Epizody(34)

Nový slovenský seriál z prostredia, kde všetci o sebe všetko vedia a preto je ich život komplikovaný a zároveň krásny. Príbeh americkej Slovenky Júlie Miller, ktorá prichádza do rodnej dediny svojich rodičov, aby si uplatnila nárok na vysnívané dedičstvo. Veľký Petrovec je na prvý pohľad obyčajná slovenská dedina. Má asi 1500 obyvateľov a všetko, čo dedina musí mať. Školu, zdravotné stredisko, krčmu, kostol a samozrejme futbalové ihrisko. Najmajetnejšou rodinou sú tu Petrovičovci. Vyžadujú si isté pravidlá, ktoré všetci musia rešpektovať. Do Petrovca však zo Chicaga pricestuje americká Slovenka Júlia Miller. Tá pomery v rodnej dedine svojej babky ešte len musí spoznať. Okrem toho, že si chce uplatniť nárok na zdedený majetok, stretáva sa s množstvom obyčajných ľudí. Sú medzi nimi učiteľka Lydka, futbalový tréner Tóno, starosta Andrej a jeho dve dcéry Jana a Lucia, sanitkár Martin, miestny futbalový hrdina Filip, prezývaný Ronaldo, doktor, farár a jeho gazdiná Gitka, šéfujúca miestnym klebetniciam. (TV JOJ)

Marek1991 odpad!

Nerád hodnotím seriál po prvom diely, no som ochotný hodnotenie u tohto diela neskôr zmeniť, ak sa ono celé samé zmení. Mám potrebu upozorniť, že táto akože dráma je podľa mňa skôr nepodarená komédia, ešte teraz sa smejem, no z veľkej časti je to z trápností. Najsilnejší bol ten futbal, scenáristi a režisér asi dedinský futbal ešte nevideli. Tu sa ťažko niečo hodnotí, lebo to bolo horšie než ochotníctvo, najlepšie asi zahrali bežní ľudia, čím viac sa totiž tí akože profesionáli snažili hrať, vyzeralo to neprirodzene a aj tie akože prirodzené prejavy boli skôr na smiech, lebo tomu nepasovali. Pripomínalo mi to Kameňák krížený so seriálom Deň a noc, proste niečo, čo vyrobili zrejme netalentovaní ľudia, ktorí si s tým zrejme ani nedali veľa práce a zbúchali to na kolene. Nechcem nikoho uraziť, no tak mi to pripadalo. Scenár je úplná katastrofa a o iných aspektoch filmu je už asi zbytočné hovoriť, mimochodom škoda, že sa to netýka napríklad jesene alebo zimy, to by som chcel vidieť ako by stvárnili skutočnú slovenskú dedinu počas týchto období, no obávam sa, že by z toho urobili akurát niečo na štýl Búrlivého vína alebo Paneláku, ale vlastne jak inak, však tunajší tvorcovia nemajú zrejme nápady. Naša kinematografia je na dne a je mi až hlúpe tie slovenské súčasné diela tu pokaždé hodnotiť a prísť k záveru, že to nestojí ani za chvíľku času, moja zvedavosť nie vždy natrafí na dobré veci a toto je ďalšie dielo, ktoré zrejme padne do zabudnutia, prípadne sa o niekoľko desaťročí ľudia na tom pobavia ako na propagandistických dielach z obdobia nacizmu, či boľševizmu. Ak tento komentár nezmením, tak sa to zrejme nezmenilo, čo už viem odhadnúť, že sa asi nezmení, lebo inak by som sa čudoval, prečo takto začali, mimochodom opäť je tu delenie na bohatých a chudobných, či sa spomínajú družstvá, no asi tu niekto nepozná skutočnosť, lebo je až zarážajúce, ako mešťania vnímajú dedinu, či ako sa tu niekto snaží vrstviť spoločnosť v každom seriály a robí do uší a očí bijúce dialógy a prejavy, ktoré sa svojou teatrálnosťou hodia skôr do divadla. ()

mikinko51 odpad!

