poster

Embéčkem kolem světa

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2013, 35 min

Režie:

Michal Vičar
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "To jste se nebáli jet s tak starým autem z Čech až do Belgie?" Já bych tedy takovou cestu nedal, protože se v motorech vyznám asi jako ti dva študáci a kdyby tato cesta Škodověnkou 1000 MB měla vést přes Rusko, Koreu a USA, tak bych si sehnal omluvenku od doktora, abych nemusel jet. Zkrátka mám dobrodružství v krvi. Nicméně chlapci vyrazili a určitě si to užili, ale na mě zbylo jen 40.000 km za půl hodiny a to je zatraceně málo. Sice mě pobavilo pár hlášek, třeba o tom, jak Jůlii chutnal ruský benzín, ale zároveň mě hrozně štvali panáčci Čučud a Brendon, jejichž komenty asi měly být vtipné, leč nebyly.(2.12.2016)

 • Frajer42
  ****

  Samozřejmě se neubráním srovnání s trabantím dobrodružstvím. No, co vám budu povídat. Není to trabant. Není to ani tak propracované a ani tak zábavné. Vášeň však cítím z těchto kluků podobnou. A o tom to je. Oceňuji, že si dva studenti humanitních oborů troufli na takovou cestu. Opravy zřejmě zvládli jen úplně základní, ale asi s sebou stále vozili plnou peněženku. Mrzí mě snad hlavně to, že se tak neuvěřitelně dlouhá cesta přes 4 kontinenty nacpala do směšných 35 minut. Záběry jsou příjemné a dva cestovatelé poměrně vtipní. S radostí bych dostal přidáno. Asi klukům šlo hlavně o zážitek, film byl až na druhé či třetí koleji. Nicméně, to co do něj dali se mi líbilo. Hodnotím to velmi pozitivně.(29.8.2015)

 • JohnCZ
  ***

  Samotná hodnota cesty je nevyčíslitelná, dokument ale jako takový je ale až příliš povrchní a amatérský, než abych ho mohl hodnotit výše. Záběry mají hoši pěkné, Dan Přibáň jim to skvěle sestříhal a hudební podkres taky není špatný, ale na cestu kolem světa je 35 minut zoufale málo. Víceméně se jedná jen o takový letmý sestřih toho nezajímavějšího, obsahově to je ale celkově slabé.(28.1.2016)

 • rekkky
  ****

  Krátký dokument o lidském odhodlání, vůli a touze po dobrodružství. Na celém dokumentu je sympatické, jak se cestovatelé perou s nenadálými překážkami a dokážou improvizovat pro zachování naděje, která postupně vede ke splnění snu. Embéčkem kolem světa je zábavně sestříhané dílo s perfektním doprovodem v podobě komentáře a jednotlivých písní. Opravdu ojedinělý projekt, který v sobě ukrývá ohromnou dávku inspirace pro ostatní dobrodruhy a je dobře, že něco takového vzniklo i v knižní podobě.(24.7.2014)

 • Tessie
  **

  Bezpochyby to bylo našlapané dobrodružství. Rozhodnu-li se ho ale jako takové veřejně publikovat, musím do takového dokumentu dát více informací než na běžné homevideo. Obžvláště, chci-li býti žurnalistou. V podstatě jsem nic neviděla, nic se nedozvěděla. Chlapci nevyužili potenciál, který měli.. Velká škoda.(5.5.2014)

 • - Střih a produkci zajišťoval Dan Přibáň, autor trabantových cest po Africe, Asii a Americe. (Jose...)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace