Úkryt (festivalový název)

Shelter

USA, 2014, 105 min

Keby to ten kokso tak nezneidealizoval. Ono bolo pekné síce, že im obom na chvíľku dal ľudskú tvár v tom bejváku, ale kde sa toto deje, že? Len vo filme. Mno a záverečný samurajský akt so snehovými vločkami bol tiež trochu teatrálny úlet. Dobre sa mi na to dívalo, ale tieto veci mi dosť kazili výsledný efekt. 55%(18.11.2015)

Bezdomovectví komorním pohledem debutujícího Paula Bettanyho. Na kost vyhublá feťačka Jennifer Connelly a silně věřící dobrák Anthony Mackie s podlomeným zdravím. Ztratila manžela a začala se plácat ve všem, co jí život poté přinesl. Nakonec skončila na ulici. Na běžný život i na to, že má někde syna, už skoro zapomněla. Pak poznala jeho a něco se zlomilo. Dokud… Bettany nedává své manželce, která se v podobných partech vyžívá, nic zadarmo. Ukázal se jako docela schopný tvůrce (vlastní scénář), který má ve všech stájích podobně kvalitní koně. Je silný v detailech, v zobrazení lidské intimity a vypjatých chvil, kdy má tahle dvojice ztracených milenců namále. Není to žádná psychologická bitva, aneb kdo snese víc ran, tihle dva prostě musí něco změnit, jinak i ta malá naděje zmizí. I za to, že jde o debut, přimhouřím obě oči. 70%(25.1.2016)

Neviem aké okolnosti prinútia človeka,aby sa ocitol na odvrátenej strane ,,slnka",ale keď už, tak život na ulici je kurva ťažký.Aj keď s miernou dávkou nadsázky,tomuto príbehu dominovala pouličná love story,nenadarmo,láska je prítomná všade okolo nás.Po dlhom čase sa mi opäť vtlačila slza do očí.I keď hl.hrdina na houmlesáka vyzeral príliš zdravo,nepoškodene a vyrovnano,čo sa o jeho parťáčke/feťáčke povedať nedalo...(správny výber herečky).Veľmi slušný počin,na ktorý sa oplatí pozrieť a navyše záver nekončí happyendom.Čo si budeme navrávať,však život predsa nie je prechádzka ružovou záhradou,lež tŕňovou korunou.(3.8.2016)

Jak to, že jsem se o výkonu Jennifer dozvěděl až na Febiofestu? Vždyť předvedla spolu s Anthonym takový výkon, že kdyby k nim Růžička postavil Jágra, bylo by v květnu na Staromáku zase jednou plno. Krásná studie života dvou lidí, ve které není rozhodující kde, nýbrž jak. Pro mě jasná jednička letošního ročníku Febia.(6.4.2015)

Houmlesácká love story sice není téma, které by mě lákalo, ale kvůli Jennifer Connelly jsem tomu dal šanci. A chyba to určitě nebyla. Předně je třeba říct, že Bettany citově vydírá a to fest. Ale v kombinaci s bezútěšnou atmosférou, na kost vyhublou Jennifer a dobře hrajícím Mackiem to tolik nebije do očí, jako by tomu nejspíš bylo v jiných případech. Výsledkem je bezútěšná deprese s nádechem klišé a trošku přehnanou stopáží, která se sice nezapíše do dějin, ale rozhodně stojí za vidění. 60%(14.6.2016)