poster

Úkryt (festivalový název)

 • USA

  Shelter

Drama

USA, 2014, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  ***

  Keby to ten kokso tak nezneidealizoval. Ono bolo pekné síce, že im obom na chvíľku dal ľudskú tvár v tom bejváku, ale kde sa toto deje, že? Len vo filme. Mno a záverečný samurajský akt so snehovými vločkami bol tiež trochu teatrálny úlet. Dobre sa mi na to dívalo, ale tieto veci mi dosť kazili výsledný efekt. 55%(18.11.2015)

 • castor
  ****

  Bezdomovectví komorním pohledem debutujícího Paula Bettanyho. Na kost vyhublá feťačka Jennifer Connelly a silně věřící dobrák Anthony Mackie s podlomeným zdravím. Ztratila manžela a začala se plácat ve všem, co jí život poté přinesl. Nakonec skončila na ulici. Na běžný život i na to, že má někde syna, už skoro zapomněla. Pak poznala jeho a něco se zlomilo. Dokud… Bettany nedává své manželce, která se v podobných partech vyžívá, nic zadarmo. Ukázal se jako docela schopný tvůrce (vlastní scénář), který má ve všech stájích podobně kvalitní koně. Je silný v detailech, v zobrazení lidské intimity a vypjatých chvil, kdy má tahle dvojice ztracených milenců namále. Není to žádná psychologická bitva, aneb kdo snese víc ran, tihle dva prostě musí něco změnit, jinak i ta malá naděje zmizí. I za to, že jde o debut, přimhouřím obě oči. 70%(25.1.2016)

 • peiton
  *****

  Neviem aké okolnosti prinútia človeka,aby sa ocitol na odvrátenej strane ,,slnka",ale keď už, tak život na ulici je kurva ťažký.Aj keď s miernou dávkou nadsázky,tomuto príbehu dominovala pouličná love story,nenadarmo,láska je prítomná všade okolo nás.Po dlhom čase sa mi opäť vtlačila slza do očí.I keď hl.hrdina na houmlesáka vyzeral príliš zdravo,nepoškodene a vyrovnano,čo sa o jeho parťáčke/feťáčke povedať nedalo...(správny výber herečky).Veľmi slušný počin,na ktorý sa oplatí pozrieť a navyše záver nekončí happyendom.Čo si budeme navrávať,však život predsa nie je prechádzka ružovou záhradou,lež tŕňovou korunou.(3.8.2016)

 • Pepinec
  *****

  Jak to, že jsem se o výkonu Jennifer dozvěděl až na Febiofestu? Vždyť předvedla spolu s Anthonym takový výkon, že kdyby k nim Růžička postavil Jágra, bylo by v květnu na Staromáku zase jednou plno. Krásná studie života dvou lidí, ve které není rozhodující kde, nýbrž jak. Pro mě jasná jednička letošního ročníku Febia.(6.4.2015)

 • Morholt
  ***

  Houmlesácká love story sice není téma, které by mě lákalo, ale kvůli Jennifer Connelly jsem tomu dal šanci. A chyba to určitě nebyla. Předně je třeba říct, že Bettany citově vydírá a to fest. Ale v kombinaci s bezútěšnou atmosférou, na kost vyhublou Jennifer a dobře hrajícím Mackiem to tolik nebije do očí, jako by tomu nejspíš bylo v jiných případech. Výsledkem je bezútěšná deprese s nádechem klišé a trošku přehnanou stopáží, která se sice nezapíše do dějin, ale rozhodně stojí za vidění. 60%(14.6.2016)