Top Gear: US Special (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2007, 60 min

Ten americký speciál byl teda hustej, vlastně na každém speciálu se najde něco speciálního, ale takový burani v Americe, to svět neviděl. A taky asi žiju na jiný planetě, protože si myslím, že by se u nás dalo sehnat auto do 1000 dolarů, sice nějakou šunku, ale bylo by to rychlejší než ve čtvrtích na Floridě, kde každýho druhýho odprásknou. No a ta kráva na autě, to bylo drsný. Myslím, že jsem to viděla i jiném speciálu, myslím, že to bylo v Patagonii. Jo a jedna super hláška od Jeremyho, když projeli Alabamou: "Nemají žádný smysl pro ironii. Začínám opravdu věřit tomu, že někde hluboko v Americe lidi pořád obcujou se zeleninou." A taky nesmyslná žaloba kvůli darovanému autu, že bylo o pár let starší než se tvrdilo. Tam v Emérice je možný všechno.(15.8.2017)

Jeden z nejlepších speciálů, co se série Top Gear týče. Svatá trojce se podívala do USA a nenechali na nich nit suchou. Kromě hlášek, které už jsou legendární, málem jedení veverky (než Jeremy přivezl krávu), bych rád ještě vyzdvihl vynikající soundtrack, který zlepšuje celou autentičnost. Co si taky budeme pamatovat, jsou parchanti z Alabamy. Prej sladký domov. IDIOTI to jsou!! Střílej si do vlastní značky!!!! ... ... Následné věnování vozů potřebným (nebo alespoň snaha o to) byly odlehčením na závěr. I když se tak zase ukázala americká idiocie... 5*(25.2.2019)

,,Dnes večer si James oblékne pruhovaný svetr, Richard pozdraví pána a já uteču od tabule...'' Miluju hlášky těhle borců, jejich suchý humor a chemii mezi nimi. A úplně nejvíc jejich experiment s auty popsanými pro jižanskou Alabamu absolutně nepřijatelnými nápisy, typu,,Hillary for President" či ,,Man-Love Rules, OK?" U mne vedle Olympijského a neuvěřitelně a extrémně ujetého Vietnamského nejlepší speciál.(23.9.2014)

Miluju klasický starý americký auta. Čekal jsem, že tento speciál bude nějakým průřezem historií amerických aut. Ale byla to "jen" další řad TopGearovských dobrodružství, kdy si naše známá trojice musí koupit tři pojízdná auta za nepochopitelně směšnou cenu a podnikat s nimi různé úkoly a cesty. Avšak to neznamená, že bych byl nějako výrazně zklamán. Skoro po celou dobu se mi na tváři držel takový blažený úsměv a užíval jsem si to. Průjezd Alabamou byl fakt epic, tam to bylo bez prdele o hubu :D. Silné 4*.(4.12.2013)

V tomto případě mi na hodnocení 5 hvězdiček nestačí... Větší hovada jsem nezažil! Nepamatuju aby jakýkoliv jiný speciál byl více nadupaný situacemi na hranici vkusu a vulgarity (ale je to v USA a tam mají tu demokracii a může se tam úplně všechno - krom nahoty tedy :D). To vše okořeně epizodou z vidlákova.... pecka.(31.12.2014)

• - Nápad s mrtvou krávou měl Jeremy přímo během natáčení. Během několika hodin telefonátu se produkčnímu týmu opravdu podařilo sehnat mrtvou krávu, kterou Jeremy pak vítězoslavně přivezl na střeše svého auta. (NiaWolf)

• - Moderátoři dostali předem seznam slov, která mohou svým kolegům namalovat na auta při průjezdu jižními státy, aby je místní chtěli „zabít“. (NiaWolf)

• - V závěrečných titulcích jsou moderátoři uvedeni jako Cletus Clarkson, Earl Hammond Jr., Ellie May May, a Roscoe P. Stig, zatímco křestní jména členů štábu jsou změněna na Billy Bob. Jedná se o narážku na jména zdejších „vidláků“. (NiaWolf)