Fantastická zvířata a kde je najít

• Velká Británie Fantastic Beasts and Where to Find Them (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? (Freeman Ent.)

rublik05

Nástupce Harryho Pottera na mě působil velmi rozpačitě. Na jednu stranu trikově zcela bezchybný rodinný snímek plný nádherných zvířat a zajímavých postav. Na druhou stranu mě trochu zklamal děj, který se soustředí převážně na zvířátka a vše ostatní jede tak nějak na půl plynu. Herecké obsazení docela ujde, Eddie Redmayne a Dan Fogler jsou sympaťáci, role jim sedly a působí vtipně a přirozeně, dále pak Colin Farrell a v závěru naprosto bezchybný a neuvěřitelně charismatický Johnny Depp. Samozřejmě jsem rád a vítám tohle rozšíření kouzelnického světa, nicméně si myslím, že se Fantastická zvířata sérii Harry Potter ani zdaleka nemohou rovnat, ať už v síle příběhu nebo celkovému pojetí filmu. Přesto se nejedná o žádný propadák a já se moc těším na pokračování. 7/10. ()

Nix

Mne to moc nenadchlo. Já mám rád Harryho a právě proto nemůžu mít sympatie k této sérii. Podle mne si někdo vzal hodně velké sousto a podkoplo mu to nohy. Tady nefunguje nic, snad jen ty zvířata, i když ani ty moc ne. ()

Hellknight12

Fajn nápad ako nám ukázať svet HP aj trochu z iného pohľadu ale za mňa žiadna sláva. Audiovizuálne aj herecký je to veľmi dobre spracované ale čo ja viem? Mňa tento film nejako veľmi nechytil. Snažia sa nás uviesť späť do sveta v ktorom sme boli 8 filmov a predstaviť nám nové postavy, ktoré majú tou najnudnejšiou formou spracovanú charakteristiku akou sa dá. Ukážu nám z každej postavy niečo a potom sa vrhne na hlavný príbeh, ktorý je zaujímavý ale prečo sa venujú postavám viac ako 2/3 filmu a dokopy nám o nich nič nepovedia?   Chápem, že mali v pláne aj ďalšie filmy ale aj tak, to čo nám tu ukázali je aj na prvý film málo. Film môžem odporučiť ale rozhodne nie je pre každého. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Wolfinas

Jsou filmy od kterých nečekám mnoho a pak mě překvapí. Když zapomenu na klišé bez kterých se teď na plátně kdoví proč neobejdeme a iritující momenty některých postav tak tu mám jednu fajn pohádku. Není lepší než ty ostatní,ale není ani horší takže se doufám dočkáme slibovaného pokračování. ()

RAFT

Režisér nám po Potterovi ,natočil další film z tohoto světa Fantastická zvířata .Co jenom k tomu to filmu jenom napsat ,tak za prvé se ve filmu pár zajímavých scének ve filmu najde ,tu a tam se čas od času zasmějem. Ale to je asi tak vše.Deep i tak, krátkých scénkách dobrý,uvidíme co předvede příště .Jinak film si oblíbí spíše menší fanoušci.Další díl už raději doma.Soundtrack dal se.Za mě 60% víc ani ne.Film viděn včerejší půlnoční předpremiéra. ()

speedy7929

Nebolo to zlé, ale ani dobré. Efekty a hudbu považujem za ozaj fantastické, obsadenie hereckých rolí bolo taktiež úplne super a navyše Johnny Depp potešil (schválne, kolkí ho spoznali). Veľkému Harrymu Potterovi sa to nevyrovnalo, čo považujem za škodu. Dej bol na môj vkus veľmi hŕŕ a nedalo sa v tom až tak ľahko zorientovať. ()

