poster

Žít svůj život

 • Francie

  Vivre sa vie : Film en douze tableaux

 • Slovensko

  Žiť svoj život

  (festivalový název)
 • USA

  My Life to Live

 • Velká Británie

  Vivre Sa Vie

Drama

Francie, 1962, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (40)

 • xxmartinxx
  ****

  Prototyp francouzské nové vlny, jak si ji představuju. Godard točí každopádně velmi zajímavě. Ne že bych u filmu nevydržel dvě hodiny, ale zjišťuju, že pro podobné snímky je délka kolem 80 minut naprosto ideální.(7.10.2012)

 • seeker23
  *****

  Film ve dvanácti obrazech, které jednoznačně ukazují jaký vliv měl na Godarda Dreyer. Dlouhé detailní záběry, různými způsoby narušující klasické snímání záběru/protizáběru tu ale nejsou ani tak kvůli zachycování obrazu-afekce (deleuzovsky řečeno), ale spíše tematizují proměnu ženy v obraz a naopak.(9.1.2008)

 • F.man
  *****

  Parádní Godartová studie o úloze kamery na atmosféru a pochopení postav a jejích interakcí, samozřejmě postavena na silném příběhu Nany, žijící svůj život. Vpravdě technicky dokonalý snímek včetně několika velice zajimavých vychytávek se skvělou a nádhernou Annou Karinou. Další slova jsou zbytečné, protože tohle je jeden z oněch autorských filmů, pracujících v základu s divákem a jeho vnímáním. The more one talks, the less the words mean.(3.6.2010)

 • kobejn
  *****

  Dojímavě, ač nesentimentálně natočený těžký život dobrodružky Nany...(9.5.2008)

 • kaylin
  ***

  Forma je tu pro mě zajímavější než to, co se snímek snaží říct. Kapitolové rozložení filmu je přece jen na svou dobu i dnes prvkem, který je celkem výjimečný a ne až tak častý. Navíc vkládání jiných děl a prvků, které se ve filmu tolik nevidí (například psaní dopisu), jen dokreslují specifický přístup k filmu.(23.4.2015)

 • corpsy
  ***

  Zrejme najzvláštnejší pohľad do súkromia prostitútky. Občas to príde až tragikomické ( posledné sekundy filmu ), ale väčšinou nás režisér až nechutne realisticky ( nemyslím tým explicitné zábery, ktoré v tom období nemali šancu zhliadnuť svetlo sveta ) zoznamuje s pouličnou prácou jednej krásnej dievčiny.(6.8.2017)

 • jaklee
  ***

  Anna Karina je zrejme fajn herečka ale táto rola jej nesadla. Z toho ako hrá jej neverím ani slovo, dokonca ani to ako fajčí cigaretu. Proti kamere a réžií nemám výčitky, zrejme podstatný film pre "novú vlnu" čo sa do formy a obsahu týka.(12.1.2014)

 • Courtemanche
  ***

  Víc než průměr pro mě to není. Je vidět kvalitní práce režiséra, ale i prášek na spaní. 2,5/5(9.11.2014)

 • radektejkal
  ***

  Pokud jsou Godardovy filmy stejné, pak já jsem vždy jiný. Pokud jsou jiné, pak jsem vždy stejný. Někdy se (spíš) shodnem, jindy (spíš) ne. V tomto případě jsme si nepadli moc do noty, i když uznávám, že Nana prošla od Zoly ke Godardovi jistým vývojem. Zolova Nana je nesnesitelná, Godardova je milá (v dopise píše, že je milá, nikoli krásná - joli), zábavná a mnohomluvná (ukecaná - jak jí to mnozí vyčítají). I když tak krásně ńafukovat balónek, jak to umí jeden z jejich klientů, by asi nesvedla. Pohled z druhé strany: kdyby tento film nenatočil právě Godard, pak bych ho pravděpodobně nikdy neviděl. Pozn: Co asi myslel Godard pod pojmem "Žít svůj život"?(20.11.2016)

