Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

Asia_Power

Znáte tu píčovinu jak v ruce máte mobil, stojíte jako kokot či píča, záleží na vašem pohlaví, na silnici uprostřed rušné křižovatky, chvějou se vám prsty a pak začnete, uprostřed všeho toho troubení aut a nadávání vám do intimních partií, jásat a hulákat - Mááááám ho !!!! Neznáte? Pak jste normální, ale budhožel hodně lidí kolem vás hraje píčovinu jménem Pokemon Go. Osobně jsem vůbec nevěděla o co jde dokud mi to Alík nevysvětlil během procházky, kdy jsem ukazovala se slovy - Co mu mrdá? - na jednoho KK (čti kolosálního kokota) co nadšeně začal skákat a řvát před magistrátem, že má nějakého píčimona. Proč o tom píšu? Protože první polovina filmu Fantastická zvířata atd atd (delší jméno už nikoho nenapadlo) je absolutní kopírka "hry" Pokemon Go. Jeden zrzavej chlup s lidskou verzí Monty Jacka lítá po městě s kufrem a chytá "úžasná" zvířátka. Neříkám, že by mi to vadilo, říkám že mě to sralo natolik, že druhou polovinu filmu, kde už se dělo občas i něco jinýho a dokonce se zjistilo že ta slátanina má i příběh, jsem si nemohla užít ani kdybych chtěla. Jak mám ságu Pottera ráda, tak tohle je jen a pouze pokus namastit si kapsu na divácích servírováním totálně zředěný mrdky co má do série Pottera asi tak daleko jako já do prsatý vysoký bloncky (jsem malá, plochá a černovlasá takže to je kurevsky daleko) . Své publikum si tenhle zvratek určitě najde, no já dám jednu hvězdu za zlodějskýho ptakopyska a pošlu tuto sračku pryč ze svého života a exterňáku. Mělo mě varovat jak byl Majkíííí nadšenej, my se totiž ve filmech neshodneme skoro nikdy :-D ()

Pethushka

Fantastická zvířata a proč na ně zajít? Protože jsou fakt fantastická, roztomilá a vsadím se, že nebudu jediná, kdo by chtěl mít některá z nich doma. Dalším dost dobrým důvodem, proč film vidět je Eddie. Pro mě je on sám nadpřirozenou postavou, takže sem zapadl naprosto neskutečně. Sice nechci porovnávat s Harrym, ale ono to nejde, protože při sledování se prostě ten onen božský pocit dostavil. Šimrání v břiše, husí kůže, slzy nadšení... vždyť to beztak znáte. Rowling nezklamala a já chci žít v její hlavě. :)) ()

xxmartinxx

Jestli někdy dostane nějaký superpočítač za úkol bez lidského přičinění udělat film, bude vypadat přesně takhle (jen budou navíc dávat smysl pravidla nastaveného světa). Je tu všechno krom života. ()

Djoker

Konečně vím, jak se cítí divák při sledování Harryho Pottera bez znalosti předlohy. Rowlingová znovu nabízí gejzír nápadů i mnoho postav, zvířat, kouzel a zajímavých míst, jenže dvě hodiny na jejich prezentaci jsou zatraceně málo. Pak dochází k situacím, kdy někdo zřejmě významný říká něco zřejmě důležitého, ale člověk to nepobere, protože mu to Yates předhodí dosti nevybíravým způsobem. Naštěstí mám ještě pár kouzelnických pojmů v paměti, takže jsem nehořel úplně celou dobu. ()

Morien odpad!

Kdyby film vypadal tak, že Eddie Redmayne dvě hodiny chodí po kufříku a krmí zvířata, byla bych šťastná jako blecha. Kdyby film vypadal tak, že Ezra Miller sedí dvě hodiny v koutě a brečí, pobrečela bych si s ním. Ale takhle nejsem ani šťastná, ani nebrečím. ()

whack

Nemala by sa prehliadať tá prehliadaná pointa ohľadne ochrany zvierat, okolo ktorej sa to celé v skutočnosti točí. Newt cestuje po svete a zachraňuje ohrozené druhy, riskuje pri tom väzenie aj život, čeliac vládnym machináciám a konšpirácii. Film nepostráda nezmyselné gýče, postava prezidentky sťa by nekompromisnej magorky, ktorá bez mihnutia oka odsúdi dvoch ľudí na smrť, a jej prihlúplych auroroch, je asi najväčším mínusom. Ale celkovo film beriem ako jednu z tých lepších rozprávok na večer. ()

Psema

Třičtvrtě filmu tam nahání digitální mrak a budují mýtus o nejnebezpečnějším kouzelnickém teroristovi, aby se z něj vyklubala další herecká parodie a necharismatický patlal, kterého porazí kdejaký zmatený vocas. Ještě že Rowlingová zvládá sympatické klaďase, se kterými je i to rutinní yatesovské lovení CGI fauny čas od času zábavné (krtek!) a máte chuť s nimi vidět i něco dalšího. Ideálně bez politicko-sociální vrstvy, u které jsem klimbal obdobně jako děti za mnou. P.S.: Katherine Waterston bych klidně udělal kakao. ()

Mertax

Retro variace na Pokémon Go má na 133 minut příliš řídký příběh, v němž se bez jakéhokoli rytmu střídají strašidelné, destruktivní (překvapivě ve velkém měřítku) a humorné scény. Redmayne coby magiozoolog sice odložil šaty dánské dívky, ale zůstal mu zjemnělý hlásek, stydlivé odvracení zraku a nepřítomné pohledy na hranici snesitelnosti. Ztrápený záporák je odhadnutelný už od prvního záběru, v němž vidíme jeho zmučený výraz a účes podle hrnce. Politická linie působí násilně a kouzly se trochu šetří, i když se občas podaří navodit atmosféru magického světa. Nejvíce utkví nečar (Fogler) a s ním flirtující nitrozpytka (Sudolová), zelená odrůda Groota a zábavný hrabák ve zpomaleném záběru, který by snad stál i za 3D, na které mimochodem dohlížel Heyman (Gravitace). *Velký spoiler* Při závěrečném zvratu zalitujete, že sympatického Farrella nahradil odulý Depp s vizáží kolotočáře, na němž je nejděsivější jeho blond přeliv. 55 %. [2D s titulky, kino] ()

TeeAge

Pred zhliadnutím: Nikdy nič nesúdim dopredu, než to nezhliadnem, každopádne je zábavné čítať, jak väčšine, čo to už videli, chýba hutnejší dej, lepšie herecké výkony, prepracovanejší scenár, trafnejšie obsadenie atd atd... a všetci týto uživatelia dajú filmu za 4, minimálne za 3, a vynesie to silných nadpriemerných 80% na čsfd. Tomu sa hovorí fandovstvo zo srdca, niečo podobné, ako to mám ja s Tolkienom: proste nedokážem vysloviť, že Hobbit bol napi.u :D Po zhliadnutí: Pekná oddychovka, ktorá zaujme jedinečnými príšerami a slušnými hereckými výkonmy. Presne typ filmu, ktorý neurazí, ale zároveň ho už nikdy nebudem mať potrebu vidieť znovu. Ps: Tá slečna, čo vedela čítať myšlienky, bola svojou divnosťou viac, než pôvabná :) ()

Eliott

Film byl trochu zmatečný a příliš se zaměřoval na ona zvířata, která mě tedy nějak zvláště nenadchla. Dávám lepších 50% ()

zelvopyr

Vzhledem k tomu, že jsem nečekal žádné zázraky (sic), nemohl jsem být zklamán. Hollywood se chtěl také přiživit a autorce peníze nesmrdí. Abych nebyl jen negativní, vizuální stránka je výborná (a teď mám na mysli hlavně retro). No, a to je tak všechno. Skoro. Sidekick (Dan Fogler) byl prima tah, bez něj by se ty orgie vizuálních efektů přijímaly obtížněji. Mentálně maximálně pro osmileté, ti zas těžko docení temné společenské podtóny. No a "inspirace" Mluvícím balíkem, škoda mluvit. ()

