Pocket Monsters: The Origin (TV seriál)

• Japonsko

ポケットモンスター THE ORIGIN

Pokémon Origins

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2013, 4x25 min

• SonGokussj

Gotta catch'em all! Víceméně opakování toho, co se děje ve hrách. Je to zběsilé, rychlé, bez známky příběhu a pocitů, prostě jen takový "rekap" co vás čeká, pokus začnete hrát hry. Nic - víc. Kvalita rekapu je hezká, avšak nehnízdí v ní nic, co by mě donutilo se na to kouknout znovu. Nemám prakticky co dodat. Od začátku do konce hrozná nuda. 30%(12.10.2013)

Čistá pocta kultovním a naprosto výtečným devadesátkovým Pokémonům (Blue, Red, Yellow) od Nintenda, které jsem já osobně tenkrát hrál na Gameboyi. Krásné vzpomínání. -------- Sám o sobě The Origins nejsou díky málému počtu dílů a tím pádem velkém počtu skoků v ději příliš soběstačným dílem, ale pokud jste hráli výše uvedené hry, budete nejspíš velmi spokojeni. Nechybí známá hudba, některé významné momenty ani úvodní menu z Gameboye. Zároveň to nicméně neznamená, že by se neznalci her nutně museli nudit. Všechny čtyři epizody odsípají bez větších zaškobrtnutí. Čisté 4*.(1.11.2013)

Pokémon Origins bude asi navždy sloužit jako připomínka, jak to mohlo vypadat, kdyby se anime snažilo věrněji kopírovat hry. Kopírovat dokonce do takové míry, že naprosto nesmyslně pracuje s elementy, jako jsou menu, přímé hlášky a v místech i ohýbání logiky, aby to prostě fungovalo. Výsledkem je velmi zkratkovitá, dobře naanimovaná a koukatelná podívaná, která ale nepřináší vůbec nic nového. Sílu lásky k pokémonům učí stejně úspěšně i Ash Ketchum, v seriálu, který i přes jeho snad i četnější nekvality paradoxně hodnotím lépe (nebudu zapírat, že v tom má prsty i nostalgie a současná moje kritičtější povaha). O tohle totiž jde: původní anime je svým způsobem ‚co kdyby…‘ scénář – co kdyby nebyl trenérem hráč, ale Ash. Každého hra je ‚co kdyby…‘ scénář – co kdyby se Red jmenoval tak a tak, pochytal takového a takového pokémona, vyhrál s ním tak a tak. Co to tedy dělá z tohodle seriálu? Další ‚co kdyby…‘? Fan service? Nebo snad pokus o kanonické dílo? Já mám za to, že to zkrátka z Origins dělá něco zbytečného. Vůbec bych se nezlobil, kdyby místo něj vzniknul spin-off s novou zápletkou a novým trenérem (nebo trenérkou). To bych chtěl vidět mnohem víc. Pokémoni maj velkej potenciál pro transmedia, proč ho nevyužít a dát nám místo toho tohle? My známe příběh Reda, my známe příběh Ashe. Myslím si, že nepotřebujeme jejich podivnej hybid.(14.7.2015)

Ako fanúšik hier som bol celkom potešení inou dejovou líniou, než na akú som zvyknutý u seriálu, ale chýbala tomu hlbšia vzťahová rovina aby som si postavy obľúbil. Síce je to pekne nakreslené, ale radšej siahnem po starom dobrom originále. Ale pozerateľné. Hlavne finálny súboj medzi Mewtwo a Charizardom.(12.9.2015)

Asi to nejlepší, co bylo kdy o kapesních příšerkách vypuštěno do éteru. Postrádá to všechny ty drobné bolístky, jímž trpí hlavní seriál (např.: že je to úplná sračka) a ve 4 dílech si tato minisérie nejenom že dokáže své tempo udržet, ba ona ho i postupně zvyšuje. Záverečný souboj s Mewtwo je lahůdka. Jakožto fanoušek Pokémon Red a typický 90-kový hejtr novějších generací (i když Mega evolution je fakt bomba) jsem navýsost spokojen.(6.8.2016)

• - Bojoví pokémoni Hitmonlee a Hitmonchan, kteří se v seriálu objeví, vznikli na základě slavných filmových kung-fu bojovníků, konkrétně Bruce Leeho a Jackieho Chana. (P. J. D.)

• - Green a Garry Oak jsou si co se vzhledu týká velmi podobní. Důvodem je skutečnost, že Garry Oak ze seriálu Pocket Monsters (od r. 1997) byl inspirován právě Greenem, který byl rivalem v prvních třech konzolových hrách. (P. J. D.)

• - Při volbě jména Redova protivníka tvůrci vybírali mezi Greenem a Blue, neboť tyto dva ekvivalenty byly i v prvních třech GBA hrách v nabídce. Nakonec bylo zvoleno jméno Green. (P. J. D.)