Herbář (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2013, 61x26 min

Jaroslav Včela

Komentáře uživatelů k TV pořadu (71)

Ze všech těch ,,vařících'' tv serošů se přiznám, že mne tenhle zaujal nejvíce. Ne že bych netrpělivě žmoulal ovladač DO a čekal na svůj pořad před TV... Většiou to berebentění v neděli podvečer z TV nevnímám, ale tohle mne docela zaujalo. Jednak původními babičkovskými recepty a jednak díky čarodějkám Lindě a Kateřině... Nevím jestli to je tím, že obě dívky (no ony už jsou to maminy) můžu:-) , ale celkově má pořad šmrc, jejich průpovídky nejsou trapné a ve srovnání s jinými formáty je mi to tak nějak bližší. A to tyhle pořady nevyhledávám. ČT zase jednou udělala něco co má hlavu a patu. Tři lipové květy. * * *(4.11.2013)

Za mě jednoznačně pozitivní hodnocení. A to, že jsem hetero, s tím samozřejmě nijak nesouvisí;) Nebo byste Lindě Rybové a Ryndě Libové hádali pomalu čtyřicet? No jo vlastně, ono je to o vaření/kuchtění/pěstování/kořenění/zavařování atd. atd., což bylo to, o čem jsem chtěl původně mluvit:) Herbář ale zkrátka je nade vší pochybnost designově nejpropracovanější pořad svého žánru (je mi líto, Nigello...), takže se o tom nedá nemluvit na prvním místě. Někomu bude Herbář jistě vadit, třeba i z důvodu nějaké averze vůči pseudobio lifestylové mánii naší doby. Já osobně ho aktivně nevyhledávám, ale když se s ním náhodou potkám, podívám se. A ano, někdy u toho mám i puštěný zvuk:) Herbář má vlastní tvář, kterou nezaměníte, a to je velké plus.(6.11.2015)

Začíná čtvrtá sezóna tohoto seriálu a já jsem si vlastně uvědomil, že se mi nějak zakořenila neděle, podzimní / zimní tma a čas 18:25, kdy to na České televizi vypukne a rozjede to tam Katka s Lindou, na které se nejenom hezky kouká, ale ještě věcně vypráví o věcech, které mě zajímají. Popřípadě uvaří všecko, co bych jim okamžitě sežral. A hlavně je to s osobitým humorem, suprovou náladou a pohodou, která se každou zimní neděli vysloveně hodí do duše jednoho člověka.(3.10.2016)

• Fretakata

Zaujimave, aky dobry marketing su slova : babicka, bylinka ... Kto by bral priemerny vek dozitia okolo 50 rokov?(23.10.2016)

Dvě žvatly a jejich kvokání na téma vaříme, pěstíme, sbíráme, kuchtíme, nakládáme, hledáme recepty v Boženě Němcové nebo v Jiřině Šejbalové, kámošíme se s dědkem kořenářem, povíme i to co nevíme. Kateřina a Linda prostě a jednoduše jsou, tlachají a zdobí. "S těma sušenejma rajčatama je to dobrý takle. - Příjemnou zábavu. - Děkuju ti. - A dejte si pod tu mřížku pekáček, ať tu troubu nemáte jako prase."(29.12.2014)

Jedna hvezda ciste za Lindu Rybovou, ktera je proste 10/10.(27.9.2015)

I takto se dá ukazovat lidem vaření nápadité a s ženským půvabem... proč ne.! :-)(16.12.2013)