 • wata
  *****

  Happiness is no fun.(26.10.2010)

 • ramirez2
  *****

  Hodně zajímavé, netradiční záběry kamery, nádherná Anna Karina, trocha filozofování o životě, vše prodchnuté patosem a podtrhnuté hudbou i tichem. Protože tam Portos... nikdy v životě nepřemýšlel ... najednou začne přemýšlet...(17.9.2012)

 • Biopler
  ***

  Film ako na hojdačke strieda výborné epizódy so slabými. Film pokope drží hlavná postava i réžia a krásy Paríža v 60. rokoch minulého storočia. Záverečné vyústenie je prekvapujúce, ale aj najlepšie možné ukončenie rozprávania.(11.3.2017)

 • kraval
  ****

  Film je především obrazovou záležitostí - zaujme nejvíce výbornou kamerou (a střihem). Příběh Nany je silný, ale je natočen poměrně popisně a s velkým odstupem. Nejvíce filmově vyniká osmá část (popisující prostitutčino zaměstnání) s voice-overem a rychlým střihem.(5.2.2016)

 • Yahey
  ***

  Příběh krásné, ale jednoduché dívky, která má ambici stát se prostitutkou kvůli penězům a pocitu, že je v tom něco zajímavého a vzrušujícího. Pro mě trochu nudné l'art pour l'art v pomalém až statickém tempu vyprávění a s mnoha slovy kolem. Ač atraktivní téma, k závěru jsem už usínal. Omlouvám se, pokud autorovi křivdím.(10.4.2017)

 • RoB23
  ***

  #512 The Criterion Collection - http://www.criterion.com/films/3060-vivre-sa-vie(29.5.2013)

 • JoudaCZ
  ****

  Trochu filozofování, trochu manuál pro začínající prostitutky, spousta cigaret a hodně, hodně Kariny.(14.1.2011)

 • margita figuli
  ****

  pekny poviedkovy film z casov ked sa este snaha spravit z filmu umenie a nie len zmykacku na peniaze neznevazovala.(14.9.2013)

 • Eterna
  ****

  Asi jsem se ztratila v oblaku tohohle kouře, ale tohle je prostě typ filmu, kterej si člověk musí opatrovat. Protože čim víc o něm mluvíme, tím míň ty slova znamenají. .(7.2.2015)

 • StaryMech
  ***

  Prubování formy jako by bylo Godardovi záminkou k tomu, aby mohl takřka nepřetržitě zabírat tvář své manželky (na cestě k čtvrtému pokusu o sebevraždu) - a naopak. Díky režisérovu tvůrcovskému pasáctví na ni můžeme půldruhé hodiny zírat i my. Stojí za to, zvlášť s tak pěknou hudební kulisou. Jedno z nejpozoruhodnějších, nejkrásnějších a nejsvéráznějších uměleckých děl (pravila Susan Sontag) jsem při tom zírání nějak propásl.(28.2.2016)

 • Alco
  **

  První film, který jsem od Godarda viděl. Jeden z mála filmů francouzské nové vlny, který jsem viděl. Nebavilo mě to. 50. a 60. léta jsou pro mě ohledně francouzského filmu jeden velký zbytečný a únavný monolog. Příběh, který Godard zde vypráví je tak prázdný a nezajímavý. Práci s kamerou jsem nepochopil - úvodní desetiminutová scéna, v níž jsem viděl pouze záda mě trochu štvala, ale později mě kamera přímo odpuzovala. Celkově je film na bodě mrazu s dynamikou, příběhem a technikou. Ovšem hercům nemohu nic upřít. Skvělé výkony, které budí dojem opravdových lidí. Možná tuším, proč jsou tyto filmy tak opěvovány, ale rozhodně takové nadšení nesdílím.(18.6.2018)

1 2 následující >>