Reklama

Reklama

Život a doba soudce A. K.

(TV seriál)
  • angličtina The Life and Time of Judge A.K.
Drama
Česko, (2014–2017), 24 h 11 min (Minutáž: 52–57 min)

Scénář:

Zdeněk Zapletal

Hrají:

David Švehlík, Daniela Kolářová, Jitka Čadek Čvančarová, Jiří Bartoška, Marek Daniel, Andrea Buršová, Igor Bareš, Ivana Uhlířová, Jaroslav Plesl, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Soudce je člověk, před kterého předstupují lidé se svými problémy a od kterého očekávají jejich řešení. Soudce je člověk, kterému soudní spory vstupují do soukromí a stávají se součástí jeho života, vědomí, konání i snů. Není lehké žít s cizími záležitostmi a den za dnem hledat unikající pravdu, nezbytnou pro spravedlivé rozhodnutí. I soudce má soukromí a snaží se v něm žít podle vlastních představ, ale ani tady pojmy jako láska, čest nebo pravda nelze jednoznačně definovat. Soudce Adam Klos se snaží pochopit nejen své případy, ale i sám sebe. Třináctidílný seriál o životě a době soudce A. K. vypráví současný, reálný a vnitřně dramatický příběh mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory, charakteristickými pro současnou společnost. Každý z nich se musí snažit pochopit a ukončit svým rozsudkem, svou představou o spravedlnosti. A musí nést nikdy nekončící odpovědnost za to, že se jeho verdikt dotýká bolavých míst našich obyčejných životů. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele Chrysopras k tomuto seriálu (9)

Život a doba soudce A. K. (2014) 

Spokojenost. Atraktivní prostředí a povolání. Velmi dobrej Švehlík. Obyčejný a přitom zajímavý kauzy. Souhlasim s tim, že těch vnitřních komentářů je asi až moc a nesedí mi ani terapeutická linka, ovšem to jsou spíš kosmetické vady na kráse... P.S. Lahůdkový je díl soudu s prodejními akcemi! ()

Nelidskost (2017) (S02E06) 

Tohle je prostě šílený :-(. Tedy myslím ten případ, zpracování naopak velmi dobrý. Tu pátou dávám i za postavu matky vraha. Nefunkční rodiny, fet, žádná morálka. Brrr ()

Palebná síla (2017) (S02E07) 

Trošku slabší díl, ale zato ukázal, jak všechno může hatit laxnost nebo dokonce zlý záměr policie. Výborné výkony obžalovaného Čestmíra Řandy a obhájkyně Heleny Dvořákové! ()

Pánská jízda (2017) (S02E08) 

Tak tohle soudit je asi skoro vždycky náročný... Vzhledem k současným meetoo případům hodně aktuální tématika. ()

Policejní svět (2017) (S02E09) 

Na tomhle díle je nejsmutnější, že v realitě by byl pořešen i Klos ( nebo přísedící )... Člověk si může jen přát, aby se týhle Hydře nedostal do cesty... ()

Patláci (2017) (S02E10) 

Dobrá nadsázka a výborný Mirek Hanuš. A ta pointa v závěru! :-D ()

Postavení mimo hru (2017) (S02E11) 

Zajímavá inspirace zahraniční kauzou a hlavně výborné herecké výkony. Třeba scéna výpovědi Igora u soudu, to bylo labůžo. Trochu mě překvapil závěrečný verdikt - tady bych uvítal zdůvodnění a neviděli jsme ani jak to "doopravdy" bylo. Každopádně si zas člověk uvědomí, jak to soudcování není jednoduché... ()

Pirát (2017) (S02E12) 

Jako Plesl tady zase na max! A Petr Stach taky hodně slušně. Navíc případ na výsost aktuální a důležitý v tý dnešní "autokracii"... ()

Konec hry (2017) (S02E13) 

Druhá série se mi líbila, ale tohle bylo poněkud mdlé zakončení... ()

Reklama

Reklama