Madsbender

Svet a postavy seriálu vychádzajú z japonskej, u nás prakticky neznámej videohernej bojovej série, ale príbeh sa ňou len inšpiroval. Pilot predstavuje hneď niekoľko rôznorodých postáv, ktoré budú pre neskorší dej zásadné - hlavného hrdinu, Ragna Bloodedge, nebezpečného rebela známeho ako "Smrťák", ďalej akúsi zvláštnu upírku, ducha bývalého kapitána spravodajskej služby Hazamu, mačacieho lovca odmien, armádneho majora Jina-Kisaragiho (Ragnovho brata) a jeho podriadenú Noel Vermilion. Len škoda, že z týchto charakterov skutočne funguje len polovica, a zaujímavejšie vykreslenie majú tak dva z nich. A hlavná postava medzi ne nepatrí. Animácia je mierne obstarožná, občas až príliš, rozhodne nečakajte ďalšie SAO (aspoň v tomto bolo skutočne medzi špičkou) alebo Angel Beats. Najzaujímavejší je však príbeh s nádychom mysteriózna, ktorý sa točí okolo... no, radšej na to príďte sami :) Po druhom diely idem s hodnotením nižšie, uvidíme, čo sa z toho vykľuje, ale zaujímavý je vlastne len hlavný príbeh, ktorý plynie strááášne pomaly. UPDATE: Po treťom diely definitívne končím, z jedinej zaujímavej postavy sa vyklubal psychopatický debil a nemám dôvod túto znôšku klišé a blbostí sledovať ďalej. Zbohom, baby. ()