Top Gear: US Special (TV pořad)

Dokumentární / Sportovní / Talk-show / Komedie

Velká Británie, 2007, 60 min

,,Dnes večer si James oblékne pruhovaný svetr, Richard pozdraví pána a já uteču od tabule...'' Miluju hlášky těhle borců, jejich suchý humor a chemii mezi nimi. A úplně nejvíc jejich experiment s auty popsanými pro jižanskou Alabamu absolutně nepřijatelnými nápisy, typu,,Hillary for President" či ,,Man-Love Rules, OK?" U mne vedle Olympijského a neuvěřitelně a extrémně ujetého Vietnamského nejlepší speciál.(23.9.2014)

"Hele, chcete vědět za jak dlouho vám tady někdo v buranově nakope ty vaše prdele?" --- Aneb Man-Love Rules Ok? aneb nejlepší epizoda Top Gearu o tom, jak se škube kráva, jak se vaří veverka, jaké to je mít v autě vlastní sprchu, nemít v nesnesitelném horku klimatizaci, a komickém a později také sebevražedném činu, který rozhněval nejednoho američana. US trip je ve zkratce jeden velký mezinárodní trapas a urážka zároveň, který já osobně považuji za vrchol britské nekorektnosti a televizní zábavy a který dokáže pochopit pouze člověk se smyslem pro humor... "Počkej, takže když někoho z nás zastřelí, dostaneme body navíc?" "Přesně tak!"(15.2.2018)

Camaro z druhej alebo lepšie povedané z niekoľkej ruky po vrahovi. Súťaž v disciplíne o takpovediac najtesnejšie brzdenie pred močiarom plným aligátorov a po takejto pestrej náplni dňa večera iba zo zdochlín nájdených pri ceste. Po takto úžasnom dni je možný ešte lepší? Ano je! Čo tak si na juhu Ameriky navzájom napísať na autá čo najdehonestujúcejšie invektíva a heslá? Toto a oveľa viac sa dá pozrieť v tejto časti.(25.1.2014)

Miluju klasický starý americký auta. Čekal jsem, že tento speciál bude nějakým průřezem historií amerických aut. Ale byla to "jen" další řad TopGearovských dobrodružství, kdy si naše známá trojice musí koupit tři pojízdná auta za nepochopitelně směšnou cenu a podnikat s nimi různé úkoly a cesty. Avšak to neznamená, že bych byl nějako výrazně zklamán. Skoro po celou dobu se mi na tváři držel takový blažený úsměv a užíval jsem si to. Průjezd Alabamou byl fakt epic, tam to bylo bez prdele o hubu :D. Silné 4*.(4.12.2013)

Ten americký speciál byl teda hustej, vlastně na každém speciálu se najde něco speciálního, ale takový burani v Americe, to svět neviděl. A taky asi žiju na jiný planetě, protože si myslím, že by se u nás dalo sehnat auto do 1000 dolarů, sice nějakou šunku, ale bylo by to rychlejší než ve čtvrtích na Floridě, kde každýho druhýho odprásknou. No a ta kráva na autě, to bylo drsný. Myslím, že jsem to viděla i jiném speciálu, myslím, že to bylo v Patagonii. Jo a jedna super hláška od Jeremyho, když projeli Alabamou: "Nemají žádný smysl pro ironii. Začínám opravdu věřit tomu, že někde hluboko v Americe lidi pořád obcujou se zeleninou." A taky nesmyslná žaloba kvůli darovanému autu, že bylo o pár let starší než se tvrdilo. Tam v Emérice je možný všechno.(15.8.2017)

• - Moderátoři dostali předem seznam slov, která mohou svým kolegům namalovat na auta při průjezdu jižními státy, aby je místní chtěli „zabít“. (NiaWolf)

• - V závěrečných titulcích jsou moderátoři uvedeni jako Cletus Clarkson, Earl Hammond Jr., Ellie May May, a Roscoe P. Stig, zatímco křestní jména členů štábu jsou změněna na Billy Bob. Jedná se o narážku na jména zdejších „vidláků“. (NiaWolf)

• - Nápad s mrtvou krávou měl Jeremy přímo během natáčení. Během několika hodin telefonátu se produkčnímu týmu opravdu podařilo sehnat mrtvou krávu, kterou Jeremy pak vítězoslavně přivezl na střeše svého auta. (NiaWolf)