Zero Charisma

• Slovensko Zero Charisma (festivalový název)

Metalový fanúšik a milovník všetkých typov doskových a im podobných hier Scott Weidemeyer býva so svojou hašterivou starou mamou. Má mizerné zamestnanie, ale každý utorok večer sa mení na všemocného game majstra, ktorý vedie stolovú výpravu svojich spoluhráčov do ríše fantázie a dobrodružstva. Keď sa však objaví nový hráč, hipsterský „neo-nerd" Miles, začne žiarliť na obdiv, ktorý Miles od ostatných získava, a aby to nebolo málo, stará mama začne chradnúť a na návštevu prichádza Scottova mama, ktorá oživí spomienky na detstvo, na ktoré by najradšej zabudol. Uväznený medzi návalmi zlosti a klamu je Scott nútený uskutočniť drastické opatrenia, aby opäť získal česť a pozíciu game majstra. Film Zero Charisma mal premiéru na festivale South By South West v Texase a neskôr bol uvedený na viacerých festivaloch v Severnej Amerike a v Európe. Táto jedinečná komédia je poctou všetkým geekom, cvokom a fanatikom do všemožných hier a fantasy. (Art Film Fest)

Raziel_cz

Spíš drama než komedie, ale když je to vtipné, smějete se s tím a ne tomu, což je u filmů zabývající se hrami na hrdiny či LARPy velká vzácnost. Ve finále je sice vidět, že se scenárista zahnal do slepé uličky a vydal si cestou nejmenšího odporu, takže nemá takový dopad, jaký mohlo, ale jako celek překvapivě dobré. ()

xzajox

Scott je nechutný zakomplexovaný pako. Od začiatku som sa snažil držať mu palce, súcitiť s ním, ale on sa stále len choval ako ten najväčší pako a despota. Ľutovať som ho nedokázal. Jediné, čo som ľutoval bolo, že naozaj existujú takíto ľudia a kvôli nim dochádza k vrcholne trápnym situáciám. Táto atmosféra trápností trvá počas celého filmu, a každá nádej na nápravu končí zasa späť v kýbli. Do 2/3 filmu som autorom nadával, že mali film radšej nazvať "Get rid of that dick". Bolo by to výstižnejšie. Film má však aj kladné stránky. Scott má ako GameMaster slušnú fantáziu. Keby na tom postavili aspoň jednu/dve pozitívne scény, hviezdu by som pridal. Atmosféra je tiež často zručne doplnená epic hudbou. No a nakoniec sa celý príbeh zdanlivo urovná a skončí aspoň relatívne dobre, aby od toho divák neodchádzal smutný. Po pozretí mi to však nič moc nedalo. Hlavný odkaz som nepostrehol a jediné čo si odnášam je, aký bol Scott pako. 38% - 2* ()

C0r0ner

Hlavní problém je, že ústřední postava má opravdu zero charisma. Dějově bohužel také nic moc, takže to geekovské prostředí tak nějak zapadne. Takové Unicorn City je úplně někde jinde. Škoda, potenciál to mělo. 60% ()

Mishqo

Miestami "awkwardly funny" a ako koncept vôbec nie zlý nápad. Ale hlavná postava bola vrcholne neznesiteľná a vlastne väčšina postáv tiež. Troška sa pohrať so scenárom a mohol by to byť o triedu lepšie. ()