Život a doba soudce A. K. (TV seriál)

The Life and Time of Judge A.K.

Česko, 2014 - 2017, 24 h 11 min (Minutáž: 26x56 min)

Zdeněk Zapletal

David Švehlík, Daniela Kolářová, Jitka Čvančarová, Jiří Bartoška, Marek Daniel, Andrea Buršová, Igor Bareš, Ivana Uhlířová, Jaroslav Plesl, Jan Novotný, Jan Budař, Gabriela Míčová, Mário Kubec, Karel Dobrý, Miroslav Táborský, Lukáš Příkazký, Antonín Procházka, Klára Melíšková, Magdaléna Sidonová, Kryštof Hádek, Jaromír Dulava, Marian Roden, Jan Vondráček, Kateřina Brožová, Václav Neužil ml., Štěpán Benoni, Zdeněk Hess, Leoš Noha, Pavel Liška, Marie Ludvíková, Jan Lepšík, Tomáš Turek, Lenka Krobotová, Jan Holík, Kristýna Frejová, Jiří Mádl, Jaroslava Pokorná, Jan Bidlas, Petr Jeništa, Pavla Beretová, Lucie Trmíková, Kristýna Nováková-Fuitová, Dana Sedláková, Simona Prasková, Martin Pechlát, Anna Polívková, Iva Pazderková, Jiří Černý, Ester Geislerová, Miroslav Maršálek, Zuzana Norisová, Barbora Kodetová, David Suchařípa, František Němec, Hanuš Bor, Kateřina Janečková, Lucie Pernetová, Karel Zima, Luboš Veselý, Václav Knop, Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Dana Poláková, Ctirad Götz, Miroslav Babuský, Ivana Lokajová, Lucie Žáčková, Braňo Holiček, Annette Nesvadbová, Dušan Sitek, Milan Hloušek, Petr Lněnička, Hana Frejková, Luděk Randár, Jiří Ployhar ml., Marie Durnová, Jindřich Bonaventura, Robert Nebřenský, Claudia Vašeková, Jana Malá, Petr Matoušek, Ivana Valešová, Petr Koutecký, Jan Horák, Aleš Gelnar, Erika Guntherová, Dita Hořínková, Hynek Chmelař, Lenka Svadbíková-Veliká, Jitka Prosperi, Agáta Zimová, Jan Jakub Ryba, Radana Herrmannová, Jiří Untermüller, František Kreuzmann ml., Jiří Havel, Johanna Tesařová, Jaromíra Mílová, Marie Spurná, Zuzana Onufráková, Jiří Krejčí, Jiří Hána, Pavel Lagner, Jiří Racek, František Dominik Staněk, Mária Dolanská, Jan Jankovský, Jan Maléř, Jaroslav Vlach, Rudolf Šnajdr, Kristýna Kudrnáčová, Milan Šimáček, Jiří Maryško, Petra Špalková, Josef Hervert, Veronika Schönová, Tomáš Kraucher, Tomáš Kořének, Jan Emmerling, Petr Nácovský, Šárka Holubová, Martha Olšrová, Marie Horáčková-Turková, Václav Legner, Ivo Kubečka, Zdeněk Dolanský, Petr Klimeš, Milan Duchek, Martin Janouš, Barbora Janatková, Jonáš Zima, Barbora