poster

Jimi Hendrix

 • anglický

  Jimi Hendrix

Dokumentární

USA, 1973, 98 min

Režie:

Gary Weis

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • ork
  *****

  For ME 90%(8.2.2008)

 • mm13
  ****

  Veľa roboty s tým tvorcovia nemali. Vyjadrenia slávnych kolegov a niekoľkých blízkych Jimiho Hendrixa prekladajú zostrihy z jeho vystúpení (poteší, že skladby hrajú takmer vždy celé). Nemá to presah, žiaden výraznejší zámer, nie je to ucelený dokument, ale je to takto aspoň úprimné, strojené iba natoľko, nakoľko sú strojení účinkujúci. Najsympatickejšie sú spomienky otca Ala Hendrixa a veľmi príjemne sa mi pozeralo na jednu z jeho počerných priateliek (tú s afro účesom), ktorá zdá sa Hendrixovi v mnohých veciach skutočne ROZUMELA. Jej vyjadrenia sú prosté akýchkoľvek sebastredivých momentov, čo už sa nedá povedať o kolegoch z branže... obludné egá!! - ale to už k týmto ľuďom asi nutne patrí.(13.5.2007)

 • bari68
  ****

  Jimi Hendrix . Legenda bluesu , konzument LSD a gitarový virtuóz. Dokument, ktorý nám ukazuje jeho hudobný a súkromný život, šoty z televízie, rozhovorov a koncertov. Jeho hudba na túto dobu nie až taká záživná, ako to bolo pred 40-tmi rokmi v dobe najväčšieho rozmachu, ale je to hudba ktorú ale dokonale prevyšuje charizma Jimiho a jeho umenie....A pesnička Like a Rolling Stone (orig. Bob Dylan ) je to pravé, čo vám môžem naservírovať, keď dostanete chuť na kvalitnú muziku.(8.8.2008)

 • truby
  ***

  Ony tři hvězdičky mého hodnocení rozhodně nepatří Jimi Hendrixovi, toho mám rád a velice ho obdivuji. Dokument je podle mně neúměrný významu a osobnosti toho kytaristy, jinými slovy je trochu odfláknutý a působí dojmem, že byl spíchnut trochu narychlo. Z tohoto dokumentu jsem se chtěl dozvědět, kdo to byl Jimi Hendrix, byly mi nabídnuty pouze nesourodé útržky, z kterých jsem si nemohl utvořit nějaký komplexní názor. Aby to nevyznělo pouze negativně, jak se na tři hvězdičky sluší, velkým plus jsou zde videoklipy a záznamy z Hendrixových vystoupení, které jsou nechány hrát až dokonce a představí tak Hendrixe v plné parádě. Nejlepší na tomto dokumentu je asi Hendrixova verze Dylanovy "Like a Rolling stone", kterou jsem takto slyšel poprvé.(27.11.2012)

 • Tamdydam
  *****

  Skvélý dokument. Já osobně vidím jako jednu z jeho největších předností rok vzniku. Všechny ty známé osobnosti jsou tu zpovídané jen pár let po Jimiho smrti, mají ho ještě v živé paměti a sami jsou ještě pravděpodobně více méně takoví, jako za jeho života. Celé jejich vyprávění ( snad s vyjímkou Little Richarda ) tak působí hodně věrohodně, autenticky, zajímavě..., a přenese vás s lehkostí o čtyřicet let zpátky. Doporučuji tento dokument všem, co se o Jimiho trochu zajímají. Protože Jimi Hendrix, to je dnes už především legenda, jehož legendárnost přebíjí jeho hudbu a Jimiho jako člověka samotného(7.6.2008)

 • Gortyna
  *****

  A určitě stojí za to pustit si i druhé DVD s bonusy. O Jimim vyprávějí ti samí, co na tom prvním, a stejně zajímavě. A dvě bonusové skladby rozhodně stojí za poslech.(22.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace