Log Horizon - Season 2

(série)
Japonsko, (2014–2015), 10 h (Minutáž: 24 min)

Epizody(25)

V pokračovaní anime Log Horizon (2013) rieši aliancia okrúhleho stola ďalšie problémy v meste Akihabara. Shiroe musí opustiť mesto a zúčastniť sa veľkého raidu. Počas Shireoho neprítomnosti sa v meste objaví nebezpečný zabijak, s ktorým si musí poradiť Akatsuki a hrdinovia, ktorí v meste zostali. Títo sa musia vyrovnať aj so zväčšujúcou sa túžbou po domove, keďže v hre sa nachádzajú už skoro jeden rok. Herný svet sa však stále mení a oni sa mu musia prispôsobiť.
Príbeh ukáže aj to, ako si Lenessia poradí so svojou novou úlohou ambasádorky. Mladší hráči sa zasa vydajú na púť za získaním zaujímavých predmetov. Podarí sa im úspešne doraziť do cieľa? (Hees)

Herr_Karotte

Nuda, šeď a bída. První sérii jsem si celkem užil s tím, že občas tam byl nudný díl, sem tam nějaké sentinentální blbosti a japonské uchylnosti. Ale ve druhé sérii je poměr těchto díl; bohužel opačný a jen sem tam se mihne zajímavý díl. Příběh je neskutečně protahován a prokladán zbytečnými, sentinentálními hovadinami. Velké zklamání po celkem dobré první serii. ()

Hees

Pokračovanie anime Log Horizon sa ťažko hodnotí ako celok. Prvá sezóna najviac ťažila z vyrovnanosti jednotlivých dielov a tým, že po celú dobu 25 dielov absolútne nenudila. U Log Horizon 2 je to pravý opak a medzi jednotlivými epizódami je obrovská kvalitatívna priepasť. No ťažko sa mi to hodnotí z dôvodu, že prvá polovica anime do trinásteho dielu (1 až 12) je dokonca lepšia ako prvá sezóna. Lepšia je hlavne z dôvodu, že postavy začnú rozmýšľať nad svojím údelom a na povrch sa vyplavuje veľké množstvo rôznych pocitov jednotlivých postáv. Jednoznačne ma prvá polovica veľmi bavila a som smutný, že nemohla dostatočne ovplyvniť moje celkové hodnotenie. No čo príde od dielu 13 je hotová pohroma. Neuveriteľné diely v podstate o ničom, pripomínajúce mne najhoršie fillery, ktoré som kedy videl. Anime, ktoré u mňa dovtedy malo nejaký kredit sa mení na "zájazd škôlky" a veľakrát čo sa mi fakt nestáva často, som sa bil do vlastného čela, aby som vydržal pozerať ďalej. Áno, potom finále niečo zachraňuje a posledné dva diely sú v podstate "slušne" dobré. Príbeh je veľmi zvláštny hlavne z dôvodu, že sa v ňom otvárajú stále nejaké problémy, napríklad problém obyvateľstva a podobne. Tieto problémy sú len načrtnuté a nikto ich nerieši a celé je to potom rozhárané, nesúdržné. Plusom je formujúco sa vylepšujúci vzťah medzi Shiroem a Akatsuki. Veľká škoda je, že som nevidel žiadny "wau" efekt a nič čo by ma vytrhlo zo stoličky (z postele). Dochádza k výbornému napredovaniu a vývoju jednotlivých postáv, ktoré sa nad sebou neraz zamýšľajú. Keby sa môžem opýtať tvorcov jednu otázku, tak by som sa spýtal, že čo zamýšľali s postavou Tetora, komu a akej skupine ľudí sa mala ona páčiť. Najhoršia postava s prvej sezóny Nyanta, si u mňa vylepšila kredit a už mi vôbec nevadila. No čo s tým keď ma to bavilo aj nebavilo zároveň? Pol boda navyše si Log Horizon 2 zaslúžil. (Hodnotenie 3,5) ()

MartinTerran

Druhá řada je o tom o čem jsem si myslel, že bude celý seriál. Je to tedy více zaměřené na herní stránku a vše co se toho týká, čili raidy, questy, problémy v městě. Oproti první řadě jsou počáteční díly pomalejší, jelikož se odehrávají důležité věci na několika místech najednou a tak se neustále přepínáme mezi jednotlivými lokacemi, což ubírá na drajvu celé řadě. Později se to vyřeší a jede se spokojeně dál a trochu se to vrací stylem do kolejí 1. řady a řeší se hlavně návrat domů. Celkově mě druhá řada bavila, ale byla o trošku slabší než první. Jsem zvědav s čím se vytasí v sérii třetí, jestli vůbec bude. Hodnocení: 82/100. ()

Kingi

I když je druhá série té první v mnoha směrech podobná, v těch hlavních bodech, které si mě dokázali získat, zchudla. Děj je přespříliš řídký. Občas naznačí zajímavou zápletku, ale dále se do ní už nepouští a nechává nás leda s pocitem zklamání. Postavy jsou také totálně nezajímavé a tím myslím ty nově představené. Osobně mi to přišlo jako by se vezli jen na vlně z první série a o nic se nesnažili. Je to jako přidaných 25 fillerů. Tohle byla opravdu špatná časová investice. Velké zklamání. *** ()

Starletka

Oproti fajnové první sérii řada druhá až moc pokulhává. Drtivá většina dílů je naprosto o ničem a celé je to takové natahované a ukecané. I animace mi přijde horší. No a úplně nejvíc mě mrzí, že můj milovaný Nyanta-san tam má dohromady tak 10 minut, o mém druhém oblíbenci Crustym nemluvě. Ale zase přibyly nové, zajímavé postavy, konečně se ukázala Kanami, svět se stále rozšiřuje a komplikuje, nový ending je míň uřvaný než ten první a pořád se na to dá dívat. Ve výsledku je to ale zklamání a to tak že těžké, i když třeba takový poslední díl byl hodně dobrý. Hůl nad tím ještě úplně nelámu, ale bude-li někdy 3. řada, bude nutně potřeba přidat na kvalitě. 5/10 ()