Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hannah (Jennifer Connelly) a Tahir (Anthony Mackie) se potkali na Manhattanu a zamilovali se do sebe. Jenže jejich láska se neodehrává v módních barech nad sklenkou cosmopolitanu a pak v saténovém povlečení, ale uprostřed krabic, nedopalků cigaret a zbytků z popelnic. Hannah je bývalá feťačka a stejně jako Tahir skončila na ulici jako bezdomovkyně, ve starém oblečení a s kartonovou cedulí s nápisem „bývala jsem někdo". Čím blíže si Hannah s Tahirem jsou, tím více zjišťují, jak moc se vzájemně potřebují uprostřed žalostné přítomnosti, aby dokázali budovat světlejší budoucnost v neobvyklé newyorské love story herce a režiséra Paula Bettanyho. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Keby to ten kokso tak nezneidealizoval. Ono bolo pekné síce, že im obom na chvíľku dal ľudskú tvár v tom bejváku, ale kde sa toto deje, že? Len vo filme. Mno a záverečný samurajský akt so snehovými vločkami bol tiež trochu teatrálny úlet. Dobre sa mi na to dívalo, ale tieto veci mi dosť kazili výsledný efekt. 55% ()

Baxt 

všechny recenze uživatele

První půlhodina snímku si udržuje pomalé tempo a jako exkurz do tragického života lidí bez domova je přesná. Náhlý příval komplikací, jaký krutý svět dvěma ústředním figurám přichystá, ale nebere konce. Bettany, nejen na pozici režiséra, ale i scenáristy, se do špíny noří víc a víc a utrpení svých postav odmítá kompenzovat byť jen malými záblesky naděje. Když začne užívat i tělních tekutin a emocionálního vyděračství, přechyluje se film do ubohého "torture porna", kde se autentičnost i struktura vyprávění podvolí sadistickým požadavkům. Odpudivá snaha o nezávislé umění. ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Jak to, že jsem se o výkonu Jennifer dozvěděl až na Febiofestu? Vždyť předvedla spolu s Anthonym takový výkon, že kdyby k nim Růžička postavil Jágra, bylo by v květnu na Staromáku zase jednou plno. Krásná studie života dvou lidí, ve které není rozhodující kde, nýbrž jak. Pro mě jasná jednička letošního ročníku Febia. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Bezdomovectví komorním pohledem debutujícího Paula Bettanyho. Na kost vyhublá feťačka Jennifer Connelly a silně věřící dobrák Anthony Mackie s podlomeným zdravím. Ztratila manžela a začala se plácat ve všem, co jí život poté přinesl. Nakonec skončila na ulici. Na běžný život i na to, že má někde syna, už skoro zapomněla. Pak poznala jeho a něco se zlomilo. Dokud… Bettany nedává své manželce, která se v podobných partech vyžívá, nic zadarmo. Ukázal se jako docela schopný tvůrce (vlastní scénář), který má ve všech stájích podobně kvalitní koně. Je silný v detailech, v zobrazení lidské intimity a vypjatých chvil, kdy má tahle dvojice ztracených milenců namále. Není to žádná psychologická bitva, aneb kdo snese víc ran, tihle dva prostě musí něco změnit, jinak i ta malá naděje zmizí. I za to, že jde o debut, přimhouřím obě oči. 70% ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Bettanyho režisérska prvotina podľa môjho názoru nedopadla veľmi dobre. Istá snaha by tu bola, niekoľko scén tu po dramatickej stránke vyčnieva, avšak ako celok to pôsobí šedivo, nudne a s minimom emócií. Pritom tu bolo všetko, čo má mať poriadna sociálna dráma, no skrátka to nefungovalo. Do istej miery je to spôsobené tým, že základ pointy u hlavnej hrdinky plával na vode, bol nesympatický a na mňa pôsobil rušivo. Každý deň stratia milióny ľudí po svete životného partnera, to však neznamená, že sa vykašlem na dieťa a odídem si plniť svoj feťácky bezdomovecký sen. Takže už len z princípu som k hlavnej ženskej postave ihneď zaujal negatívny postoj, preto sa ani nemohli dostaviť žiadne emócie. Na druhú stranu ale uznávam, po hereckej stránke bola premena J. Connelly na vychrtlého kostlivca celkom zaujímavá. Našlo by sa tu však pár scénok, kde som jej to hranie moc neuveril. To už skôr sa mi pozdával ten černoch, ktorého cesta za vykúpením nebola tak nesympatická a aj ako postava ma bavil viac. Suma sumárum, veľmi slabá dráma. 50/100 ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama