Embrace of the Vampire

Horor

USA, 2013, 91 min

• lennyd

Charlotte (Sharon Hinnendael) díky šermířskému stipendiu má možnost studovat na univerzitě. Hned první den ale pozná, že mezi ostatní dívky, pro které je více než šerm či studium důležitější alkohol a sex, moc nezapadá. Navíc od prvního dne trpí děsivými nočními můrami, a leckdy se probudí úplně jinde, než večer usínala. Vůbec neví co se s ní děje, než ji podívínská ženština z obchodu s cetkami prozradí pradávné proroctví... Mno, určitě je film o řád lepší, než původní Objetí upíra. Ale to vůbec neznamená, že by film byl nějaká extra zábava - a když si odmyslím erotické scény (asi dvě), tak zbytek je těžká slátanina. Možná jsem jen nepochopil všechny myšlenkové pochody pana režiséra, ale to se mi poslední dobou stává nějak často. Jeden příklad za všechny - Charlotte přivítá na škole učitel, který má až příliš lesklé oči a nesnáší světlo (sdělí Charlotte, že právě prodělal operaci očí). Divák asi má předpokládat, že právě tento učitel bude onen upír, v jehož náruči milá Charlotte skončí. Ale vedle jak ta jedle, a učitel je první obětí. A tak dále, a tak dále. Dvě hvězdičky za milé herečky, ale to jest až až..(17.1.2014)

• ricci.s

Toto ma síce nenadchlo, ale aspoň to bolo bez väčších problémov sledovateľné. A pritom ten úvod nevyzeral vôbec zle. Potom sa to už začalo ťahať. Upírina bez nejakých veľkých ambícií z celkom znesiteľnou hlavnou hrdinkou - študentkou, ktorá má vzácnu panenskú krv zdedenú po jej predkoch a má sa preto stať korisťou jedného profesorka, ktorý je zhodou okolností upír. Aby tento horor fungoval, musel by režisér pritvrdiť omnoho viac, nejaká tá krv či prehryznuté hrdlo sa tam síce vyskytli, ale bolo toho poskromne. Kamera celkom schopná, herci taktiež, akurát že viac ako celý dej ma zaujalo odhalené poprsie ženských hrdiniek a zopár fajnových erotických scén. U mňa celkovo dosť slabý film (teda najmä ako horor), ale uraziť by snáď nemal.(6.10.2013)

Tajomná študentka prichádza z katolíckej školy na miestnu univerzitu, kde má problém nielen zapadnúť k tamojšej mládeži, ale aj vyrovnať sa s nenápadným zlom, ktoré ju prenasleduje. Áno, už podľa názvu je jasné, že pôjde o upírov, ale kto to bude a ktoré postavy sú na akej strane, film necháva dlhšie zahalené tajomstvom a s divákom sa (vydarene) pohráva. Keď sa karty odkryjú, už to síce nemá moc čo ponúknuť, ale v rámci teenagerských hororov je to fajn a keď si to porovnám s trendom moderných upírin typu Twilight, tak mi to vychádza rozhodne zaujímavejšie a príjemnejšie.(8.10.2013)

• drankeryth

Dostal som ohromnu chut na film o upiroch, uz dlhsiu dobu som nenatrafil na takuto sortu hororu. Uvod filmu ma nabusil, ze to nebude take zle, ved ten upir bol sympaticky, aj ked ho ukazali, len na par sekund. A este mi bolo sympaticke, ze sa to odohravalo v minulosti, co radsej preferujem, ked sa to tyka upirov. Ta doba je k tomu symaptickejsia, ako 21. storocie. Tesil som sa na dalsie ubiehajuce minuty a tentokrat sa to presmerovalo do sucasnosti, co ma uz troska sklamalo. Nevadi, mozno to vynahradi dobra zapletka a akcie tiez urcite nebudu k zahodeniu. Mylil som sa, nic dokopy sa tam nedialo, len trapne problemy na skole s pubertalnymi devkami a vytuzeny upir, akoby sa stratil v tom velkom dave. Uz ked sa blizilo vytuzene finale, tak zaverecny boj nestal za vela a bol aj dost jednoduchy k porazeniu zaporaka. Co bolo pozitivne na filme, tak to boli poskytnute uhryznutia od upira, ktorym nebolo osudom, aby boli prevedene v lepsom zabere a v hojnejsom pocte. Film patri do slabsej odrody hororov a rychlo sa strati v mori priemernosti a to kurevsky bleskovo.(29.3.2014)

Jestli jste to dosud nevěděli, tak tedy upíři neovladatelně touží po krvi nedotčených dívek. A tak není divu, že když se jedna nevinná panna objeví v kampusu jakési šermířské univerzity v jakémsi americkém zapadákově, netrvá to dlouho a začne jí nadbíhat jeden obzvlášť nadržený, žárlivý a nebezpečný upír, protože tahle bloncka je nejspíš jediná zletilá panna na míle daleko. A navíc má ještě hodně speciální krev... Podaří se Charlottě uchránit své paneství vprostřed chlípných mužů i žen toužících se dostat do jejích kalhotek? Podlehne upířím svodům? Pomůže jí tajemný protiupírský šperk, který zdědila po své mrtvé matce? A stane se nakonec lovkyní upírů, jak jí prorokuje jedna místní vědma? To vše a ještě mnoho dalšího se dozvíte v tomto napínavém videothrilleru... který je sice blbý až to chvílemi trochu bolí, ale zároveň je většinou blbý tak nějak mile. A na videofilm je hodně slušně natočený. Ale bohužel je scénář trochu nedotažený, respektive pořádně nevyužívá béčkově slibný potenciál příběhu a celkově působí jako pilot k následnému seriálu. Nejkřečovitější a nejtopornější je pak film ve chvílích, kdy se snaží vytvářet jakési erotično, a kdy mi neblaze připomněl svého o dvacet zim staršího jmenovce. Ale holky jsou v něm pěkný, Charlotte je z nich nejpěknější (a její pannu jsem jí chvílemi fakt skoro věřil), a otevřený konec slibuje pokračování, jupííí.(25.1.2016)