Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zkorumpovaný úředník se zmocní rychle rostoucí společnosti. Její zakladatelé obvinění z trestné činnosti pak musí vést boj za očištění svého jména. (Netflix)

Recenze (13)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Silný příběh plný bezmoci, kterému chybí katarze. Škoda, že ke konci skoro vyšumí, mohl být mnohem působivější. Připomněl mi Souostroví Gulag od Solženicyna. # Ponaučení: 1) Nedovol svému okolí nebo situaci, aby z tebe udělali hajzla. 2) Nevěř všemu, čím tě krmí televize, obzvlášť pokud jde o politické kauzy. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 8 | hudba 4 | humor 0 | akce 1 | napětí 4 | pustil bych si znovu 6 ()

yakoob 

všechny recenze uživatele

Trochu jiná liga ti Poláci...Při sledování jsem měl pocit, jak se jen může něco takového stát?? Vyvolávalo to ve mně takovou bezmocnost...Konec mi udělal i neudělal radost...Jednak se tady omíjí to pohádkovské přísloví: dobro bylo odměňěno a zlo po zásluze postrestáno...Zřejmě je to na tom světě takové...Filmařsky zvládnuté na jedničku a je vidět, že i za málo peněz jde udělat hodně muziky... ()

Sandiego 

všechny recenze uživatele

Velmi silné drama o politických korupčních praktikách, které tentokráte ničí nevinné podnikatelské špičky a životy jejich blízkých. Země zaslíbená naruby či Kawasakiho růže bez humanistického náboje. A také důkaz, že i o dnešních problémech postsocialistických zemí se dají natáčet filmy světové úrovně. Snímek se někdy neubrání trochu přímočaré společenské kritice či karikatuře, ale i tak nabízí napínavou až burcující analýzu společnosti, stále vymknuté z kloubů. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Hrozné je, dostane-li se člověk do uzavřeného systému (zákonná moc určitého státu či zřízení) po přestupku; hroznější je, když se do něj člověk dostane pouze proto, že se to někomu hodí. O tom známe velké příběhy z literatury (nejen hrabě Monte-Christo), a ještě větší ze skutečnosti (nedostižným symbolem budiž Sacco a Vanzetti - pochybně definovaným Goergem Moustakim: "Maintenant Nicolas et Bart / Vous dormez au fond de nos cœurs / Vous étiez tous seuls dans la mort / Mais par elle vous vaincrez" - ve smrti jste byli sami / ale ona je vaším triumfem). Uzavřená soustava je začarovaným kruhem, který se nenachází "mimo" společnost, jako třeba koncentrační tábory obecně, ale přímo v ní, přímo v jejím srdci. Pozn. 1: Pokud recenzentovi IQ Tiqe **** daná situace připomíná Souostroví Gulag, potom pátrá na správném místě. Pozn. 2: Je třeba ještě říct, proč nás tyto příběhy děsí jako noční můry. Samozřejmě proto, že se mohou přihodit i nám, a snažíme tím jimi "odreagovat" (stalo se to někomu jinému). Pozn. 3: Poslechněte si krásnou písničku Prison Trilogy (Joan Baez), tam je to taky - nebo její zpěv v Morriconově písni The ballad of Sacco and Vanzetti (youtube.com/watch?v=HNKPUuxaLRE). A jsem zase u filmu. Zase se točíme v kruhu, uzavřemé soustavě. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Genialny polsky film a jeden z mala dokazov, ze aj za malo penazi sa da urobit vela hudby. Urady v Polsku su pomale, neefektivne, viac zozeru nez vytvoria. Zacinajuci podnikatelia si vybudovali uspesnu firmu, lenze zauraduje polska mentalita .. .dokonca aj protitenoristicky tim sa tu spomina. 95 % ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Střet komunismu s kapitalismem v Polsku. A jestli mám vyzdvihnout nějaký výkon, tak Janusze Gajose jakožto drsňáka Kostrzewy. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Když vám likviduje firmu tak jako tady v tomto filmu státní zastupitelství, rozuměj prokuratura- žalobci, tak je to průser. A co teprve, kdyby si na ni brousil zuby sám premiér. Ve FAU by mohli vyprávět, jak je ten milý pán Andrej Babiš zaklekával…Film má šíleně laciný, televizní look a mátl diváka jednou zásadní informací: pokud trojice štvaných podnikatelů skutečně zbohatla na odkupu továrny od obce a jejím následném, výhodném prodeji témuž subjektu- tedy obci, která hospodaří s veřejnými prostředky, pak se nepochybně dopustili podvodu. Jen chci zdůraznit, že se to nestalo nevinným, poctivým podnikatelům. Podle mě to je dost podstatný. P.S.: Jestli jsem to dobře pochopil, tak šlendrián se polsky řekne czeski blad- česká chyba. To pro nás není zrovna nejlepší vizitka… P.S.2: Proč, když se narodí dítě tři tisíce sto gramů, se v titulcích na Netflixu objeví 2,7 kilo? Co ještě jste tam měli potřebu měnit? ()

brumbrum 

všechny recenze uživatele

Wow, brutalita.. Clovek to tak dako vie, ake svine ziju na tejto planete - a ze v ost-blocku je ich viac, to tak dako vieme tiez. Ale ked to potom clovek vidi takto naturalisticky podane, ze coho su ludia schopni a ze preco, tak to je fakt komplet na dogrcanie. 4*, kedze 5* neviem dat za takyto kibel hnisu. Ono, jak si clovek ustelie, tak si raz lahne - a tito hajzli budu velice tazko opustat nasu slnecnu sustavu; uz maju v suterene fajne zakurene. ()

Helmut02 

všechny recenze uživatele

Po technické i herecké stránce jistě dobrý film, tak jak to Poláci v poslední době dokáží. Pokud by se jednalo o "běžný" hraný film, tak bych tomu nevěnoval pozornost, ale vzhledem k tomu, že to má být údajně "založené na skutečných událostech" je děj dost přitažený za vlasy. Osobně neznám konkrétní příklad, podle kterého měl být film natočen, ale nezdá se mi, že by v našem středoevropském prostoru bylo něco podobného dnes možné. Ale třeba jsem jen naivní a mýlím se. ()

moorks 

všechny recenze uživatele

Kvalitní scénář, výborná režie a herecký koncert Janusze Gajose. Tento příběh se může přihodit komukoli z nás a je jedno, jestli to je Polák nebo Čech nebo někdo jiný! ()

vinducha 

všechny recenze uživatele

No tady se severní sousedi zase předvedli . To byla síla , takhle si představuju čistou kapitalistickou soutěž.  Nemůžeme si vás koupit ? Tak vás zničíme... Natočené perfektně uvěřitelně . Nemám nejmenší pochyby , že to takhle leckdy a leckde stále funguje , a nejen v Polsku. ()

Paolo123 

všechny recenze uživatele

Velmi solidní film na téma, s nímž si postsovětská Evropa asi ještě dlouho vystačí. Rány minulosti jsou stále nezhojené a takových filmů je nám pořád třeba. Drsnější než místy rádoby laskavá Kawasikiho růže, která nabere tempo a překvapí až v závěru. Proč se nám polské filmy mimo festivaly prakticky nedostanou ? Že bychom se nezajímali o vlastní minulost ? nebo se jí báli ? Proč o ní čeští režiséři, pokud vůbec, točí laskavě ? Proč se období Charty 77 nereflektuje pravdivě a bez příkras jako období Solidarity či předchozí období (r.1969, Poznaň 1970) v Polsku ? ()

Reklama

Reklama