Osudová láska, které válečné události vyměřily pouze jedinou noc.  Příběh inspirovaný skutečností se odehrává v roce 1918 v Severní Itálii, kam Američané vyslali dobrovolnické oddíly Červeného kříže, jejichž příslušníkem je také osmnáctiletý mladík Ernest Hemigway. Ten se jednoho dne vydá do zákopů na vlastní pěst a jako reportér z Kansasu začne zpovídat italské vojáky. Když pak do zákopu vlétne granát, pokusí se zachránit těžce zraněného Itala a sám je přitom postřelen do nohy. Je dopraven do polní nemocnice, kde se setká s šestadvacetiletou kanadskou ošetřovatelkou Agnes von Kurowskou a když se italský doktor Caracciolo rozhodne pro amputaci nohy, protože je napadena snětí, chce Ernest raději zemřít. Agnes však začne ránu vymývat solným roztokem a ta se úspěšně hojí. Ernest dlouho s ošetřovatelkou marně flirtuje a žárlivě sleduje nejen dopisy od jejího milého z Ameriky, ale také její výlety s doktorem Caracciolou.
Postupně si sice získá její pozornost a sympatie, než se však stačí jejich láska rozhořet naplno, zasáhne osud v podobě války. Zatímco Agnes musí s ostatními ošetřovatelkami odjet do polního lazaretu, Ernest je poslán domů. Stráví spolu krásnou noc, ale pak už je osud navždy rozdělí. Zatímco Hemigway marně čeká na dopis od své lásky, Agnes podléhá dvoření doktora Caraccioly a nakonec přijme jeho nabídku ke sňatku. Z toho sice sejde, Hemingway však nedokáže překonat svou hrdost a když mu dívka nakonec vyzná lásku, odmítne ji. Později svou lásku, která ho zjevně poznamenala na celý život, zachytil ve slavném románu Sbohem, armádo z roku 1929. (oficiální text distributora)

Radyo

Naprosto souhlasím s tím, co píše Lokutus. Nebýt obou hlavních protagonistů, nejspíše by film vyzněl zcela jinak. Oni prostě do těch rolí nesedí a narušují tím celý rámec příběhu, který by jinak mohl být docela kvalitní romancí. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,481,231Tržby Celosvetovo $25,372,294║ viac menej pohodový film, ktorému chýba lepšia dejová rôznorodosť /60%/ ()

gouryella

Sandře Bullock jsou romantické filmy souzené, tento nevybočuje ze žánrového průměru, ale nabízí alespoň netradiční prostředí okořeněné postavou Hemingwaye. ()

Pohrobek

Jak rád bych viděl Vidorův A Farewell to Arms! Proto jsem si docela rád dal tenhle remake, něco na způsob předkrmu (Umím být trpělivý.). No, a protože o Chrisi O'Donnellovi i Sandře Bullock nemám příliš valného mínění, dalo by se říci, že jsem vědel, do čeho jdu. Povedlo se. Hlavní představitelé jsou nesnesitelní v mezích únosnosti a občas na vás dýchne trošku pravého Hemingwaye. Jako předkrm dostatečné. ()

tron

„Táto vojna ma naučila, že je dôležité všetko povedať skôr, ako bude neskoro.“ Mám rád Stratenú generáciu, temného Ernesta Hemingwaya, fascinujúci život, ktorý s bolesťou prežil a jeho diela (klasika Starec a more). Takisto mám rád Richarda Attenborougha, ktorý ak si raz za čas zrežíruje životopisný film, nedopadne to vôbec zle (GÁNDHI, CHAPLIN, KRAJINA TIEŇOV). Preto som sa na LÁSKU A VOJNU tešil. Nejedná sa ani tak o adaptáciu konkrétneho Ernestovho (veľ)diela, ale skôr o historický príbeh, v ktorom náhodou figuruje na fronte ťažko zranený Ernest Hemingway a zamiluje sa do ošetrovateľky. Mne osobne je fuk, do akej miery sa snímka (ne)drží skutočných reálií. Keby to bol dobrý film. Ale nie je. Je to strašná nuda, nevýrazná a civilná v najhoršom zmysle slova. Skutočným podrazom je však otrasné herecké obsadenie. Už Sandre Bullock máme problém uveriť výzor utrápenej sestry, ktorá videla viac bolesti, ako môže priemerný človek zniesť. Stále je to len matná Sandra Bullock v zdravotnej blúze cediaca patetické, prízemné reči. Tou skutočnou bombou, bohužiaľ v negatívnom zmysle slova, je však až desivo mdlý Chris O´Donnell (BATMAN NAVŽDY, BATMAN A ROBIN), v ktorom, nech by sa akokoľvek snažil, nie je ani štipka TOHO Hemingwaya. A on sa ani nesnaží, len si navliekol vojenský mundúr a začal motať neznesiteľne detinské monológy o láske, bolesti a ja neviem o čom ešte. Fádne. ()

movie

Richard Attenborough opět dokázal, že i na starý kolena umí točit moc pěkný snímky.Jenže zatímco mě Sanda docela sedla, tak O´Donnell je vyloženě děsnej! ()

