Keep Watching

• Austrálie

Keep Watching

Horor / Thriller

USA, 2016, 88 min

Je s podivem, že u filmu, který trvá i s titulky 90 minut se stihnete nudit. A nudíte se celkem dlouho. Prvních dejme tomu 60 minut je to ještě fajn. Kamera je fajn, hry se světlem a skoroneviděným zlem taky funguje na výbornou, jenže v momentě, kdy se film rozjede a začnou přibývat mrtvý, jde film do kytek. Bella Thorne je slušná kočka, jenže ani zdaleka není herečka, která by utáhla byť tak jednoduchou úlohu, jako se bát, křičet a utíkat o život. Po hodině, kdy jsem furt nevěděl, jestli to ty padouši myslí naschvál, nebo jsou tak retardovaný, mě to začalo být jedno. A ten twist na konci měl ve mě vzbudit nějaký wow efekt nebo nevím. Není to přímo fail a jako home invasion horor na pomezí béčka a céčka je to vlastně docela povedený, zvlášť, když se jedná o režisérský debut Seana Cartera.(1.4.2018)

Americký film „Keep Watching“ je dle mého takový celkem obyčejný hororový průměr, který se za Atlantikem točí. Je zde nějaké známé jméno, je zde snaha o lekačky – ne vždy funkční – je zde i snaha budovat nějakou atmosféru, což se místy překvapivě daří. Navíc musí ocenit využití moderních technologií. Myslím, že se to docela povedlo. I dron dovede být celkem strašidelný.(8.6.2018)

Podarený home invasion, ktorý si vďaka napätiu a solídnej atmosfére miestami pýta 4 hviezdy. Výborná práca s kamerami, fajnové masky záporákov, funkčná hudba aj zvuky, sympatické postavy. Dokonca by som povedal, že od mojich obľúbených klasík ako "Strangers" a "Ils" to možno patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v tomto žánri urodilo, pretože to šlo za posledné roky pekne dolu vodou. Takže ma trochu mrzí konečný výsledok, ale nepustí ma to vyššie. Gore šlo úplne do úzadia, vraždy väčšinou mimo záber a rozuzlenie mi absolútne nesadlo (nebudem však spoilerovať). Napriek tomu, že veľa vecí pokazili, to za pozretie stojí.(27.1.2018)

Možno som zarytý optimista, ale osobne som mal z "Keep Watching" lepší dojem, než som si myslel, že reálne dostanem. Výsledne tu máme film, ktorý je podľa mňa okey, má dobré nápady a snaží sa mať aj nejaký hlbší zámer. Reálne mám pocit, že v niečom funguje, v inom zase absolútne zlyháva. Ale poďme sa pozrieť na to. V prvom rade tu máme Bellu Thorne, ktorú som naposledy priam zakopal do zeme za jej výkon v neskutočne otrasnom filme "Amityville: The Awakening". To bol stereotyp tínedžerky, že človeku sa chcelo plakať. Hádajte čo hrá tu? Zase ten istý tínedžerský stereotyp, čo naposledy. Mám pocit, že ma tu otravovala menej, než v "Amityville" ale dôvod je asi len ten, že netrávime veľa času s jej tínedžerskými problémami a ideme celkom rýchlo do home invasion časti. A rovnako jej to pomáha v tom, že tu nemáme neustále odbočky do jej nudného a otravného života. Tentokrát môžeme viac nasať atmosféru filmu. Takže dávam jej trošku krediť, že ma neotrávila do vývrtky. To je asi trošku plus. Chcel som vidieť našich hrdinov sa zo situácie dostať, ale viete asi odhadnúť, kam to celé bude smerovať a k čomu nakoniec dospejeme. Niektoré scénky (ako napríklad na plagáte predvedené balóny) sú už podľa mňa stupídne a prestrelené. Nerozumiem logike, ale čo už? Čo ma na filme osobne berie je asi fakt, že je to všetko vysielané naživo, ľudia vedia čo sa deje, no reálne neurobia nič, lebo súčasne ich to natoľko fascinuje, že chcú vedieť ako to dopadne, či to prežijú a podobne. To je zaujímavý nápad, no nie som si istý, či s tým film vie dostatočne pracovať, aby to pôsobilo trošku sviežejšie. Ako celok film hodnotím okey. Chcel som to vidieť až do konca, chcel som vidieť, či sa dostanú naši hrdinovia z tejto situácie, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že som chcel súčasne aj vidieť viac v rámci padouchov vo filme. Tých tu moc neuvidíme a myslím si, že by to pomohlo dodať filmu lepšiu atmosféru. Niektoré twisty vo filme fungujú. Nebudem ich rozoberať, ale ako som povedal, funguje to. Ak máte radi home invasion horory, myslím si, že v tomto niečo môžete nájsť. Nie je to super, ale v porovnaní s inými horormi, čo som mal možnosť vidieť je toto podľa mňa v pohode. Hodnotenie: C+(11.2.2018)

Vyloženě zlé to nebylo, ale ani to nepřichází s ničím novým. Jsem rozhodně rád za Found Footage formu, která poslední roky upadla v zapomnění. Záběry kamer jsou pěkné, v tomhle ohledu si nikdo nemůže ztěžovat na roztřepanost a podobné kraviny. Masky záparáků nejsou špatné, je na nich vidět inspirace v The Strangers. Co se mi nelíbilo je herecké obsazení, doufal jsem, že to potáhne Bella, ale ani ta mě tu ničím neuchvátila. Její bratr byl jen řvoucí děcko a macecha porušovala jedno hororové pravidlo za druhým, takže ne, ani logiky to moc nepobralo. Vraždy byly kompletně mimo záběr. Pokusy o lekačky nezafungovaly. Závěrečné vysvětlení je zajímavé, leč nedostatečné. Celkový dojem - hodně slabý průměr.(12.5.2018)

• - Na původním plakátu k filmu byly červenobilé balónky, ale po uvedení filmu To (2017), byly barvy balónků změněny na žlutočerné. (Miseet)