Paradoxne, odpad z tohto seriálu nerobí to, čo u iných seriálov. A tak zatiaľ čo základnou tragédiou prakticky všetkých seriálov SVK na JOJ a Markíza je stupídny scenár a nekonečný príbeh,tak tu to nie je až také zlé. Nie že by to bol výkvet scenáristického umenia, ale po malom dopracovaní a úprave z toho mohol byť celkom príjemný (a hlavne nie nekonečný) počin. Čo je však najväčšia tragédia je absolútne príšerný výber hercov a neskutočne biedne, až hrozné, herecké výkony. Keby to bolo také jednoduché a uvoľnené (ako napríklad v Slnko, Seno, Jahody) tak OK. Ale toto je des. Pripadá mi to ako keď sa dieťa bez talentu snaží niečo recitovať na súťaži a namiesto pekného prednesu je z toho len toporné a strojové opakovanie naučeného textu ... ()

haffen odpad!

Videm som pár minút tejto šialenosti a popravde radšej budem hodinu kráčať proti stene ako si týmto bludom žrať nervy. To sa proste nedá, to je strašné. Tak žalostne neherecké výkony až oči kolú. Tí ľudia to proste nehrajú, ale recitujú naučené texty. To ako v treťotriednom thajskom porne. Po tomto sa asi aj ja dám na herectvo keď to môžu robiť takíto ľudia. Tvorcovia a neherci sú čistí diletanti bez štipky súdnosti. Vážne neviem kde sa stala chyba. Či to dnes môže skutočne každý točiť seriály a filmy čo naškrabe aspoň trochu peňazí. Aspoň jedinú výhodu vidím v tom, že by mohli tento produkt predať Američanom ako lepšiu a efektívnejšiu techniku mučenia teroristov na základni Guantanamo. Skutočne sa snažím hľadať aspoň tie najmenšie klady aj na tých úplných volovinách, ale tu sa nedá nič nájsť. Vážne by som rád vedel akú to má sledovanosť. Či sú diváci Hnojky a Narkózy tak tupí, že im to žerú a každý večer si k takýmto vtákovinám sadajú. Tejto tragédii ani nedám šancu. 0%. Nechápem, že to ešte nie je v TOP10. ()

Janega

Samotný námet nie je zlý, no všetko ostatné áno. Celé je to amatérske na úrovni seriálov typu Rodinné záležitosti a Súdna sieň. Vidieť to už od prvého okamihu, ako na scénu nastúpia neherci. Keby sa nesnažili hrať vyznelo by to aspoň trocha prirodzene, no oni sa snažia predvádzať svoje nehercké talenty, takže je to celé umelé. Tá ich mimika, intonácia hlasu a podobne je na úrovni školských divadelných predstavení. Každá postava mi je na prvý pohľad nesympatická. A tie dialógy. To nemysleli vážne. Viac fušerské než výkony nehercov je technická stránka. Kamera a strih je Sodoma Gomora. Hudba, ak tam nejaká je, tak je dosť zvláštna a hodí sa tam ako kozie bobky do gulášu (dvaja zaľúbenci sa rozchádzajú a v pozadí hrá krčmový orchester, takže asi tak). Buď robím veci poriadne, alebo ich nerobím vôbec. Napriek všetkým nedostatkom vidím potenciál na zlepšenie, pretože horšie to už nemôže byť. Teda v prípade, že to po dvoch častiach nezrušia. 1 hviezdička aspoň za peknú hlavnú predstaviteľku. ()

tony_2 odpad!

Zo zvedavosti som sa šiel dnes pozrieť na predpremiéru prvého dielu tohto nového JOJ-kárskeho výtvoru vysielaného v KD NIvy. Nič som neočakával a dostal som ešte menej. "Herci" pozbieraní z účinkujúcich zo Súdnej siene plus Dano Junas. "Herci" horší než ochotníci kdesi na dedinskom amfiteátri, celé mi to pripomínalo Kameňák, alebo Babovresky, len v ešte horšom vydaní. Mám pocit, že táto predpremiéra bola organizovaná kvôli absolútnemu neúspechu JOJ-kárskeho Klanu, aby si tvorcovia mohli vyskúšať reakcie divákov, dozvedieť sa odozvu, aby to nedopadlo ako spomínaný Klan. Plus štáb sa dostavil nachystaný a vyobliekaný akoby išlo min. o premiéru na MFF Benátky, alebo Cannes. Výsledkom je ďalší zbytočný produkt ešte viac zbytočnej TV JOJ. ()

• Veľký Petrovec je v skutočnosti dedina Láb na západnom Slovensku. (Matt.Bilner)