráchalová, Petr Halberstadt, Petr Batěk, Jan Šimůnek, Marie Doležalová, Tomáš Jeřábek, Roman Zach, Petra Výtvarová, Josefína Dušková, Matúš Bukovčan, Jiří Štrébl, Martin Kubačák, David Máj, Petr Bucháček, Antonie Talacková, Justin Svoboda, Barbora Lukešová, Jaromír Meduna, Jiří Fero Burda, Roman Mrázik, Marko Igonda, Ivo Bureš, Ivana Stejskalová, Petr Pěknic, Miroslav Hanuš, Marian Moštík, Renata Rychlá, Radim Koráb, Jiří Hájek, Zita Morávková, Petra Lustigová, Miroslav Večerka, Radim Novák, Miroslav Lhotka, Milada Janderová-Kratochvílová, Zdeněk Podhůrský, Radim Fiala, Zbyněk Fric, Dana Syslová, Stanislav Majer, Vanda Hybnerová, Milan Enčev, Josef Vrána, Otakar Brousek ml., Branislav Mazúch, Petr Stach, Gabriela Filippi, Oľga Belešová, Petr Dohnal, Martina Delišová, Oldřich Král, Tereza Hofová, Jana Staňková, Petr Vršek, Jiří Nebenführ, Zuzana Stavná, Václav Chalupa, Hana Doulová - Krobotová, Dominika Hužvárová, Milan Hampl, Kateřina Lojdová, Petr Motloch, Radim Kalvoda, Ondřej Šípek, Jana Galinová, Ivo Novák, Jiří Wohanka, Jiří Schwarz, Dan Vertigo, Jevhen Šokalo, Richard Němec, Marek Dobeš, Rudolf Štěpán

Komentáře uživatele IvcaSammet k tomuto TV seriálu

Už z trailerů v televizi mě seriál hodně zaujal a nemohla jsem se dočkat, až ho začnou vysílat. První díl mě dokonale očaroval, nemohla jsem se dočkat dalších dílů. Prostředí soudní síně je velmi dobrý námět, který byl v tomto případě výborně zpracovaný. Každý z případů byl něčím přínosný, teda aspoň pro mě určitě. Trošku škoda bylo to, že závěry byly dělané spíš pro diváka, než podle skutečnosti a po čtyřech dílech se už od začátku dalo odhadnout, kdo spor nakonec vyhraje. Každopádně to ale seriálu nijak neublížilo. Další kladnou stránkou seriálu byly vedlejší příběhy, kterých bylo opravdu hodně. Jediné, co k tomuto seriálu můžu ještě dodat je to, že vzhledem k otevřenému konci doufám, že se v televizi brzy vyskytne druhá řada toho skvělého seriálu.(24.11.2014)

• Láska (S02E01) (epizoda) (2017)

Absolutní zklamání. Oproti první sérii obrovský propad. Vždyť na první řadě bylo zajímavé právě to, že se divák postupně s případem seznamoval, rozhodoval se, ke které straně se přikloní a nakonec si s napětím poslechl rozsudek. A tohle?! Rádoby kriminálka, která nám ukáže úplně všechno, takže divák už jen nečinně přihlíží na nudný děj, který má ještě navíc tak "zprzněný" rozsudek?! Kam se podělo to kouzlo vcítit se do Adama Klose? ... Zatím hodnotím průměrem, uvidím, kterým směrem se bude ubírat další díl, ještě možná půjdu s hodnocením dolů.(28.8.2017)

O něco lepší než předchozí díl, v porovnání s první řadou ale obyčejný průměr. Námět sice nebyl nijak špatný, pořád se ale nemůžu dostat přes to, že je tato druhá řada zbytečný paskvil mezi hodně průměrnou kriminálkou, která je lehce "okořeněná" soudním řízením. Vedlejší příběhy zatím nijak nezaujaly.(11.9.2017)

• Bílý svině (S02E03) (epizoda) (2017)

Kdyby tvůrci věnovali tolik snahy do propracování příběhu, tak jako to dělali v první řadě, než aby se soustředili na více méně naprosto ubohou a amatérskou otevírací scénu se rvačkou, udělali by daleko líp. Vtip se vytratil, popřípadě se snížil až do trapnosti. Vedlejší příběhy se stále nijak nerozjíždí, spíš nudí a ruší plynulost seriálu. Dvě hvězdičky za soudní proces, za zbytek sotva půlku ... Být tento díl ve stylu první řady, věřím, že bych hodnotila i pěti, protože námět to byl opravdu skvělý.(11.9.2017)

Druhá řada soudce A. K. mě natolik nebavila, že jsem nebyla schopná v jejím sledování pokračovat. Nakonec mě ale přece jenom přesvědčil David Švehlík a Jaroslav Plesl a proto jsem se rozhodla tímto "utrpením" projít znovu. Jeden z lepších dílů druhé řady, příběhově zase o něco lepší, celkově ale stále pouze průměr. Zuzana Bydžovská se nijak nepředvedla, série působí amatérsky.(6.3.2018)

Paradoxně nejlepší díl celé série. I přes to, že jsem se neustále dožadovala kvality první řady seriálu, ve které by byl takový závěr absolutně nepřijatelný, musím se přiznat, že mě jako úplně jediný díl v podstatě bavil od začátku až do konce. Pořád se nedokážu srovnat s tím, že z výborného seriálu ze soudního prostředí udělali podprůměrnou kriminálku okořeněnou soudním procesem, uznávám ale, že v tomto případě by mě další soudní proces asi unudil k smrti. Hvězdička navíc za poslední případ advokáta Fialy, který mě vyloženě potěšil. Ne vždy ti na oko největší "nepřátelé" musí být opravdu nepřáteli ... Celkově mě samotný závěr série opravdu hodně překvapil a ve finále jsem byla s uzavřením děje spokojená, a i když bych na konci první řady ani ve snu netušila, že bych to někdy řekla, opravdu doufám, že do další řady se už tvůrci nepustí.(26.3.2018)