Reklama

Reklama

Ajťáci: Přichází internet

(TV film)
  • Česko Ajťáci: Jde po nás internet (více)

Není radno dráždit bosou nohou internet. Grandiózní finále britského kultovního seriálu. Čas o něco poskočil, ale v suterénu Reynholm Industries se zdá být vše při starém. Zatímco Moss obdivuje znalosti marvelovského universa Royovy nové přítelkyně Alice, Jenny laškuje s fešným prodavačem v nové kavárně hned za rohem a Douglas plánuje účast na monstrózní párty, organizované majitelem nejlepšího řetězce striptýzových barů v Soho. Obraz všeobecné pohody však při bližším pohledu již začíná vykazovat drobné vady na kráse. Co mohla jen Alice myslet tím, že Roye označila za emocionálního artistu? A proč je nová webizoda Mossova herního magazínu tak k uzoufání nudná? To vše jsou ale skutečně jen drobnosti, blíží se mnohem fatálnější katastrofa. Zdánlivě banální incident s bezdomovkyní a malým prodavačem kávy se stane virálním videem roku a přivolá na hlavy nešťastného Roye a Jenny nejen Douglasův hněv, ale co je mnohem horší, hněv celého internetu. A jak známo, před internetem není úniku. Ještě že zaměstnanci oddělení IT Reynholm Industries umí v okamžicích krize držet při sobě! (Česká televize)

(více)

Recenze (100)

kinej 

všechny recenze uživatele

U seriálu IT crowd jsem se hodněkrát při sledování upřímně nahlas zasmál, což se mi až zase tak často nestává. Od poslední a ještě speciální epizody takto skvělého seriálu jsem čekal trochu víc, sice je to rozloučení vtipné, ale nedosahuje výšin dílů prvních dvou sérií. Na druhou stranu byly i slabší kusy, takže na závěr takový lepší průměr. I kdyby si měly další série držet alespoň takovouto kvalitu, tak by to ale stálo za to. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Sice už ne tak vymazlené, jako předešlé seriálové epizody (i když i mezi nimi se sem tam, výjimečně, našel slabší díl), ale i tak důstojné zakončení(?) mého nejoblíbenějšího seriálu. Potěšila i přítomnost už opět goticky vymalovaného Richmonda. Přesto tak nějak doufám, že už necháme Roye a Mosse pěkně ve sklepě samotné, páč mám takové blbé tušení, že další řada by už vařila z vody. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Na záverečný seriálový špeciál, ktorý sa vyznačuje predovšetkým dvojnásobnou dlžkou, museli fanúšikovia čakať dlhé tri roky. Stálo vôbec čakanie za to? Ak sa veziete na vlne nostalgie, viacero narážok a návrat starých postáv budete kvitovať a možno aj ľutovať, že je koniec. Ak však čakáte humor adekvátny tým vrcholným epizódam, budete to mať ťažšie. Ja z pohľadu diváka, u ktorého kredit seriálu s každou ďalšou sériou mierne upadal, hovorím len "nebolo to zlé, ale nedalo sa za ten čas prísť aj s niečím lepším?" ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Výborné ukončenie seriálu s dobrými nápadmi a skutočne ukážkou aká katastrofa je dnešný virálny marketing, kde ľudia sú schopní kohokoľvek odsúdiť na základe toho, že niekto si natočil niečo zaujímavé a je mu jedno aké to môže mať pre daného človeka následky. To je niečo, čo výrazne odsudzujem a je mi proti srsti. A seriál opätovne poriadne pobavil. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Konec přichází v době, kdy divácká obec na partičku ze sklepa skoro zapomněla. A přichází ve dvojité dávce a v náladě, kdy se evidentně končit nechce. O to větší radost pak mám z toho, že se Graham Linehan zachoval jako chlap a dal hladovému obecenstvu poslední pořádné sousto, po kterém sice zůstává bránice rozbolavělá určitě méně než po nejkultovnějších epizodách, ale nostalgický úsměv je o to širší a trvalejší. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (9)

  • Ve scéně, kdy reportér hlásí pohoršení celé země nad tím, co Jen (Katherine Parkinson) a Roy (Chris O'Dowd) provedli, běží na pozadí řada snímků rozhořčených lidí. Na jednom je poznat i budova, která sloužila jako fara v seriálu Father Ted (od r. 1995), který stejně jako seriál Ajťáci (od r. 2006) vytvořil Graham Linehan. (Kaston)

Reklama

Reklama