BarMaja

Počítačovou magií zkrátka tu opravdovou nevytvoříš! (obsahuje spoilery) Snažím se sama sebe přesvědčovat co to jde, že nejsem zklamaná. Ale jsem. Nedokážu tomu dát menší hodnocení jak 4*, protože jsem prostě ta fanatická obdivovatelka HP světa, ale tohle mi přišlo tak nějak povrchní. Herecké obsazení tomu taky nepřidalo. Nevím, postava Grindelwalda (ta na konci) mě snad do budoucna děsí nejvíc - fakt špatná volba vybrat herce, který všechny role šíleně přehrává a není to už ani okouzlující. Eddie je skvělej herec, nicméně ze začátku mi dost vadily jeho uhýbavé pohledy, ale na to jsme si pak snad i zvykla a měl i dost světlých chvilek. Katherine Waterston byla nemastná a neslaná. Zato její nitrozpytecká sestra mě opravdu bavila, stejně jako Dan Fogler. Něco jiného už je ale ten vztah mezi nimi - ten mi přišel trapný. K režii se vyjadřovat je těžké, miluju Yatesovy díly Harryho Pottera, ale tady to ztratilo záhadnost, a magičnost byla nahnána jen skvělými efekty, kterých ale bylo až moc. Přišlo mi to povrchní, bez hloubky, bez toho pocitu, kdy se vám to vryje pod kůži a vyvolá tu pravou nostalgii na HP filmy a touhu tam být s nimi a bojovat proti zlu. Všechny nadějné příležitosti pro budoucí překvápko, tak nějak zabila kamera, která nebyla příliš nápaditá a dávala poněkud jasné indicie už ze začátku. Pak taky podivné a zčásti zmatečné uspořádání děje - a to je možná chyba scénáře. Vykreslení postav? Až na Credence, taky žádná sláva. Mimochodem Ezra Miller a Alison Sudol podle mě byli nejzajímavějšími herci v celém filmu. Absence postavy moudré (alias nový Bŕumbál) tu chyběla... To je za mě asi nejhorší prohřešek. Nechápejte mě zas špatně, ten film se víc líbil, než nelíbil. jsem zvědavá na další díly, a doufám, že se to zlepší a bude to pak jako celek opravdu nová skvělá sága. Po prvním zhlédnutí jsem ale na rozpacích, bohužel. Uvidíme co čas přinese... ()

fallanga

Jako první musím říci, že přestože to není ten starý Harry Potter, tak je to pořád dobré. Ano, chybí tomu Harry a jeho parta, kteří byli skvěle napsaní, ale místo toho je tady mírně retardovaný Mlok, jeden velmi retardovaný mudla (pardon, nečar) a párek sympatických čarodějek. Nejsou to Harry, Hermiona, Ginny, Snape, Sirius, atd... ale jsou to sympatické postavy a v dalších dílech by mohli utvořit partičku podobnou té z původní série. Jediná postava, která mi vadila byl Graves, který už od začátku vypadal jako hlavní záporák, takže onen plot twist na konci nebyl moc šokující. Celý film byl vlastně celkem předvídatelný a plný klišé, ale na druhou stranu, J.K. znova ukázala, že její fantazie nezná konce. Ve filmu se vyskytují spousty magických zvířat (překvapivě), za které by se nestyděl ani Miyazaki, celé je to humorné a místy i velmi roztomilé a jediné co kazilo výsledný dojem je ona politická část, která bude v dalších dílech pravděpodobně velmi důležitá, ale do tohoto roztomile laděného filmu to prostě nepatří. Na souboj mezi Grindelwaldem a Brumbálem se těším, ale přijde mi, že to nepatří do této série. Zkombinovat fantastická zvířata s drsným Grindelwaldovým příběhem není dobrý nápad. Ale i tak tomu věřím. Z tohoto filmu jsem měl strach, obával jsem se, že absence starých postav tomu uškodí, ale film dopadl velmi dobře. Nezbývá než doufat, že další díly dopadnou podobně. ()

DeathRock

Režisér se spíše soustředil na vizuální efekty než na vyprávění děje. Tempo není svižné a místy se tak může divák nudit. Pokud není dostatečně uchlácholen množstvím „kouzelných serepetiček“. Po vizuální stránce je to velmi pěkně provedeno a jako večerní oddechovka určitě nezklame. ()

Jitulkaa

Pro mě povedený návrat do dětství, kdy jsem milovala celou sérii Harry Pottera. Vlastně ji miluju do dnes. A i když jsem měla určité obavy, že mě Fantastická zvířata zklamou, tak naštěstí se tomu tak nestalo a spíše mě nadchly a vrátily zpátky tam, kde jsem jako malá byla. ()

seeba10

Už jsme vyčerpali kouzlo Anglie s Harry Pottrem. Už není jak dál pokračovat s Harry Pottrem. Tak se podívejme co se dá udělat, aby tržby dál byly. Áá vrátíme se trochu v čase a pošleme děj do US. Zatím co Harry Potter, který ohromil svět, vznikl v hlavě Rowlingové tak nějak přirozeně a báječně jej rozvinula. Tak toto je již klasická kasička. Fajn, krtek suprovej ale jinak ten děj vlastně neměl zásadně hlavu a patu. Kdybych se mohl víckrát upřímně zasmát, vytáhlo by to film na 4*. Takhle z určité symboliky, že ne že všeho co Rowlingová udělá si sednu na zadek dávám 3*. S dětmi (těmi staršími) ale zajděte. ()

