Život a doba soudce A. K.

• angličtina The Life and Time of Judge A.K.
Česko, (2014–2017), 24 h 11 min (Minutáž: 52–57 min)

Scénář:

Zdeněk Zapletal

David Švehlík, Daniela Kolářová, Jitka Čvančarová, Jiří Bartoška, Marek Daniel, Andrea Buršová, Igor Bareš, Ivana Uhlířová, Jaroslav Plesl, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Soudce je člověk, před kterého předstupují lidé se svými problémy a od kterého očekávají jejich řešení. Soudce je člověk, kterému soudní spory vstupují do soukromí a stávají se součástí jeho života, vědomí, konání i snů. Není lehké žít s cizími záležitostmi a den za dnem hledat unikající pravdu, nezbytnou pro spravedlivé rozhodnutí. I soudce má soukromí a snaží se v něm žít podle vlastních představ, ale ani tady pojmy jako láska, čest nebo pravda nelze jednoznačně definovat. Soudce Adam Klos se snaží pochopit nejen své případy, ale i sám sebe. Třináctidílný seriál o životě a době soudce A. K. vypráví současný, reálný a vnitřně dramatický příběh mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory, charakteristickými pro současnou společnost. Každý z nich se musí snažit pochopit a ukončit svým rozsudkem, svou představou o spravedlnosti. A musí nést nikdy nekončící odpovědnost za to, že se jeho verdikt dotýká bolavých míst našich obyčejných životů. (Česká televize)

Recenze uživatele jungewolf k tomuto seriálu (14)

Život a doba soudce A. K. (2014)

JE to trochu nekonvenční seriál, dávám 4 a půl * a 74 % , jsem zvědavý na 2.sérii. ***Doplnění - 2.série,úterý 12.9.2017: 1., 2. i 3.díl ze 2.série jsou vynikající - oběma dávám 5 hvězd a 85 % : 3.díl (Bílý svině) zpracoval politicky nekorektně a právě proto pravdivě fakt o cikánském=romském rasismu proti Neromům. Sám jsem už v minulých letech několikrát zažil nenávistné výpady Cikánů proti Vietnamcům v Brně.... . Po dvou dílech se těším na další . ()

Láska (2017) (S02E01)

Vynikající : 5 * a 78 %, L. Vlasáková (milenka uprchlého vězně) byla nejlepší . ()

Plán (2017) (S02E02)

Jak Jan Potměšil (invalidní milionář), tak i jeho přítel - bývalý voják (brněnský herec Martin Havelka) byli vynikající. Jednoznačně : 5 hvězd a 82 % . ()

Bílý svině (2017) (S02E03)

Zatím asi nejlepší díl : samozvaní ochránci "lidských práv" musí "být na infarkt" ... :-) . Takže: 5 hvězd a 85% . Výstižný komentář - VIZ začátek komentáře Eleanor05 . ()

Sestřička (2017) (S02E04)

Hodnocení: 4,5-5 * a 76 % . Je to televizní adaptace skutečného případu "vraždící" zdravotní sestry z Rumburka. Dál se rozvíjí zápletka přítele soudce A. Klose(D.Švehlík) - elitního policisty(M. Daniel) se zabavenými, jenže neodevzdanými mafiánskými milióny. Jen tak dál... . ()

Guru (2017) (S02E05)

Epizoda podle skutečného soudního případu. Malá D. Byrtusová (dcera hlavního hrdiny, soudce A. Klose - D. Švehlík) je velmi přirozená a to ve všech 5 zatím odvysílaných dílech. A. Stropnická (jedna ze znásilněných a zneužitých žen) je též skvělá.... . Takže : 5 hvězd a 87 % . ()

Nelidskost (2017) (S02E06)

*Malá D. Byrtusová(postava dcery soudce Adama Klose-hraje ho D. Švehlík) je velmi dobře vybraná. **paní D.Kolářová(advokátka-matka soudce A. K.)+pan M. Daniel(policajt-soudcův přítel) =standartní,čili vynikající jako v předešlých epizodách... . ***Stejně jako pan David Švehlík v hlavní roli ... . Čili další vynikající díl : 5 hvězd a 86-87 % ,míň rozhodně ne.... . ()

Palebná síla (2017) (S02E07)

Velmi dobrou roličku vězenkyně - svědkyně si střihla A. Talacková. Celkově dávám 5 hvězd a 80 % . ()

Policejní svět (2017) (S02E09)

P. Halberstadt byl dobrej. Takže : 5 * a 79 % . ()

Patláci (2017) (S02E10)

M.Hanuš a M.Moštík zahráli oba patláky moc dobře - musel jsem se smát : 5 * a 84 % . ()

Pirát (2017) (S02E12)

P.Stach a J.Plesl byli výborní : 5 * a 82 % . ()

Konec hry (2017) (S02E13)

Velmi dobré zakončení : 5 * a 85 % . ()