Dokument završující záznamy dvanácti nejúspěšnějších představení Pražského komorního divadla v komentářích a vzpomínkách jeho tvůrců a protagonistů. Dušan D. Pařízek, David Jařab, Kamila Polívková a herci Pražského komorního divadla komentují vznik, záměry a ukázky inscenací této výrazné pražské scény v období 20O2–2012. (oficiální text distributora)

Misoponia

Česká televize natočila 11 inscenací Divadla Komedie, které byly vysílány každou sobotu od 19. 10. 2013. Dokument Divadlo Komedie 2002-2012. 1. Proces (Franz Kafka) 19. 10. 2013 2. Antiklimax (Werner Schwab) 26. 10. 2013 3. Utrpení knížete Sternenhocha (Ladislav Klíma) 2. 11. 2013 4. Nadváha, nedůležité: Neforemnost (Werner Schwab) 9. 11. 2013 5. Weissenstein (Johannes Urzidil) 16. 11. 2013 6. Legenda o sv. pijanovi (Joseph Roth) 23. 11. 2013 7. Poslední chvíle lidstva (Karl Kraus) 30. 11. 2013 8. Srdce temnoty (Joseph Conrad) 7. 12. 2013 9. Odpad, město, smrt (Rainer Werner Fassbinder) 14. 12. 2013 10. Spílání publiku 2010 (Peter Handke) 21. 12. 2013 11. Hodina, ve které jsme o sobě nevěděli (Peter Handke) 28. 12. 2013 ()

Faila

Autoři dokumentu bohužel občas až příliš počítají s tím, že je divák obeznámen s repertoárem Divadla Komedie, neboť mluví-li se o konkrétních inscenacích, nezazní jejich název a neznalý divák nemá tucha, o čem je řeč. Jinak ale nenudně podaný obrázek o končící divadelní dalobyseřict legendě z pohledů lidí nejvíce zaangažovaných. Trochu sentimentální, jde však ale o věrný odraz skutečnosti. ()

M.Macho

Dokument Radima Špačka jsem viděl už v předpremiéře na Divadelní Flóře. Musím říct, že v atmosféře, kdy se ještě velmi živě vzpomínalo na inscenace i spontánní setkávání s celým Komorním divadlem a spousta z přítomných fanoušků se zúčastnila "závěrečného mejdanu na konci července 2012, bylo to lepší pokoukání. S odstupem - dokument zabírá poslední okamžiky divadla - loučení s fenoménem, možná ikonou; aurou, kterou si divadlo stačilo během posledních let vytvořit, je to nostalgické. Stále však než ukázky z jednotlivých inscenací a záběry z derniéry "Hodiny, ve které jsme o sobě nevěděli" jsou cennější úvahy o českém divadle, režii i tom jak uvažují sami divadelníci. ()