Valentová, Milan Šimáček, Klára Smílková, Daniela Byrtusová, Čestmír Řanda ml., Gabriela Mikulková, Matyáš Rejthar, Lenka Vlasáková, Ivan Lupták, Jan Potměšil, Martin Havelka, Zuzana Stivínová, Miloslav Mejzlík, Nela Boudová, Helena Dvořáková, Filip Čáp, Ivan Sochor, Dita Kaplanová, Andrej Besčastnyj, Michal Balcar, Miloslav Tichý, Pavel Tesař, Jana Radojčičová, Milena Marcilisová, Radim Madeja, Tomáš Dastlík, Michal Dalecký, Ernesto Čekan, Alena Mihulová, Zuzana Bydžovská, Martin Myšička, Vladimíra Erbová, Adéla Petřeková, Jakub Hais, Zdeněk Pecháček, Marta Vítů, Miroslav Šnajdr, Lucie Štěpánková, Zuzana Zvoníčková, Vladimír Polívka, Tereza Vilišová, Táňa Hlostová, Anna Stropnická, Daniel Svoboda, Ondřej Kokorský, Radovan Masár, Lukáš Jůza, Zdeněk Dušek, Miroslav Hruška, Marta Richterová, Jana Boušková, Viktor Zavadil, Jacob Erftemeijer, Filip Březina, Bohumír Starý, Antonín Hardt, Tomáš Bambušek, Jan Slovák, Norbert Lichý, Rudolf Kubík, Marek Pospíchal, Miro Grisa, Jaromír Janeček, Michael Dymek, Zdeněk Velen, Libor Žídek, Vladimír Hrabal, Anežka Rusevová, Miroslav Dubský, Jan Dvořák, Martin Učík, Kamila Špráchalová, Petr Halberstadt, Petr Batěk, Jan Šimůnek, Marie Doležalová, Tomáš Jeřábek, Roman Zach, Petra Výtvarová, Josefína Dušková, Matúš Bukovčan, Jiří Štrébl, Martin Kubačák, David Máj, Petr Bucháček, Antonie Talacková, Justin Svoboda, Barbora Lukešová, Jaromír Meduna, Jiří Fero Burda, Roman Mrázik, Marko Igonda, Ivo Bureš, Ivana Stejskalová, Petr Pěknic, Miroslav Hanuš, Marian Moštík, Renata Rychlá, Radim Koráb, Jiří Hájek, Zita Morávková, Petra Lustigová, Miroslav Večerka, Radim Novák, Miroslav Lhotka, Milada Janderová-Kratochvílová, Zdeněk Podhůrský, Radim Fiala, Zbyněk Fric, Dana Syslová, Stanislav Majer, Vanda Hybnerová, Milan Enčev, Josef Vrána, Otakar Brousek ml., Branislav Mazúch, Petr Stach, Gabriela Filippi, Oľga Belešová, Petr Dohnal, Martina Delišová, Oldřich Král, Tereza Hofová, Jana Staňková, Petr Vršek, Jiří Nebenführ, Zuzana Stavná, Václav Chalupa, Hana Doulová - Krobotová, Dominika Hužvárová, Milan Hampl, Kateřina Lojdová, Petr Motloch, Radim Kalvoda, Ondřej Šípek, Jana Galinová, Ivo Novák, Jiří Wohanka, Jiří Schwarz, Dan Vertigo, Jevhen Šokalo, Richard Němec, Marek Dobeš, Rudolf Štěpán

