Ajťáci: Přichází internet (TV film)

The IT Crowd: The Internet Is Coming Special

Komedie

Velká Británie, 2013, 48 min

Výborné ukončenie seriálu s dobrými nápadmi a skutočne ukážkou aká katastrofa je dnešný virálny marketing, kde ľudia sú schopní kohokoľvek odsúdiť na základe toho, že niekto si natočil niečo zaujímavé a je mu jedno aké to môže mať pre daného človeka následky. To je niečo, čo výrazne odsudzujem a je mi proti srsti. A seriál opätovne poriadne pobavil.(22.11.2015)

Snad dlouhá pauza od konce čtvrté řady seriálu, či fakt, že jde o poslední epizodu způsobil, že celý tým už trochu vypadl, ze zajetých komediálních kolejí. Díl tak působí poněkud kostrbatě, což spolu s nostalgicky laděnými scénami typu "internet" ubírá posledním Ajťákům na kráse... Přes to všechno nostalgie funguje a s oblíbenými postavami se můžeme rozloučit ve vtipně postaveném ději, navíc v dvojnásobné stopáži. Takže shrnutí: Důstojné zakončení výborného seriálu, které však i přes vysokou kvalitu seriálového standardu zcela nedosahuje.(26.8.2014)

Rozloučení s IT Crowd se nese v duchu běžného dílu seriálu, roztažené na dvojitou stopáž. Nejde o pompézní odchod, ale dojde na pár připomenutí nejkultovnějších scén a okamžiků seriálu. Na rozdíl od většiny si myslím, že IT Crowd si svou vysokou laťku udržel po celou dobu vysílání a žádná z řad vyloženě neupadala. Poslední díl nepatří mezi nejlepší okamžiky seriálu, ale rozhodně je důstojnou tečkou.(25.2.2015)

Super zakončení tohoto úžasného seriálu. Dokazuje fakt, že nápady na vtípky tu stále jsou a úspěch, který tento seriál získal a inspiroval několik dalších sitcomu, je chvályhodný. Proč musí být konec? Podle mě je toto nejlepší sitcom...Dám 4* jen proto, že jsem čekal od úplného konce trochu víc. Čekal jsem tolik let.....(12.10.2013)

Konec přichází v době, kdy divácká obec na partičku ze sklepa skoro zapomněla. A přichází ve dvojité dávce a v náladě, kdy se evidentně končit nechce. O to větší radost pak mám z toho, že se Graham Linehan zachoval jako chlap a dal hladovému obecenstvu poslední pořádné sousto, po kterém sice zůstává bránice rozbolavělá určitě méně než po nejkultovnějších epizodách, ale nostalgický úsměv je o to širší a trvalejší.(19.10.2013)

• - Závěrečná speciální epizoda byla odvysílána 27. září 2013, tedy více než 3 roky po skončení 4. série seriálu Partička IT (od r. 2006). (maseer2)

• - Ve scéně, kdy reportér hlásí pohoršení celé země nad tím, co Jen (Katherine Parkinson) a Roy (Chris O'Dowd) provedli, běží na pozadí řada snímků rozhořčených lidí. Na jednom je poznat i budova, která sloužila jako fara v seriálu Father Ted (od r. 1995), který stejně jako seriál Ajťáci (od r. 2006) vytvořil Graham Linehan. (Kaston)