Reklama

Reklama

Embéčkem kolem světa

Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2013, 35 min

Režie:

Michal Vičar

Obsahy(1)

Dva bratranci, studenti psychologie a žurnalistiky, se bez jakýchkoliv znalostí automechaniky vypraví na cestu kolem světa ve stařičké, čtyřicetileté Škodě 1000 MB, Julii. Trasa vede přes čtyři světadíly (Evropa, Asie, Severní a Jižní Amerika), 20 zemí. Prožijte s nimi jejich sedmiměsíční dobrodružství. (Mezinárodní festival outdoorových filmů)

Recenze (17)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Martin Beťko byl můj spolužák na žurně. Kluci vybrali fakt dobrou hudbu a komentář je místy opravdu vtipný (plus výborný vypravěč). Nevím ale proč je to tak hrozně sestříhané. Divák by se rád dozvěděl, jak kluci spali, kolik to asi tak stálo a pak pár dalších číselných údajů (kolik km, zemí atd atd). Taky bych vzhledem k tomu, že se dnes málokdo kouká na úhlopříčku menší než metr navrhoval do všech záběrů z jízdy přidat grafiku s mapou a názvy míst, kterými právě projíždějí. Některé země jsou vyloženě osekané až vysekané. Jak vidno, film je spíš odpad toho, co se nevešlo do knih a přednášek. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"To jste se nebáli jet s tak starým autem z Čech až do Belgie?" Já bych tedy takovou cestu nedal, protože se v motorech vyznám asi jako ti dva študáci a kdyby tato cesta Škodověnkou 1000 MB měla vést přes Rusko, Koreu a USA, tak bych si sehnal omluvenku od doktora, abych nemusel jet. Zkrátka mám dobrodružství v krvi. Nicméně chlapci vyrazili a určitě si to užili, ale na mě zbylo jen 40.000 km za půl hodiny a to je zatraceně málo. Sice mě pobavilo pár hlášek, třeba o tom, jak Jůlii chutnal ruský benzín, ale zároveň mě hrozně štvali panáčci Čučud a Brendon, jejichž komenty asi měly být vtipné, leč nebyly. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě se neubráním srovnání s trabantím dobrodružstvím. No, co vám budu povídat. Není to trabant. Není to ani tak propracované a ani tak zábavné. Vášeň však cítím z těchto kluků podobnou. A o tom to je. Oceňuji, že si dva studenti humanitních oborů troufli na takovou cestu. Opravy zřejmě zvládli jen úplně základní, ale asi s sebou stále vozili plnou peněženku. Mrzí mě snad hlavně to, že se tak neuvěřitelně dlouhá cesta přes 4 kontinenty nacpala do směšných 35 minut. Záběry jsou příjemné a dva cestovatelé poměrně vtipní. S radostí bych dostal přidáno. Asi klukům šlo hlavně o zážitek, film byl až na druhé či třetí koleji. Nicméně, to co do něj dali se mi líbilo. Hodnotím to velmi pozitivně. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Dva kamarádi, jedno staré auto a nadšení cestovat to je Embéčkem kolem světa. Dokument není sice tak obsáhlý jako např: Trabantem napříč Afrikou, ale i Škoda 1000MB má své kouzlo a stejně tak i tento dokument, který má příjemných 35 minut. Dokument je obohacen o občasné maňáskové (mončičákové) divadílko. 80% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Samotná hodnota cesty je nevyčíslitelná, dokument ale jako takový je ale až příliš povrchní a amatérský, než abych ho mohl hodnotit výše. Záběry mají hoši pěkné, Dan Přibáň jim to skvěle sestříhal a hudební podkres taky není špatný, ale na cestu kolem světa je 35 minut zoufale málo. Víceméně se jedná jen o takový letmý sestřih toho nezajímavějšího, obsahově to je ale celkově slabé. ()

Zajímavosti (1)

  • Střih a produkci zajišťoval Dan Přibáň, autor trabantových cest po Africe, Asii a Americe. (Jose...)

Reklama

Reklama