poster

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

 • Brazílie

  Não Pare na Pista

 • Brazílie

  Não Pare na Pista: A Melhor História de Paulo Coelho

  (Brazílie)
 • slovenský

  Pútnik - najlepší príbeh Paula Coelha

 • anglický

  The Pilgrim: The Best Story of Paulo Coelho

Životopisný / Drama / Hudební

Brazílie, 2014, 112 min

Režie:

Daniel Augusto

Scénář:

Carolina Kotscho

Hudba:

Pascal Gaigne

Scénografie:

Antxón Gómez

Kostýmy:

Ana Avelar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mates Hradecky
  ***

  Paulo chtěl být spisovatelem již v době svého dospívání, což se odvážil sdělit pouze svému psychiatrovi při úvodním pohovoru. Ten aby mu dokázal, že takové přání může mít jen blázen, zalígroval ho na uzavřeném oddělení. I elektrošoků dal mu okusit. Paulo musel projít náročnou životní trasou, než dosáhl svého životního poslání a skončil u mě v knihovně. Film obsahuje řadu silných scén jeho života. Na katolíka to byla celkem divočina, do které byl zapojen i nevinný divák díky náročné formě vyprávění, kterou pan režisér zvolil. Přeskakuje časové roviny jak postřelený zajíc přes bramborové řádky, hned je Paulo senior na nemocničním lůžku, v následující scéně psychicky ujetý panic a šup k zarostlému hippies v objetí krásných fanynek. Společná linka je pouze to, že pokaždé jest pronásledován vnitřními běsy. Inu široká a divoká jest duše Brazilcova.(20.10.2015)

 • Mia...
  ***

  Četla jsem Mágův deník, četla jsem i Alchymistu i spousty a spousty dalších jeho knih. Alchymista se pro mě stal něčím jako osobní Biblí. A i přesto musím říct, že tehle film je vážně celý špatně, dle mého názoru. Šlo by to natočit mnohem, ale mnohem lépe. Věčné střihy skákající z jedněch let do druhých jsou velmi rušivé a zcela zbytečné. Neztrácela jsem se v ději, to ne, ale zkrátka bylo to zbytečné a nenechá to diváka se vžít do jeho přítomné situace a unášet se dějem. Neskutečným zklamáním je (a to jsem předem věděla, že to tak má být), že cesta do Santiaga byla téměř přeskočená. Právě tam Paulo zažil vše, co dalo podnět k té knize. Kdybych knihu Mágův deník nečetla, jako divák bych úplně vyhořela, nevěděla bych, co byl ten meč, obrázek psa ve vizích v té zřícenině cestou, nevěděla bych nic. Jsem vážně zklamaná, jeho život má tak obrovský námět na film, stejně tak každá jeho kniha ... tak proč, sakra, takhle? Taková škoda!(28.1.2016)

 • Frajer42
  ****

  Pokud člověk nemá z psacího stroje Paula Coelha něco načteno a o jeho životě cosi málo nastudováno, tak se bude v ději zajisté ztrácet a zhlédnutí tohoto snímku je pro něj zcela zbytečné. Pravděpodobně budou tito diváci Paula vnímat jako psychopata, což je pravda jen do určité míry a z určitého úhlu pohledu. Já jeho tvorbu zbožňuji, takový Alchymista je v mých očích určitě pomyslné number one. Takový návod, jak si uspořádat život, jak dosáhnout svých cílů a být šťastný, o což jde především. Jedni ho milují a druzí jej nenávidí. Řečí čísel a statistik je, bez jakýchkoli spekulací, Paulo jeden z nejslavnější autorů současnosti, tudíž si svůj film určitě zasloužil. Tedy, zpátky k filmu. Z mého pohledu se jednalo o velice solidní životopisný snímeček. V necelých dvou hodinách bylo vyřčeno to nejpodstatnější. Tyhle skoky v čase byly z mého pohledu určitě vítaným krokem, který rozhodně napomáhal lepšímu vyznění příběhu, protože naprosto krásně všechno se vším korespondovalo. Herci byli vybráni velice slušně, dokonce se sobě jednotlivé verze Paula celkem podobaly. Z mého pohledu není moc co vytknout. Je to poutavý příběh o člověku, který přesáhl svůj dětský sen. Nejenom, že se stal spisovatelem a našel smysl a náplň svého života, ale svými díly pomohl najít smysl života i některým svým čtenářům. Osobně jsem si zatím z každého jeho díla něco odnesl do života s sebou. Pokud jste zatím s jeho díly neměli tu čest, tak je tímto vřele doporučuji.(4.2.2016)

 • LadyDevil
  ***

  Knížky Paula Coelha jsou součástí mojí knihovny, jakžtakž jsem si říkala, že znám jeho historii, a tak mě dost zajímala celá jeho cesta.. Musím ale říct, že mě tahle forma až tak nevzala, ač jsem pochopila to zásadní. Neměla jsem z podívání nijak dobrý dojmy, spíš rozpolcenost. Dost podstatnou roli tam určitě hraje jeho silná vazba k náboženství, která mi v tomhle snímku připadá až fanatická. Myšlenku celej příběh má samozřejmě hezkou, ale celkově mi to přijde tak nějak nekompatibilní...(4.12.2016)

 • angloumene
  ****

  Ok přiznávám se: Alchimistu jsem ještě nečetla! Což je vzhledem k filmu určitě celkem na škodu... Na druhou stranu slavnostně slibuji, že se k němu určitě dostanu, protože tohle dílko je skutečně dobrá recenze :) Recenze, která bude bavit i ty, kteří o Paulu Coelhovi jenom vzdáleně slyšely. Kromě odkazů na knihy totiž nabízí netradiční postoj k bytí a hledání té pravé cesty, která je spojena s volnomyšlenkářským životem zahaleným do pláště mysticismu. Celkově jsem se prostě bavila...(25.6.2015)

 • Paz Vega

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace