Ajťáci: Přichází internet

(TV film)
  • Česko Ajťáci: Jde po nás internet (více)

Není radno dráždit bosou nohou internet. Grandiózní finále britského kultovního seriálu. Čas o něco poskočil, ale v suterénu Reynholm Industries se zdá být vše při starém. Zatímco Moss obdivuje znalosti marvelovského universa Royovy nové přítelkyně Alice, Jenny laškuje s fešným prodavačem v nové kavárně hned za rohem a Douglas plánuje účast na monstrózní párty, organizované majitelem nejlepšího řetězce striptýzových barů v Soho. Obraz všeobecné pohody však při bližším pohledu již začíná vykazovat drobné vady na kráse. Co mohla jen Alice myslet tím, že Roye označila za emocionálního artistu? A proč je nová webizoda Mossova herního magazínu tak k uzoufání nudná? To vše jsou ale skutečně jen drobnosti, blíží se mnohem fatálnější katastrofa. Zdánlivě banální incident s bezdomovkyní a malým prodavačem kávy se stane virálním videem roku a přivolá na hlavy nešťastného Roye a Jenny nejen Douglasův hněv, ale co je mnohem horší, hněv celého internetu. A jak známo, před internetem není úniku. Ještě že zaměstnanci oddělení IT Reynholm Industries umí v okamžicích krize držet při sobě! (Česká televize)

Radyo

Jak se říká "Závěr patří mistrům" a i když tahle finální epizoda není tak napěchovaná humorem, jako mnohé jiné, na celou sérii navazuje dokonale a ukončuje ji přesně ve stylu "V nejlepším přestat". Děkuji všem tvůrcům za hodiny smíchu, které mi (doufám) o něco prodloužily život! ()

novoten

Konec přichází v době, kdy divácká obec na partičku ze sklepa skoro zapomněla. A přichází ve dvojité dávce a v náladě, kdy se evidentně končit nechce. O to větší radost pak mám z toho, že se Graham Linehan zachoval jako chlap a dal hladovému obecenstvu poslední pořádné sousto, po kterém sice zůstává bránice rozbolavělá určitě méně než po nejkultovnějších epizodách, ale nostalgický úsměv je o to širší a trvalejší. ()

M.a.t.t.

Na záverečný seriálový špeciál, ktorý sa vyznačuje predovšetkým dvojnásobnou dlžkou, museli fanúšikovia čakať dlhé tri roky. Stálo vôbec čakanie za to? Ak sa veziete na vlne nostalgie, viacero narážok a návrat starých postáv budete kvitovať a možno aj ľutovať, že je koniec. Ak však čakáte humor adekvátny tým vrcholným epizódam, budete to mať ťažšie. Ja z pohľadu diváka, u ktorého kredit seriálu s každou ďalšou sériou mierne upadal, hovorím len "nebolo to zlé, ale nedalo sa za ten čas prísť aj s niečím lepším?" ()

kinej

U seriálu IT crowd jsem se hodněkrát při sledování upřímně nahlas zasmál, což se mi až zase tak často nestává. Od poslední a ještě speciální epizody takto skvělého seriálu jsem čekal trochu víc, sice je to rozloučení vtipné, ale nedosahuje výšin dílů prvních dvou sérií. Na druhou stranu byly i slabší kusy, takže na závěr takový lepší průměr. I kdyby si měly další série držet alespoň takovouto kvalitu, tak by to ale stálo za to. ()

juta

Příjemné a povedené rozloučení s IT partičkou, které přišlo sice dlouhou dobu po seriálu, ale zábava zůstala, navíc s časovou dávkou navíc. ()

JohnnyD

Veľmi trpký odchod zo scény. Najviac zamrzí tá hlúpa prvoplánovosť. Štyri sezóny sa buduje prepracovaný realistický charakter Roya a zrazu nastáva totálny a hlavne samoúčelný obrat, že je vraj emočne farboslepý. A to všetko len kvôli asi trom gagom. Zrejme bol fakt čas na koniec... 50% ()

boshke

Spíše na úrovni sérií posledních než prvních, ale i tak příjemné (dodatečné) ukončení skvělého seriálu... 80% ()

swamp

Důstojné zakončení skvělého seriálu ze světa IT. Roy, Moss a Jen v této závěrečné (a extra prodloužené) epizodě vykouzlí úsměv na tváři každého fanouška série. Díky, Grahame! ()

silentname

Výborné ukončenie seriálu s dobrými nápadmi a skutočne ukážkou aká katastrofa je dnešný virálny marketing, kde ľudia sú schopní kohokoľvek odsúdiť na základe toho, že niekto si natočil niečo zaujímavé a je mu jedno aké to môže mať pre daného človeka následky. To je niečo, čo výrazne odsudzujem a je mi proti srsti. A seriál opätovne poriadne pobavil. ()

korbitch22

Tohle by potřebovala veliká řádka seriálů.Jeden hodinovej díl na rozloučenou a já se ho u Ajťáků konečně dočkal.Kdo s timhle seriálem strávil všechny série a miluje ho, tak není co řešit.Matt Berry do parlamentu,vlády, na hrad, do senátu...prostě všude!!! 100%. ()

Pítrs85

Sice už ne tak vymazlené, jako předešlé seriálové epizody (i když i mezi nimi se sem tam, výjimečně, našel slabší díl), ale i tak důstojné zakončení(?) mého nejoblíbenějšího seriálu. Potěšila i přítomnost už opět goticky vymalovaného Richmonda. Přesto tak nějak doufám, že už necháme Roye a Mosse pěkně ve sklepě samotné, páč mám takové blbé tušení, že další řada by už vařila z vody. ()

Thomick

Dost vyčichlý. Veškerý vracečky k dobrym fórum z původních sérií byly jaksi hluchý. Ale Game Board (Bored) a epizodka s pepřákem mě stejně málem dostaly pod stůl. :) ()

eraserhead666

Nedávno jsem si osvěžoval svůj oblíbený seriál a až při tom zjistil, že existuje tohle. Příjemné a sympatické rozloučení. Pepřák a superhrdina v ženských kalhotách lámou do kolen. ()

Coleator

Když jsem viděl po letech finále znovu v televizi, moc jsem se nebavil... V podstatě většina lepších vtipů vycházela ze starších dílů... ()

ScarPoul

Skvelé zakončenie jedného výborného seriálu. Veľa podarených referencií na predchádzajúce časti, pritom to nestráca svoj štýl humoru a trefnosť. Britain comedy rules! ()

maseer2

příjemné padesátiminutové rozloučení s oblíbenou trojicí ajťáků, které sice není v porovnání se všemi vtipy, s nimiž jsme se setkali během předchozích 24 dílů, kdovíjak originální, ale jelikož víte, že je to (pravděpodobně) naposled, tak to vlastně vůbec nevadí, spíš naopak.. a sranda to pořád je.. takže zasloužené 4* ()

malylada

Ale nakonec jo, povedená rozlučka. Sice díky délce závěrečného dílu nemá takovou údernost jako klasické dvaceti minutové díly, ale pořád padají hlášky za hláškou a není čas se nudit. Tvůrci si mohli se závěrem více vyhrát, neboť rozuzlení nabere rychlé obrátky až úplně na konci. Ajťáci mi budou hodně chybět......7/10 ()

BoPo

Rozlúčkový diel s dvojnásobnou minutážou, ktorý je kvalitatívne na úrovni priemeru z bežnej produkcie Ajťákov. Nedosahuje teda úroveň tých najlepších dielov. Úroveň práve tých, vďaka ktorým si seriál získal svoj status. Pre fanúšikov ide samozrejme o povinnú jazdu. ()

hous.enka

Ano, postavy jsou pořád stejné a nemění se jejich humor (recenze na stolní hry, namalování Jen do kafe), což je super. Jenže pak uběhne pětadvacet minut a najednou zjistíte, že to celé má dost slabou myšlenku a neznat předchozí díly, byla bych z toho hodně zklamaná. Tahle docmrdávka je stejná jako Gilmorky po letech: nostalgie táhne, herci stárnou, humor zůstává. Zavzpomínala jsem si, párkrát se usmála, ale tyhle věci nevznikly, asi by se nic moc nestalo. ()