Komentáře uživatele otík k tomuto TV seriálu

Zatím se to vyvíjí docela slibně. Sice to sleduji jen poočku vedle manželky, která to hltá, ale musím uznat, že se mi to začíná líbit a vedle strašných konin, které se teď na různých programech vysílají, mi to přijde jako zjevení. Má to hlavu a patu, dobrého hlavního hrdinu, zajímavě obsazené vedlejší role. Jo, zatím spokojen. Seriál se uzavřel po 13ti dílech a musím se přiznat, že se těším na pokračování. Tedy ano, seriál se mi líbil. Také druhá série potvrdila statut dobrého seriálu. Příběhy ze soudní síně jsou snad ještě zajímavější (teda aspoň některé), životní osudy soudce naopak asi méně. I tak hodnotím druhou sérii ještě lépe než první.(16.9.2014)

První série ukázala, že se dá natočit zajímavý seriál i bez akčních scén nebo podivných dějových linek. Scény ze soudní síně jsou dobře zahrané, osobní život Adama Klose příběhy okořeňuje. Spokojenost.(4.10.2017)

Druhá série je stejně stavěná jako první, bohužel série trpí velkou nevyvážeností zajímavosti soudních příběhů. Jinak osobní rovina pohledu příběhu je kvalitní a funguje i bez Čvančarové.(24.11.2017)

Adam Klos bez jediného vysvětlení povýšil a soudí trestné případy. Má dceru, jeho matka, Laura, je nezvěstná. A do toho přichází případ mileneckého páru, kdy on je ve vězení a ona ho se zbraní v ruce osvobodí. Pak ale přijde na střelení policisty a malér je na světě. Rozhodně dobrý začátek druhé série, poměrně akční díl, sice sem tam myšky jsou, ale i tak to jen nadprůměrná televizní podívaná. Vyprávění zůstává v duchu první série, což je dobře, protože seriál má své určité kouzlo a svou atmosféru.(30.8.2017)

Dobrý příběh, který ukazuje, jak to se soudci je. Znají jen to, co jim právníci a svědkové řeknou, znají fakta a okolnosti, ale jak to vlastně ve skutečnosti bylo, vůbec neví. Dějově jsme se nijak moc neposunuli, celý příběh se řešila vražda manželky, kterou si objednal její manžel, ale vymyslel to s kámošem opravdu slušně. Dobře zahrané i natočené. Velmi dobrý díl.(4.9.2017)

Dobrý, fakt dobrý díl. Rozdráždit Róma, navíc tak honestujícím způsobem, se prostě nevyplácí ani tvrdým holým lebkám. Pak se nelze divit, že dojde na "cikánskou férovku" deset proti dvěma. Soudní líčení zábavně zajímavé. Soudce potkává mladou malířku, se kterou začne spát, kámoš policajt zaplete do případu jím ulitých 22 milionů soudcovu matku. Soudce se ke konci dílu vypořádá se sousedem a jeho dlužnou částkou za bouračku Adamova auta.(3.10.2017)

Vynikající Mihulová v roli zcela profesně i životem vyčerpané ženy, která byla u podivných úmrtí v nemocnici jako zdravotní personál. Důkazy v podstatě chybí, Klos tentokrát moc váhat nemusí. Sem tam dá pořádně vtipnou hlášku. Osobní život se nijak zásadně neposunul, manželka stále nezvěstná, sousedka stále divná, Klosova matka se víc zaplétá do průšvihu kámoše policisty. Malinko horší díl než ostatní, ale i tak stále nadprůměrné.(4.10.2017)

Adam soudí guru jakési sekty, který využívá psychicky nalomených žen a zasvěcuje je do jakéhosi odháčkování (prostě se s něma vyspí), které je má zbavit škodlivostí od svých předchozím vztahů. Do toho kamarád policajt hledá peníze, které si u Adama ukryl v tašce pod záminkou ukrytí tajných dokumentů, jakási gorila jde také po těchto penězích a Adam si užívá tatínkovského života. Díky celkem neakčnímu případu díl umírněný, bez většího napětí.(8.10.2017)

Hodně dobrý a zajímavý díl o brutální vraždě nezletilé dívky třemi "obyčejnými" mladíky. Soudce sice ví, že to byli oni, ale jsou důkazy tak pádné, aby udělil výjimečný trest? Vztah k sousedům se nijak dál nevyvíjí, kámoš policajt se schází s ruským majitelem jím ukrytých peněz. Díl hodně zaměřený na soudní kauzu a i proto velmi dobrý. Osobní život soudce mě docela přestává zajímat.(3.10.2017)

Trošku jinak postavený díl a to je dobře, bylo to určitě koření série. Zatímco jindy víme, jak událost probíhala, tentokrát sledujeme zločin průběžně. Soudce má podařené hlášky. Kámoš předává zpět mafiánovi peníze a je při tom ošizen, soudcova matka poznává tvrdou realitu důchodcovského života. Velmi slušný a podařený díl, zábavný a místy i vtipný, přestože šlo o vyšetřování chladnokrevného zločinu.(25.10.2017)