Hal_Moore

Sandra Bullock ve své asi nejlepší roli. A film drží nad vodou právě ona a Chris O'Donnell. Tak pěkný film se jen tak nevidí. ()

NinadeL

Slaboučké. V 90. letech snad atraktivní romance na téma Hemingway a Agnes von Kurowská, ale dnes už jen vzpomínka na roky, kdy tak seriózní téma dávali takovým jako byl Chris O'Donnell nebo Sandra Bullock. Lépe čas věnovat románu Sbohem, armádo nebo jeho první adaptaci s Gary Cooperem z roku 1932. U těchto dvou počinů je totiž kvalita zaručena. ()

sud

Taková spleť životního příběhu Ernesta Hemingwaye a jeho nejslavnějšího románu "Sbohem, armádo". Já vím, že je román je částečně autorovou autobiografií, ale připadalo mi to tak. Sandra Bullock nebyla špatná, ovšem Chris O´Donell se na roli Hemingwaye vůbec nehodil. Jinak Richard Attenborough odvedl slušnou práci. ()

Fiftis

Musím sa priznať že nie som fanúšikom ani jedného z hlavných protagonistov, ktorými v tomto prípade sú Sandra Bullock a Chris O'Donnell, ale za to ma upútalo to, že sa jedná o obdobie z prvej svetovej vojny a toho už fanúšikom som. Film sa však veľmi vo vojne neodohráva, teda myslím priamo v nej a myslím že mu veľmi neprislúcha zaradenie do kategórie vojnových filmov, i keď je v tom období. Film som videl už veľmi dávno, ale viem že už vtedy na mňa pôsobil dosť lacno a nízkorozpočtovo. Proste len taký bežný romantický film na unudenú nedeľu. ()

ajuska

Naprosto průměrný romantický film odehrávající se na pozadí 1.světové války, který nepřináší vůbec nic zvlášního. Snad až to na to, že jde o Hemigwaye, ale ten by si určitě zasloužil minimálně lepšího představitele. ()

kingik

Mladý spisovatel působí jako reportér na frontách první světové války. Utrpí zranění a během rekonvalescence prožije milostný vztah s italskou ošetřovatelkou, který jej poznamená na celý život. Chris O Donnel ztvárnil mladého spisovatele Ernsta Hemingwaye velmi přesvědčivým způsobem a rovněž Sandra Bullock nezůstává o nic pozadu. Režie je vzorná, ale scénář není místy až tak zajímavý. ()

HoneyBunny

Pan režisér možná umí točit dobré filmy, ale čuch na herce opravdu nemá. Hlavní představitelé k sobě vyloženě nesednou a nehrají spolu, ale vedle sebe. Natož abyste jim věřili lásku. ()

Anderton

Absolútne priemerné a sterilné, od Attenborougha sa čakalo viac, asi ho tlačilo štúdio. Vzhladom na námet mohla vzniknúť nezabudnutelná oscarová klasika, takto sme svedkami iba jednohubky na nedelné popoludnie. A viac si to užijú určite ženy. Ešte že sa toho Hemingway nedožil, asi vedel, že treba odísť z tohto sveta skôr, ako začnú filmári brať jeho meno nadarmo. ()

klerik

Popcornová Hemingway-ovka, ktorej chýba hĺbka a reálnejšia romantika. O'Donnel ma výnimočne neznechutil, ale aj tak je čajíkový. Taký "televízny" pohľad na vojnu, pri ktorm som si oddýchol, ale nezamyslel som sa ani na chvíľu... ()

Arsenal83

Film je obyčajným romantickým rozprávaním zo života. S tým, že Ernest Hemingway to napísal ďaleko lepšie, než je to natočené. Ale nevadí. Čo mi vadí je ale hlúposť ľudí, ktorí si dovoľujú niečo komentovať a pritom sa ukáže len ich bezbrehá stupidita. Taký užívateľ Hapretor napríklad kritizuje, že Sandra Bullock vyzerá oproti O'Donnellovi staro. Vraj proti nej vyzerá ako mladík... Nuž áno, veď celý film je presne o láske mladíka k staršej žene a taký je aj knižný príbeh Hemingwaya. Zdá sa, že zas niekto nevidel film, nečítal knihu a napísal tu pár grcov. ()