Ajťáci: Přichází internet (TV film)

The IT Crowd: The Internet Is Coming Special

Komedie

Velká Británie, 2013, 48 min

Pořádná dávka nostalgie a sympatická tečka za celym kultovnim seriálem. Je fakt velká škoda, že IT Crowd končej po čtyř epizodách, který však dle "americkýho sitcomovýho standardu" tvořej jednu sérii (24 dílů). Ale co se dá dělat. Aspoň, že jsem se slušně pobavil u prodlouženýho závěrečnýho dílu, ačkoliv jsou nejlepší epizody v původní stopáži ještě trochu jinde.(29.12.2015)

Na záverečný seriálový špeciál, ktorý sa vyznačuje predovšetkým dvojnásobnou dlžkou, museli fanúšikovia čakať dlhé tri roky. Stálo vôbec čakanie za to? Ak sa veziete na vlne nostalgie, viacero narážok a návrat starých postáv budete kvitovať a možno aj ľutovať, že je koniec. Ak však čakáte humor adekvátny tým vrcholným epizódam, budete to mať ťažšie. Ja z pohľadu diváka, u ktorého kredit seriálu s každou ďalšou sériou mierne upadal, hovorím len "nebolo to zlé, ale nedalo sa za ten čas prísť aj s niečím lepším?"(16.10.2013)

Konec přichází v době, kdy divácká obec na partičku ze sklepa skoro zapomněla. A přichází ve dvojité dávce a v náladě, kdy se evidentně končit nechce. O to větší radost pak mám z toho, že se Graham Linehan zachoval jako chlap a dal hladovému obecenstvu poslední pořádné sousto, po kterém sice zůstává bránice rozbolavělá určitě méně než po nejkultovnějších epizodách, ale nostalgický úsměv je o to širší a trvalejší.(19.10.2013)

Prvá scéna, ktorá ma rozosmiala tak ako za najlepších čias IT crowdu (čiže takmer praskala bránica) bola telefónna búdka a to je takmer v polovici epizódy. Odtiaľ sa to už rozbehlo, ale v porovnaní s celkovou vysokou úrovňou seriálu, patrí špeciálna záverenčá epizóda k podpriemerným. Napríklad zápletka Jen a barista bola nevtipná. Našťastie ajťácke vtipy (virálne videá, Anonymous, memečká), to stále tvorcom ide. Asi by sa viac hodilo hodnotenie prostrednými 3* ale zo sentimentu a príjemného pripomínania si všetkých postáv a najlepších gagov (krabica internetu, On/Off) dám nostalgické štyri. Ukončenie seriálu so cťou.(6.6.2016)

Jak byly první dvě série Ajťáků vynikající, třetí skvělá a čtvrtá už opravdu hodně slabá (až asi na dvě povedené epizody), tak tohle finále je opět vynikající, ale ne tolik. A i když skutečně zapamotavatelná je jen holka co ví všechno o Marvelu a závěrečný soud, já se skvěle bavil, skoro tak, jako v začátcích. Navíc se ukázal Richmond (fantastické, bez něj by to snad ani nebylo pořádné finále) a sem tam se zavzpomínalo na něco ze seriálu, takže taky fajn. Ale jako celek to mohlo být lepší a hlavně to celé mohlo vypadat úplně jinak. Jako finále seriálu je to ale rozhodně lepší, než poslední epizoda čtvrté série a osudy postav to jakž takž uzavřelo, takže stěžovat si nemůžu a ani nechci, protože to prostě není potřeba. Richmond! 90%.(7.8.2015)

• - Závěrečná speciální epizoda byla odvysílána 27. září 2013, tedy více než 3 roky po skončení 4. série seriálu Partička IT (od r. 2006). (maseer2)

• - Ve scéně, kdy reportér hlásí pohoršení celé země nad tím, co Jen (Katherine Parkinson) a Roy (Chris O'Dowd) provedli, běží na pozadí řada snímků rozhořčených lidí. Na jednom je poznat i budova, která sloužila jako fara v seriálu Father Ted (od r. 1995), který stejně jako seriál Ajťáci (od r. 2006) vytvořil Graham Linehan. (Kaston)