Téměř kompletně celý díl z prostředí soudu, vidíme a slyšíme výslech dvou mužů, kteří jsou obviněni ze znásilnění. Tentokrát z úvodu film vůbec nevíme, jak to doopravdy bylo, čímž se dostáváme do podobné role jako soudce Adam, který také neví, kde je pravda. Jinak se děj nijak zásadně neposunul, kámoš policajt jen dostal fotky od mafiána a soudce Adam se zase malinko sblíží s matkou kámošky jeho dcery. Na konci však Adam nachází svou maminku ve velmi špatném zdravotním stavu.(25.10.2017)

Od začátku soudně asi nejkomplikovanější případ, ale je hezky proložen dokazovými šoty, takže určitě dobrý díl. Navíc i lidské stránky příběhu slušně pokračuji - kámoš policajt je úplně v hajzlu a sám si to uvědomuje, Adamova matka se po zhroucení bije se životem jak umí, Adam si s novou kamarádkou čím dál víc rozumí a hlavní obžalovaný jako revanš za neodsouzení dává divákům i Adamovi jasnou informaci. Jo, spokojenost.(26.10.2017)

Pro mně nejlepší díl. Na rozdíl od většiny dílů je to nesmírná sranda a asi nejvíce vtipné je sledovat soudce jak zadržuje smích při výpovědích dvou neskutečně netalentovaných zlodějích. To jsou skutečně Pat a Mat kriminalistiky. Škoda jen, že po geniální první půlce (především výslech Kozáka - výtečný Hanuš) následuje už jen průměrné dokončení dílu a nezbytný soudcovský verdikt. V osobním životě se soudci pomalu uzdravuje matka, "kámoš" z minulého dílu opět soudci potvrdí, že jeho kámoš policajt je pořádně namočený v brindě a v milostném soukromém životě začíná výraznou roli hrát nová přítelkyně. PS: navrhuji Miroslava Hanuše na Českého lva :-)(6.11.2017)

První polovina dílu velmi dobrá, skvělá a hustá atmosféra, to však během druhé poloviny jaksi vyprchá. Navíc divák už od poloviny filmu ví, jak to všechno asi skončí (i když přiznávám, že jsem čekal odsouzení na méně let) a nic výrazně jiného mu tento díl nenabídne. Dozvíme se alespoň, že soudcova matka nastoupila léčbu ze závislosti na alkoholu, že jeho kámoš policajt je pěkný detektivní patlák a že čím dál víc upadá do sraček s mafiánem, kterému dluží peníze. Neposuneme se v dějové lince se sousedy ani zmizelou Laurou. Určitě jeden z mála výrazně nadprůměrných dílů, ale na stovku to zdaleka nemá. PS: tentokrát o skutečnosti kriminálního činu nevíme vůbec nic a ani se to v žádném ze záběrů nedozvíme. Ve scénáři je čitelná inspirace příběhem paralympionika Oscara Pistoria a jeho příběhem vraždy (zabitím?) vlastní přítelkyně stejným způsobem jako v tomto díle.(6.11.2017)

Ačkoli seriál finišuje, moc jsme se zase nedozvěděli. Soudní příběh o pirátovi je slušný, Petr Stach výborně hraje arogantního a ani trochu litujícího podnikatele, který vytlačil dodávku se třemi pasažéry. V osobním životě u soudce nic nového, jeho matka se v odmaštovně trápí, kamarád policajt dostane výhružku od mafiána. Další díl už ale přinese zásadní zlom v sérii. Průměrný díl, který zcela zapadá do druhé série.(15.11.2017)

Dávám plné hodnocení především za rozumné ukončení druhé série. Ačkoli otevřených příběhů bylo hodně, vše se rozumně uzavřelo a ještě navíc jsme dostali hezký náhled na vztah soudců mezi sebou. Ano, poslední díl opět potvrdil nevyváženost dílů v sérii, ale ten závěrečný rozhodně patřil k těm nadprůměrným. Autorům zdar a díky.(21.11.2017)