Keep Watching

• Austrálie

Keep Watching

Horor / Thriller

USA, 2016, 88 min

Po tom, čo ich komunitou otrasie prípad brutálnych vrážd, ktoré útočníci nahrávali a naživo vysielali pre tisíce fanúšikov, sa do spárov týchto vrahov dostáva aj rodina Carla Mitchella (Ioan Gruffudd). Stanú sa väzňami vo svojom vlastnom dome a majú len málo času na to, aby desivú noc prežili. - Tak už podla toho neustáleho posúvania dňa vydania mi bolo jasné, že to za vela stáť nebude a že sa na to roky teším viacmenej zbytočne. Bella Thorne si tu upevňuje svoju pozíciu ako momentálne jedna z najhorších a najotravnejších hororových herečiek, rating R je tu úplne nepodstatný, pretože to aj tak vyzerá ako PG-13 horor bez krvi a námet už tiež v posledných rokoch nedokáže velmi zaujať, pretože vznikol v ovela lepších podobách. Poteší malá ale podarená úloha Leigha Whannella, celkom zaujímavý spôsob snímania kamier a podarené masky záporákov, ktorí však nedostanú tolko priestoru, kolko by som si predstavoval. Od človeka, ktorý sa vo filme pohybuje už 15 rokov, by som čakal trochu výraznejší celovečerný debut. + Leigh Whannell + herečka z Scream, Boo! A Madea Halloween, The Babysitter a Amityville: The Awakening + herec z Mercy + herec z The Horde + herec z Fear the Walking Dead(27.1.2018)

• tron

Bavia vás horory, kde po sebe hodinu a pol hystericky vrieskajú nesympatické, protivné a otravné postavy a robia čoraz väčšie blbosti? Mňa nie, takže Keep Watching som si príliš neužil. Vlastne som si ho neužil skoro vôbec. Niektoré scény nie sú zlé, ale inak jedna strašne neoriginálna záležitosť a stereotypný, predvídateľný mix home invasion a found footage. O rok starší Hangman Adama Mansona ma bavil o kúsok viac. Plus aspoň za Bellu Thorn. Mínus za Ioana Gruffudda. 30%(8.4.2018)

• dan4815

Nějaký ten pátek se už neoddávám všem sračkám, které naleznu. Můj drahocenný čas investuji do vaření a prodeje drog. Nicméně v mezičasech a při náhodných kontrolách z berňáku si udělám čas na sledování filmů. Udělal jsem osudovou chybu, již dlouho se mi nestalo, že jsem se musel tak extrémně nutit do dívání se na film. Po půlce filmu má pozornost byla ta tam. Více bych se pobavil, kdybych si film nezapnul a 88 minut ležel v posteli. Takhle jsem ležel v posteli a připomínal si školní léta, kdy jsem se také nutil neusnout a dávat pozor. Nápad není nejhorší, ale provedení je velmi špatné. Už v první polovině je jasné, že to bude natahovačka, protože autor nedokázal zaujmout ani v první půlce nějakou rozličnější příběhovkou. Tento typ filmu buď musí výrazně šokovat - takže být hodně psycho, jako třeba Srbský film, nebo musí mít výrazný příběh. Ani jedno jsem nezaznamenal - spadne to do těžkého průměru, a jelikož takových vyvražďujících filmů je plno, tak jsem tomu dal odpad, protože se to nedokázalo ničím odlišit. Naprosto žádný soucit se žádnou stranou, naprosto o ničem příběh.(1.4.2018)

• Miseet

Home invasiony mě už pomalu, ale jistě přestávají bavit. Nemůžu říct, že námět byl dobrý, jelikož námět je vždycky stejný, v tomto subžánru. Kamera na tomto místě vůbec nefunguje, záběry byly hrozné. Občas to tedy mělo světlou stránku, ale to prostě nestačí. Já jsem se teda pěkně nudila. Ale abych furt jen nehanila, tak musím pochválit masky, ty se mi páčily.(23.5.2018)

Možno som zarytý optimista, ale osobne som mal z "Keep Watching" lepší dojem, než som si myslel, že reálne dostanem. Výsledne tu máme film, ktorý je podľa mňa okey, má dobré nápady a snaží sa mať aj nejaký hlbší zámer. Reálne mám pocit, že v niečom funguje, v inom zase absolútne zlyháva. Ale poďme sa pozrieť na to. V prvom rade tu máme Bellu Thorne, ktorú som naposledy priam zakopal do zeme za jej výkon v neskutočne otrasnom filme "Amityville: The Awakening". To bol stereotyp tínedžerky, že človeku sa chcelo plakať. Hádajte čo hrá tu? Zase ten istý tínedžerský stereotyp, čo naposledy. Mám pocit, že ma tu otravovala menej, než v "Amityville" ale dôvod je asi len ten, že netrávime veľa času s jej tínedžerskými problémami a ideme celkom rýchlo do home invasion časti. A rovnako jej to pomáha v tom, že tu nemáme neustále odbočky do jej nudného a otravného života. Tentokrát môžeme viac nasať atmosféru filmu. Takže dávam jej trošku krediť, že ma neotrávila do vývrtky. To je asi trošku plus. Chcel som vidieť našich hrdinov sa zo situácie dostať, ale viete asi odhadnúť, kam to celé bude smerovať a k čomu nakoniec dospejeme. Niektoré scénky (ako napríklad na plagáte predvedené balóny) sú už podľa mňa stupídne a prestrelené. Nerozumiem logike, ale čo už? Čo ma na filme osobne berie je asi fakt, že je to všetko vysielané naživo, ľudia vedia čo sa deje, no reálne neurobia nič, lebo súčasne ich to natoľko fascinuje, že chcú vedieť ako to dopadne, či to prežijú a podobne. To je zaujímavý nápad, no nie som si istý, či s tým film vie dostatočne pracovať, aby to pôsobilo trošku sviežejšie. Ako celok film hodnotím okey. Chcel som to vidieť až do konca, chcel som vidieť, či sa dostanú naši hrdinovia z tejto situácie, no nemôžem sa ubrániť pocitu, že som chcel súčasne aj vidieť viac v rámci padouchov vo filme. Tých tu moc neuvidíme a myslím si, že by to pomohlo dodať filmu lepšiu atmosféru. Niektoré twisty vo filme fungujú. Nebudem ich rozoberať, ale ako som povedal, funguje to. Ak máte radi home invasion horory, myslím si, že v tomto niečo môžete nájsť. Nie je to super, ale v porovnaní s inými horormi, čo som mal možnosť vidieť je toto podľa mňa v pohode. Hodnotenie: C+(11.2.2018)

• - Na původním plakátu k filmu byly červenobilé balónky, ale po uvedení filmu To (2017), byly barvy balónků změněny na žlutočerné. (Miseet)