• kingik

Linda Rybová s Kateřinou Winterovou vaří z bylin nikoliv lektvary, ale zdravá jídla. Jenže já jsem zastáncem toho, že má jít tělo do hrobu zhuntované. Dá se ocenit nápad na neobvyklou show, která si na nějaký prime vysílací čas netroufá a podvečer ji ideálně vyhovuje. Moderátorky si debužírovaly, jestli to hrály nebo ne, to posoudit nedokážu, ale provedení pořadu mě nezaujalo, a ten kdo pořad neviděl, má možnost stihnout další díl v neděli, ale v podstatě pokud nefandíte bylinkám v kuchyni, jejich poznávání a užitečným radám kolem nich, je tenhle pořad v opačném případě bezcenný a ztrátou času. Pochopitelně jsem si po pořadu dal hned propečeného hamburgera. Byliny přenechávám přežvýkavcům, pošahaným vegetariánům, veganům a spol. Mé hodnocení: 20%(17.10.2013)

Objeveno v Pořadu Luďka Staňka, zhlédnuty dva díly. Vůbec nevím, o čem to bylo, ale takhle nějak si představuji kvalitní ekologické lesbické porno. Bonus: https://www.youtube.com/watch?v=FiX7PzN1gPA(6.11.2016)

• thecentre

Nejstrašnější pořad v historii televize, který si netroufnu hodnotit ani odpadem.(28.10.2016)

• Katullka

WInterová a Rybová a můžeš onanovat.(6.5.2015)

Co do motivací a částečně i obsahu ani ne tak Včelí med České televize jako spíš jeho mateří kašička.. S konceptem vzdělávacího pořadu od laiků pro laiky už je to maličko horší, ovšem v důsledku s tímhle výborným projektem určitě z Hrušky na hlavu nespadnete..(27.10.2016)

• Karlas

Dvě infantilní kozy se pasou na bylinném pažitu ... a blábolí a blábolí a blábolí ... asi snědly rulík ... zlomocný. A zapomeňte na mixér, dnes to dáváme do blenderu ...(11.11.2016)

Tie informácie sú pre mňa veľmi cenné a som rád, že si ich môžem dohladať aj na webe. Moderátorky sú veľmi príjemné.(1.1.2019)

Kolikrát tam jsou opravdu zajímavé recepty.(4.11.2013)

• Linda.csfd

To je tak strašně kýčovitý přeslazený vintage styl, až mě to šimrá v krku, že se mi skoro chce blinkat. Úplně mám chuť po svém chladně moderně minimalisticky zařízeném bytě rozházet kusy bahna, abych přerazila tu pasladkou pachuť na jazyku. Brrr.(19.10.2014)

• Eldrick

Další votravnej pořad o vaření. Kde má tahle epidemie pořadů o žrádle konce?(5.11.2017)

Na vzdory tomu, že děvčata jsou velmi (ne)zručné (ne)kuchařky recepty nejsou vůbec špatné a nápad taky ne. V televizi nemusí umět člověk vařit, stačí, když vypadá dobře a to se o Lindě dá říct. 62%(22.12.2013)

Užitečný pořad udělaný vcelku vtipným a vkusným způsobem. Některé recepisy a postupy stojí za vyzkoušení.(24.12.2013)

• Idego

Bioadorační reklama na Kotányi (ironicky s chemickým svinsvtem v každým druhým produktu), která tak nějak staví na tom, že když budeme o každém receptu tvrdit, že je dobrý na zažívání / paměť / cokoliv, dáme do něj nevšedně znějící bylinky (samozřejmě bio a čerstvé), a zabalíme to do retro stylu Magdaleny Dobromily Rettigové s kulisami v provedení první republiky, bude to stačit. Nestačí. Je to ohavně kýčovité, až se z té přeslaženosti a přestylizovanosti zvedá žaludek, a navíc tím provází slovní průjem dvou slečen protivnějších než podebraná pata. Zakončíme to výletem na bylinkovou párty. Kulinářské pořady jsou už z definice špatné, tenhle to dotáhl do extrému.(14.12.2014)

Pohlazení po duši. Pastva pro oči. Holky jako lusk... Tohle ani není o vaření, jako spíše o té pohodě, která z pořadu vyzařuje. :-)(6.5.2016)

<< předchozí 1 2 3 4