poster

Pomsta (neoficiální název)

 • polský

  Zemsta

 • anglický

  Revenge, The

Komedie

Polsko, 2002, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,406,059(10.9.2010)

 • darwin
  ****

  Celkem vydařená adaptace výborné Fredrovy knižní předlohy. Roman Polański v roli zbabělého Papkina je výborný. Daniel Olbrychski dostal taky hezkou roličku a elegantně se s ní vypořádal.(26.4.2005)

 • FISSSH
  *****

  Bavila jsem se královsky, i když jsem polovině věcí nerozuměla - jelikož a protože jsem tohle dílko viděla na polské televizi a bez titulků... Ale: k ději se vyjádřím později, teď hlavně herci: netušila jsem, čeho je jako herec schopen Polanski. Papkin, kterého hrál, zcela neodbytně připomíná krysu (tak trochu i charakterem), ale je zcela neodolatelný. Janusz Gajos (kdysi dávno hrál v seriálu Čtyři z tanku a pes Janka) je takový ten vesnický statkář (trochu hrubší forma Werichova Medvěda) a Daniel Olbrychski jako jurodivý" mnich...měla jsem co dělat, abych ho poznala. Hlavní milenecká dvojice a pár dalších lidí okolo...nic proti, jsou hodně dobří, ale proti té trojici se trochu ztrácejí. Atmosféra úžasná, celé se to odehrává v zimě; můžu říct, že jsem mrzla i ve vytopeném pokoji.(22.11.2004)

 • marog
  **

  jeden ze slabších Wajdových počinů...více než průměrné, a to znám předlohu, která je opravdu vtipná! Jen Polański je výborný(4.3.2005)

 • xyran
  ****

  Zdařilé zpracování knižní předlohy s kvalitním hereckým obsazením-škoda jen,že toto nevídáme v našich TV... Natáčelo na hradě Ogrodzieniec na jihu Polska(cca 100km od Těšína)(2.10.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace