poster

The Great Train Robbery (TV film)

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2013, 2x90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Raziel_cz
  ****

  A Robber's Tale: Stylová kriminálka plná obleků na míru, naleštěných automobilů a sympatických antihrdinů. Příběhově je to docela standardní "příprava na loupež-loupež", ale ani si to na nic jiného nehraje. Má to švih a tempo a napětí a humor a bezútěšné finále. Informace a komplexnost charakterů a motivací to dávkuje s britským minimalismem. Skvělé řemeslo, ke kterému se určitě vrátím. | A Copper's Tale: Policejní procedurálka, která má sice pořád styl, obleky na míru a naleštěná auta, ale nic z toho už nepůsobí tak uhlazeně, rytmicky a zábavně. Z velké části i proto, že kvůli zakořenění v realitě pátrání nefunguje (a ani nemůže fungovat) jako detektivka. Spíš tady někdo někomu zatelefonuje informaci, na jejím základě hrdinové někoho dopadnou, a ten napráská někoho jiného. Naštěstí to scenárista věděl a mohl se tak víc orientovat na charaktery – především Thomase Butlera a Franka Williamse. Ve výsledku ale druhá část existuje spíš jen proto, aby vymalovala obraz Británie po loupeži a podtrhla, že Bruce Reynolds a jeho parťáci byli mnohem míň cool, než to z prvního dílu vypadá. Bezútěšné finále má taky. Tempo a napětí a humor tolik ne (i když pasáž s Evansem všechny absentující humory vynahradí), ale pořád se to vyplatí vidět jako doplněk toho, pro co na The Great Train Robbery budete koukat doopravdy. Akorát to úplně postačí jenom jednou.(24.1.2019)

 • bararich8
  ****

  Výborné dílko. První díl naprosto super, k druhému dílu jsem přistupoval s obavami, jelikož pohled z druhé strany nesliboval takovou atraktivitu - naštěstí do dobře dopadlo a maximální spokojenost. Skvěle padnoucí hudba Překvapivě dobrá forma vyprávění, která dokáže na celou dobu zaujmout, jako bonus sympatičtí hlavní hrdinové. Navíc hned první scéna prvního dílu je vynikající až dokonalá :) 4*(5.1.2014)

 • Bluerider
  ****

  Skvělá retro podívaná, které nechybí spád, napětí, dějové zvraty (i když historicky poučený divák samozřejmě ví, jak to všechno dopadne, stejně bude asi držet lupičům palce) ani trocha britského humoru. Luke Evans a Jim Broadbent jako proti sobě stojící hlavy lupičů a poldů jsou brilantní, neztratí se ani představitelé dalších postav (za všechny Nick Moran jako "Slipper of the Yard") a nezapomínejme, že jednu z hlavních rolí tu hraje ten neuvěřitelný balík prachů, který se partičce z jižního Londýna podařilo uloupit a následně rozfofrovat (závěrečné titulky uvádějí, že v dnešních cenách by šlo o 41 milionů liber). Divácky atraktivnější je první část minisérie, zaměřená na samotnou loupež, která navíc dává prostor většímu množství postav, druhá část je spíše "one man show" Broadbentova komisaře Butlera, navíc vzhledem k časovému rozpětí policejního pátrání vyznívá poněkud schematicky. Minisérii by prospěla delší stopáž, i tak jde však o další klenot z produkce BBC.(19.3.2014)

 • 1985lula
  *****

  “I tried the church, the army. It was like finding a family. Brothers in arms, that’s what they were.“ Už v úvode som tušila, že toto bude to pravé orechové. Výborne obsadenie, ktorému dominuje Luke Evans a Jim Broadbent, rozdelené do dvoch častí, jedna z pohľadu samotných páchateľov, druhá z pohľadu policajných zložiek. Kúzelným okamihom bolo, keď si Reynolds uvedomil, že si odhryzli obrovské sústo z koláča... “It’s too much.” Toto si budem pamätať ešte veľmi dlho. :)(5.4.2015)

 • milka
  ***

  The Great Train Robbery rozhodně není úplně špatnou minisérií. Tvůrci rozhodně umí nabídnout slušnou atmosféru šedesátých let, silnou hereckou dvojici (Jim Brodbent válí) a pár výborných momentů. Kvůli zvolenému přístupu však oběma částem chybí jakási přidána hodnota, která by sérii vyšvihla z vod pouhé chladné a velmi pečlivé rekonstrukce historických událostí. Velká vlaková loupež tak bohužel zůstává malinko promarněnou šancí, od níž jsem čekal malinko více.(5.1.2014)

 • Luke Evans

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace