Ajťáci: Přichází internet (TV film)

The IT Crowd: The Internet Is Coming Special

Komedie

Velká Británie, 2013, 48 min

Pořádná dávka nostalgie a sympatická tečka za celym kultovnim seriálem. Je fakt velká škoda, že IT Crowd končej po čtyř epizodách, který však dle "americkýho sitcomovýho standardu" tvořej jednu sérii (24 dílů). Ale co se dá dělat. Aspoň, že jsem se slušně pobavil u prodlouženýho závěrečnýho dílu, ačkoliv jsou nejlepší epizody v původní stopáži ještě trochu jinde.(29.12.2015)

příjemné padesátiminutové rozloučení s oblíbenou trojicí ajťáků, které sice není v porovnání se všemi vtipy, s nimiž jsme se setkali během předchozích 24 dílů, kdovíjak originální, ale jelikož víte, že je to (pravděpodobně) naposled, tak to vlastně vůbec nevadí, spíš naopak.. a sranda to pořád je.. takže zasloužené 4*(2.10.2013)

Slušný prídavok k seriálu, ktorý veľa fórov ťaží práve zo seriálu. Preto bez jeho znalosti by určite nemalo zmysel film pozerať. Jednoducho rozlúčkový záverečný diel, pri ktorom som hlasno vybuchoval smiechom, ako pri najlepších častiach. Bude mi za partičkou ajťákov smutno, snáď sa raz objaví rovnocenný nasledovník. Najnádejnejšia Teória veľkého tresku zatiaľ u mňa mierne zaostáva.(15.12.2015)

• geklon

Tohle byla nutnost. Nutnost rozloučit se s fanoušky, kteří tak prahli po nových dílech. Tak dlouho se čekalo na další séri,e až zájem upadl a to byl ten nevhodnější moment pro naservírování příjemného zavzpomínání, na jeden z nejlepší britcomů poslední dekády. Ještě, že se tým Linehana rozhodl legendu ukončit závěrečným vzpomínkovým dílem, kde se odkazuje na nejlepší gagy a momenty a né nějakou pátou serií, čí vzpomínám, sestavená již z natočených dílů. Děkuji. Tleskám. Když poslední hold nebudete brát jako poslední dílek skládačky, ale jako zákusek a dezert po vydatném čtyřchodovém meny, rádi pochválíte šéfkuře za vzpomínku nad tak výtečný gastrokomickým zážitkem. Já se bavil. A už teď se těším na další autorské dívadlo pana G.Linehama.(30.12.2013)

U seriálu IT crowd jsem se hodněkrát při sledování upřímně nahlas zasmál, což se mi až zase tak často nestává. Od poslední a ještě speciální epizody takto skvělého seriálu jsem čekal trochu víc, sice je to rozloučení vtipné, ale nedosahuje výšin dílů prvních dvou sérií. Na druhou stranu byly i slabší kusy, takže na závěr takový lepší průměr. I kdyby si měly další série držet alespoň takovouto kvalitu, tak by to ale stálo za to.(8.10.2013)

• - Závěrečná speciální epizoda byla odvysílána 27. září 2013, tedy více než 3 roky po skončení 4. série seriálu Partička IT (od r. 2006). (maseer2)

• - Ve scéně, kdy reportér hlásí pohoršení celé země nad tím, co Jen (Katherine Parkinson) a Roy (Chris O'Dowd) provedli, běží na pozadí řada snímků rozhořčených lidí. Na jednom je poznat i budova, která sloužila jako fara v seriálu Father Ted (od r. 1995), který stejně jako seriál Ajťáci (od r. 2006) vytvořil Graham Linehan. (Kaston)