Keep Watching

Keep Watching

Horor / Thriller

USA, 2016, 88 min

• tron

Bavia vás horory, kde po sebe hodinu a pol hystericky vrieskajú nesympatické, protivné a otravné postavy a robia čoraz väčšie blbosti? Mňa nie, takže Keep Watching som si príliš neužil. Vlastne som si ho neužil skoro vôbec. Niektoré scény nie sú zlé, ale inak jedna strašne neoriginálna záležitosť a stereotypný, predvídateľný mix home invasion a found footage. O rok starší Hangman Adama Mansona ma bavil o kúsok viac. Plus aspoň za Bellu Thorn. Mínus za Ioana Gruffudda. 30%(8.4.2018)

Vyloženě zlé to nebylo, ale ani to nepřichází s ničím novým. Jsem rozhodně rád za Found Footage formu, která poslední roky upadla v zapomnění. Záběry kamer jsou pěkné, v tomhle ohledu si nikdo nemůže ztěžovat na roztřepanost a podobné kraviny. Masky záparáků nejsou špatné, je na nich vidět inspirace v The Strangers. Co se mi nelíbilo je herecké obsazení, doufal jsem, že to potáhne Bella, ale ani ta mě tu ničím neuchvátila. Její bratr byl jen řvoucí děcko a macecha porušovala jedno hororové pravidlo za druhým, takže ne, ani logiky to moc nepobralo. Vraždy byly kompletně mimo záběr. Pokusy o lekačky nezafungovaly. Závěrečné vysvětlení je zajímavé, leč nedostatečné. Celkový dojem - hodně slabý průměr.(12.5.2018)

Podarený home invasion, ktorý si vďaka napätiu a solídnej atmosfére miestami pýta 4 hviezdy. Výborná práca s kamerami, fajnové masky záporákov, funkčná hudba aj zvuky, sympatické postavy. Dokonca by som povedal, že od mojich obľúbených klasík ako "Strangers" a "Ils" to možno patrí k tomu najlepšiemu, čo sa v tomto žánri urodilo, pretože to šlo za posledné roky pekne dolu vodou. Takže ma trochu mrzí konečný výsledok, ale nepustí ma to vyššie. Gore šlo úplne do úzadia, vraždy väčšinou mimo záber a rozuzlenie mi absolútne nesadlo (nebudem však spoilerovať). Napriek tomu, že veľa vecí pokazili, to za pozretie stojí.(27.1.2018)

• oveckaoa

V Americe někdo vraždí lidi vždy se dostane do jejich domů nainstaluje tam kamery a pak ty rodiny zabije. Film sleduje osudy jedné takové rodiny ve složení těhotná puberťačka, její macecha, brácha co je závislák na kompu a jejich fotík. V domě jich nahánějí vrahové, kteří jim dají možnost buď, aby ti členové rodiny zabili je nebo ti vrahové je celé se to ještě vysílá na internetu pro pobavení lidí. Body za originalitu nula něco podobného už tu bylo https://www.csfd.cz/film/409237-hangman/komentare/, nebo tady https://www.csfd.cz/film/428805-scare-campaign/komentare/ námět a la vraždy vysílané na internetu třeba zde https://www.csfd.cz/film/236004-smrt-on-line/komentare/ a myšlenka zabij nebo budeš zabit v již zmíněném třeba https://www.csfd.cz/film/244311-the-belko-experiment/komentare/ gore kromě jednoho pořezání ruky žádné postavy příšerné (vede postava toho děcka, který by v reálné situaci nepřežilo ani 10 minut jelikož kdyby mu někdo zabíjel někoho blízkého tak by na něj hleděl jak Drahoš na výsledky prezidentských voleb) a i scénář bída. Chválím ten nápad s dronem a konec. P.s. na závěr si dáme test situace ve filmu takže ve vlastním domě Vašeho otce někdo napadne a zabíjí ho co uděláte A) Pomůžu mu (myšleno tomu otci) a můžu tím zvýšit jeho šance na přežití B) Budu jen blbě čumět třeba přežije co na tom, že my jsme 3 a on jeden C) Budu tam jen stát a křičet sračky ve stylu ´´Neubližujte mému otci,, ´´Proč to děláte,, v tomto filmu je správná odpověď kombinace B s C(15.3.2018)

Americký film „Keep Watching“ je dle mého takový celkem obyčejný hororový průměr, který se za Atlantikem točí. Je zde nějaké známé jméno, je zde snaha o lekačky – ne vždy funkční – je zde i snaha budovat nějakou atmosféru, což se místy překvapivě daří. Navíc musí ocenit využití moderních technologií. Myslím, že se to docela povedlo. I dron dovede být celkem strašidelný.(8.6.2018)

• - Na původním plakátu k filmu byly červenobilé balónky, ale po uvedení filmu To (2017), byly barvy balónků změněny na žlutočerné. (Miseet)