Ainy

Vyloženě žádné "wow!" to pro mě nebylo, ale do kouzelnického světa jsme se s mým doprovodem vrátili rádi. Díky svižnému ději mi nepřišel ten čas projekce ani tak dlouhý a i když příběh má jakousi souvislost s bradavickými čáry máry, určitě nečekejte pohádkovou limonádku pro menší děti, jako byly první díly Harryho Pottera. Počáteční díl nasadil hodně ostré tempo, kde se objeví nejen humor, napětí ale hlavně smrt a temno. David to vzal pěkně od podlahy a od hůlek se jen kouřilo! Každopádně mými favority z kufříku plného fantastických zvířat se stali Guide, ten zatím jednoznačně vede a Frank. A co mi tam vadilo? Vadili mi tam američtí herci včetně Deppa. Nemůžu si pomoct, už to není to příjemné britské, je to jiné ... ()

Botič

Fantastická zvířata nejsou takovým zklamáním, jakým byl Hobit, ale nechávají po sobě podobnou pachuť jako Jacksonův King Kong. David Yates servíruje poměrně málo zábavných kejklí a raději upřednostňuje kouzelnickou politiku (které je na můj vkus zbytečně moc), sociální témata a bezduchou demolici New Yorských ulic digitálním mrakem. Když k tomu přidáme ještě několik hlavních postav, jejichž sympatičnost je velmi sporná, nedovedu si představit další čtyři návštěvy tohoto světa v podobné sestavě. ()

3DD!3

Moc příjemné. Žádný Potterův přívěsek. Padají tam sice známé jména, ale ne tak násilně jak jsem se bál. Fantastická zvířata řeší vlastní problémy v době kdy si Harryho taťka ještě ani nedělal do plenek. Redmayne je snad poprvé za svou kariéru opravdu sympatický vykuk, který ale umí máchnout hůlkou když je to třeba. Samotná zvířata jsou fajn. Větvík a kleptomanský krtek jednoznačně vedou. Rowlingová má příběh dobře podchycený, funkční mysteriózně detektivní zápletka nepustí až do konce. Colin Farrell zvládá s přehledem, ale srdcem filmu je Dan Fogler. Pohled nečara na kouzelnický svět prostě nemá chybu. Rezignované přijímání všeho co se děje je v jeho podání kouzelné. Původně jsem se hodně bál, ale nakonec se těším na pokračování. Hudba je jemná pocta Williamsovi, hlavní téma je opravdu povedené. P.S: Brumbála dejte ve dvojce Fassbenderovi. ()

berg.12

Film rozpadlý víc než jádro uranu. Vazby mezi příběhem, postavami a cgi potvorami u sebe nedokáže udržet ani fanouškovská nostalgie. ()

Spiker01

Upřímně jsem to čekal horší. Po nezáživné marketingové kampani jsem film totálně vypustil a opatrně jsem se začal těšit až po spoileroidních odhalováních propojování mytologie těsně před premiérou. Faktem také je, že jsem se bál hlavního představitele. Eddie Redmayne, podobně jako na MZ, mi nic moc neříká a jeho filmy nevyhledávám, určitě ne kvůli němu samotnému. Ovšem až na několik podivných grimas v jeho stylu jsem k němu poměrně přilnul a celý námět Fantastických zvířat rozhodně má co nabídnout, protože když se konečně dozvíme, co Mlok Scamander ukrývá ve svém kufříku, moje generace se vrátí zpět do časů Harryho Pottera, na kterém vyrůstala. HP je sice přecijen o něco přístupnější, ale opravdu mě zajímá, jak si tahle rozjetá frančíza povede u diváků a byl bych klidně rád, kdyby tahle prequelová pentalogie více cílila právě na původní fanoušky než nové diváky. Jestli mě něco hodně bavilo, tak to byl Colin Farell a celá jeho linka s bystrozorama. Bez spoilerů téměř nelze nic rozvést, ale po delší době mě jeden takto výrazný příběhový zvrat příjemně překvapil. Celkově velmi příjemná fantasy z oblíbeného světa, na jejichž další díl se budu těšit o poznání více. PS : Kdo mě naopak vůbec nebavil byl Ezra Miller s účesem podle kastrolu, který do dalších dílů už nemá co nabídnout...8/10...[16.11.2016_ČSFD projekce_Cinestar Anděl] ()

NinadeL

Nová sága je na světě, celých sedm let byl poměrně klid a už jsou v tom všichni zase až po uši. A to stačila učebnice ;) ()

Lavran

Kdo by si byl pomyslel, že jednoho dne vznikne blockbuster, jehož hlavní hrdina je dojemně nesobecký - byť v kontaktu s lidmi trochu neobratný - kouzelnický přírodovědec, který zasvětil svůj život poznávání a ochraně mimolidských živých tvorů. Jen houšť podobně dobrotivých a soucitných postav, jen houšť podobně velkodušných (velko)filmů! ()

akisha

Ó, tak to byla teda hrůůůza... Příběh - děs, zmatený, o ničem, nuda, zklamání. Přesun z Anglie do Ameriky - děs, jedinečnost světa JKR byla dost tvořená Anglií a po-amerikování to jen posunulo ještě víc do zaměnitelnosti libovolné průměrné fantasy. Samotný fantastický zvířata - digitální sajrajt, fuj, líbil se mi jen ten divnej dlouhosrstej skřítek, a to nejspíš proto, že vypadal jak Brumbál. Teď postavy - naprostej děs. Kdyby se rozdávaly metály za nudnýho, nesympatickýho, otravnýho, pořád stejně vykuleně se tvářícího stupida s přiblblou zrzatou pliskou na hlavě, má Eddie Redmayne zlatou. Katherine Waterson je ovšem ještě mnohem horší, kdykoliv se objevila v záběru, měla jsem chuť řvát, chytit ten monitor a prohodit ho oknem. Ten její věčně nespokojený ksicht na pokraji breku s vámi fakt zůstává. Farrell podvyužitý a ten vlasovej zločin na hlavě přehrávajícího Ezry Millera snad ani nebudeme komentovat. Celej film tam všichni jen poletujou a mizej, do toho černej digitální mrak jakožto záporák - WHAT? A co sakra má bejt ten způsob "užívání" hůlek? Jakože Mlok nemůže prostě "odhůlkovat" toho rozvášněnýho nosorožce do kufříku jako každej normální kouzelník, musí se místo toho polejvat feromony a špulit na něj říť? Jako fajn, asi by tam jinak nemohla bejt tak ultra nezajímává scéna se zamilovaným hnusným digitálním nosorožcem, ale co třeba to nějak aspoň zdůvodnit. Jakože třeba si Mlok zapomněl hůlku doma nebo odhůlkování by mohlo zamilovanýho nosorožce citově ranit nebo co já vím... Ale je to prostě stupidita. A korunu tomu nasadí ten závěrečnej morf. To už bylo trochu moc i na mě, sakra, kdybych chtěla vidět dalšího přestylizovanýho Deppa, podívám se na nějakej z jeho nedávnejch propadáků. U tohoto generického výplodu bez duše (ano, tak moc mě to emočně zasáhlo) jsme si dokonce se sestrou musely představovat, že zápletka se ve skutečnosti točí kolem "zrození Filche," protože i to by byl lepší příběh. Tenhle "film" má dva klady - božího Dana Foglera, s jehož nechápavým výrazem jsem se od začátku ztotožnila a stejně božskou Alison Sudol. Toť vše. Další díly jen pod vlivem nějaký drogy. ()

Jezinka.Jezinka

Těšila jsem se na další návštěvu do kouzelnického světa, nějaké to tajemno, nějaké to temno, pár triků a nosný tklivý příběh. Dostalo se mi návštěvy New Yorku po první světové válce, špíny, docela dost tajemna a magického světa v kufru, příběh to zcela postrádalo. Z takového materiálu budou další díly hodně řídká kaše. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)