Embéčkem kolem světa

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2013, 35 min

Michal Vičar

Martin Beťko byl můj spolužák na žurně. Kluci vybrali fakt dobrou hudbu a komentář je místy opravdu vtipný (plus výborný vypravěč). Nevím ale proč je to tak hrozně sestříhané. Divák by se rád dozvěděl, jak kluci spali, kolik to asi tak stálo a pak pár dalších číselných údajů (kolik km, zemí atd atd). Taky bych vzhledem k tomu, že se dnes málokdo kouká na úhlopříčku menší než metr navrhoval do všech záběrů z jízdy přidat grafiku s mapou a názvy míst, kterými právě projíždějí. Některé země jsou vyloženě osekané až vysekané. Jak vidno, film je spíš odpad toho, co se nevešlo do knih a přednášek.(31.12.2013)

• Tessie

Bezpochyby to bylo našlapané dobrodružství. Rozhodnu-li se ho ale jako takové veřejně publikovat, musím do takového dokumentu dát více informací než na běžné homevideo. Obžvláště, chci-li býti žurnalistou. V podstatě jsem nic neviděla, nic se nedozvěděla. Chlapci nevyužili potenciál, který měli.. Velká škoda.(5.5.2014)

Krátký dokument o lidském odhodlání, vůli a touze po dobrodružství. Na celém dokumentu je sympatické, jak se cestovatelé perou s nenadálými překážkami a dokážou improvizovat pro zachování naděje, která postupně vede ke splnění snu. Embéčkem kolem světa je zábavně sestříhané dílo s perfektním doprovodem v podobě komentáře a jednotlivých písní. Opravdu ojedinělý projekt, který v sobě ukrývá ohromnou dávku inspirace pro ostatní dobrodruhy a je dobře, že něco takového vzniklo i v knižní podobě.(24.7.2014)

• milhouse86

Amatérsky dokument z cesty okolo sveta, zostrihaný na 35 min. Chlapci nakrúcali zábery len tak pomimo, takže sa jedná viac menej len o komentovaný zostrih najzaujímavejších scén, ako o ucelený film. Objektívne sa preto ohodnotiť ani nedá, odporúčam, ale zďaleka nečakajte úroveň ako pri http://www.csfd.cz/film/358267-trabantem-az-na-konec-sveta/(30.9.2014)

Samozřejmě se neubráním srovnání s trabantím dobrodružstvím. No, co vám budu povídat. Není to trabant. Není to ani tak propracované a ani tak zábavné. Vášeň však cítím z těchto kluků podobnou. A o tom to je. Oceňuji, že si dva studenti humanitních oborů troufli na takovou cestu. Opravy zřejmě zvládli jen úplně základní, ale asi s sebou stále vozili plnou peněženku. Mrzí mě snad hlavně to, že se tak neuvěřitelně dlouhá cesta přes 4 kontinenty nacpala do směšných 35 minut. Záběry jsou příjemné a dva cestovatelé poměrně vtipní. S radostí bych dostal přidáno. Asi klukům šlo hlavně o zážitek, film byl až na druhé či třetí koleji. Nicméně, to co do něj dali se mi líbilo. Hodnotím to velmi pozitivně.(29.8.2015)

• - Střih a produkci zajišťoval Dan Přibáň, autor trabantových cest po Africe, Asii a Americe. (Jose...)