ŠpetaMarek

Fantasticka zvirata rozhodne nejsou fantasticka, ale ve stinu velkych blockbusteru poslednich let, jejich bezpohlavnosti, destrukci mest a mlaceni bezejmennych panacu nam tento snimek prinasi jakoustakous originalitu, emoce a... destrukci mest. P.S. taky si nekdo vsimnul toho diletantskoho CGI? Stuckman v recenzi narazel na motion tracking (vlajka skakajici po obraze) a ja zas videl do oci bijici hovadsky rotoscoping. Napriklad, kdyz Eddie drzi vejce. Neco takoveho jsem delal pred 10 lety ve Vegasu. ()

Marcos

Musim uznat, že Rowling má schopnost a možná i dar vytvářet zajimavé, neokoukané a celkem fungující fantasy světy. Dokáže oslovit všechny věkové kategorie, ale hlavně ty mladší. Což považuju za uctihodné, obzvlášť v dnešní době. Film jako takový (knihu jsem nečetl) si občas pomůže akčnějším efektem a dramatickým momentem. Vše je, ale rozumně dávkováno. Po klidnějších místech vždy přijde nějaká ta lapálie s potvorami, kterých je plný kufr a nudit rozhodně nebudou. To vše samozřejmě dospěje k velkému finále. K finále epických rozměrů, epických emocí a epických rozhodnutí, ale proč ne!? Sympatičtí herci, originální zvířata a kouzelné hůlky namíchali solidní lektvar. ()

rezzzy

Fantastická zvířata mi splnila něco, co jsem myslela, že se už nestane - dovolila mi ještě jednou nahlédnout do společnosti kouzel a objevit nová tajemství této úžasné říše. Nevyčerpatelnost námětu dokazuje ostatně i tento příběh, když ukazuje, že hlavním hrdinou vůbec nemusí být HP. A asi je to tak i lepší. Vizuálnost mě na filmu nadchla úplně nejvíce. Chtěla jsem, at ty krásné obrázky před mýma očima nikdy nepřestanou ubíhat a byla jsem nešťastná, když nakonec přestaly. Jenže děj. První určitě třetinu filmu jsem - ač unešena tím, že se na to můžu jen dívat - nechápala, odkud a kam má dějová linka směřovat. A jaký je smysl veškerého dění. Jako HPfan vím, kdo je G***, kam ho zařadit a o co kolem něj zhruba šlo, každopádně si myslím, že tady došlo k hlubokému podcenění, když ze snímku nevyplývá jednoznačně ani kdo G je, ani jaký je jeho motiv a už vůbec jaký je jeho záměr. Prostě nada... Je neomluvitelnou troufalostí počítat, že se divák dovtípí. Film bohužel neposkytuje dostatek vodítek a indicií k vysvětlení. Ke vší škodě filmu jsem měla dojem, že širší obeznámenost diváka se dopředu očekává, což je omyl v cílové skupině, protože je film uváděn pro širokou veřejnost. Do kina jsem na něj vytáhla matinku pro její lásku k Eddiemu a vůbec se jí nedivím, když na konci konstatovala, že některé souvislosti nepochopila. Příběh prostě postrádá pointu... A mi je líto, že jsem se proto do něj nemohla více ponořit. Jinak výborně zvolení herci :) Eddie je opětovně naprosto skvělý, úžasný, bravurní, talentovaný a schopný se převtělit opravdu do každé role. Ač mívají herci svůj rukopis (což je někdy to, pro co je milujeme), jeho postavy jsou každá jiná a to se mi líbí. Jeho vrcholná herecká scéna zde je lákání hárajícího dvoutunového fantasticbeasta! Mám však dvě ale. Za prvé, moc se mi nelíbil Eddieho trochu "dánský" kukuč, který nasadil Mlokovi (proč proboha překládali to jméno...). Za druhé. Vypadá to, jako by zběhl od Burtona k Yatesovi, přesto... ne, tady Johhny Depp fakt fakt nepatří... ()

Bezmenny

Vadilo mi toho celkom dosť - samotný fakt, že to bolo v USA, aktuálna politika v USA, čarovanie Colina Farrella bez prútika, zdĺhavé naháňanie zvieratok, čítanie mysle, problém s vymazaním pamäte celému mestu. Ale napriek tomu sa počas pozerania dostavil ten pocit, že znova raz pozerám niečo zo sveta Harryho Pottera, sveta v ktorom som vyrástol a objavil fantazy literatúru. Asi preto som mu to odpustil. ()

w_laura

Vůbec nechápu, jak ten stejný režisér mohl natočit několik Harry Potterů - a potom tady tento film. Obyčejné fantasy, které jako jediné ozvláštňují motivy z Harryho Pottera. Čekala jsem to sice horší, není to tak špatné - jenže to je právě ten zásadní problém... ,,Není to tak špatné," ale vůbec to není výborné!! Děj se odehrává v Americe a rázem se změnila celá nálada filmu (pro mě k horšímu). Filmy hodnotím kvůli pocitům, které mi dávají... takže jsem tomu prvně chtěla dát dvě hvězdy, kvůli náznakům na mého milovaného nepochopeného Toma Riddla a Eddieho Redmayna dávám tři. ()

Miagy

Fantastické zvery sú naozaj fantastické! Návrat do sveta Harryho Pottera, samozrejme, je nutnou jazdou pre každého fanúšika. Film je krásny, plný mágie, tvorov, vtipu. Dokonca by som povedal, že Dan Fogler ( malý tučko, pekár) zatienil Eddieho (Mloka). Jeho grimasy a vtípky naozaj stoja za to. Ďalším výborným hercom je Ezra Miller, ktorý svojimi pohľadmi a temnou tvárou patrí k tým najvýraznejším postavám v kinematografii posledných rokov. Na plný počet* mi však niečo chýbalo, niečo, čo by ma oprelo do kresla a povedal by som si že WOW. Zvery treba vidieť, ale netreba od nich očakávať taký boom ako pri prvom HP. PS. Teším sa na pokračovanie, kde by ústrednou postavou mal byť Dumbledore a Grindewald. ()

hekla

Asi takhle: jednotlivá zvířátka jsou krásná a roztomilá, oceňuji efekty a hlavně krásný svět v kufru, výborného nesmělého Eddieho zamilovaného do svých zvířat, a naproti němu perfektního sebejistého Colina (a mrzí mě, že nezůstal Grindelwaldem on, hodí se mi na něj víc, než blonďák Depp). A tím to asi končí. Děj v podstatě žádný, vzhledem k tomu, že mají být ještě minimálně další dva filmy si myslím, že jich mohli klidně udělat míň. Prostředí New Yorku mi už od prvních chvil nesedlo a do konce filmu jsem si na něj nezykla, prostě to není Británie (a také - vím, že to není Harry Potter, ale chyběl mi hrad a nějaká postava z dřívějších filmů a celkově větší provázanost s nimi). A ještě něco...prostě už to není ono, uvidíme, jak další filmy (Grindelwald vs. Brumbál). ()

MAAUZ

Asi nejlépe zakončený víkend a ještě k tomu za šede. Jakmile přišla na řadu zvířátka, tak jsem se tak pitomě křenil na plátno. Yates se drží Potterstylu, takže má člověk pocit, že kouká na jeho zdárné pokračování, i když jde prý o dějství před HP. Chvílema napínavé a temné, za mě fantastika. ()

wOOzIe

Harry potter to není a nikdy už být nemůže. Atmosféra a spjetí s postavami, se kterými výrustáte skoro celý život to už nikdy nebude, kor když jde o film napsaný z "učebnice". Ale alespoň ta atmosféra toho světa zůstává. Nutno říci, že flm je napsaný mnohem více spíš pro děti, což je možná trochu škoda, ale zase na druhou stranu přináší plno úsměvných chvlek a člověk si nějak u filmu spíš odpočine. Bohužel chybí dobré postavy, ikdyž postava pekaře Kowalskeho mě hodně baví, chybí mi tam nějaký propracovaný charakter. Snad se časem dočkáme a snad se i dočkáme potenciálu naznačení další zápletky ohledně historie Harryho světa. Spoiler: souboj a proniknutí hlouběji do vztahu Grindewalda a Brumbála by byl super směr podle mě. Uvidíme a budeme se těšit a snad nedopadneme jak s Hobbitem. ()

Fantastická zvířata mají stopku

04.04.2023

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)