Prezidentova pravá ruka

(TV film)
  • USA The Presidents' Gatekeepers

Za každým prezidentem stojí personální ředitel Bílého domu, který musí prosazovat jeho pravidla. V čem spočívá druhá nejnáročnější práce na světě? Pořad Prezidentova pravá ruka odkrývá pozoruhodnou historii pracovní pozice Ředitele kanceláře Bílého domu. O této pracovní pozici se říká, že je to druhá nejtěžší práce na světě. Ředitelé kanceláře Bílého domu mají za úkol uvádět do praxe politické strategie, což nikdy není snadné. Jsou přímými svědky historických rozhodnutí v centru dění, jsou důvěrníky, kterým prezident a první dáma USA svěřují svá tajemství. Dick Cheney v roli Ředitele kanceláře Bílého domu pracoval po devět volebních období a je přesvědčen, že právě to mu způsobilo jeho první srdeční infarkt. Dozvíme se, proč se Rahm Emanuel o přijetí této role dlouze rozhodoval. Dále uvidíme, který Ředitel kanceláře byl ve svých pouhých 25 letech pověřen přezkoumáním nechvalně proslulých spisů FBI týkajících se J. Edgara Hoovera před tím, než byly předány prezidentovi. Tento čtyřdílný speciál nám nabízí neodolatelný pohled do světa nejbližších důvěrníků prezidenta USA. (oficiální text distributora)