Vítejte u polygamistů

Mormonští fundamentalisté ze Centennial Parku věří ve vícero manželských partnerů. Poprvé v historii umožní kamerám vstoupit do jejich života. (oficiální text distributora)

hallelluja

Budem veriť tvorcom, že vstup kamier do rodín polygamistov je exkluzívny. Po stránke formálnej niet čo vytknúť, seriál dosahuje kvality NG. Ale ten obsah, hm... Nech som akokoľvek tolerantná (nevadia mi polygamné vzťahy, nevadia mi registrované partnerstvá etc.) neviem sa ubrániť znechuteniu nad tým, ako sa dospelí - a údajne svojprávni - ľudia dobrovoľne vzdávajú kusu svojej osobnej slobody v prospech... čoho? Komunity? Náboženstva? Omg... Je mi z toho zvláštne smutno. A predsa nedokážem prepnúť, vyjavene zíram, kam až sú ochotní pre tie pseudodôležité dôvody zájsť. ()

Z0oMb3E

Ktorý chlap kedy nezatúžil po tom, aby mal okolo seba peknú svorku žien? V +/- dvadsiatich na to, aby na striedačku či v tandeme rozťahovali nohy. Okolo 50-tky sa obraz polygamie mení na jednu kuchárku, druhú práčku a tretia je schovaná za tridsiatimi metrami naštiepaného dreva. No, a ovisnutý dôchodca to má s predstavou tak, že jedna je už dávno zapojená do procesu fotosyntézy, druhá mu predžúva chlieb s Májkou a tretia vedie dlhé dialógy s hordou vnúčat od ním nafrcaných detí. Jedno však majú všetky generácie penisom obdarených spoločné. Všetky ženy v ich polygamných predstavách sú násťročné štíhle kozaté blondíny v sestričkovských úboroch, uniformách francúzskych upratovačiek s prachovkou, či iných sexi pornooblečkoch bez ohľadu na to, ako dlho majú natočený svoj taxameter. Realita je však niekde úplne inde. A NešnlGeografik nám ju pekne vmietol do ksichtov. Ak chcete byť polygamista, musíte sa uspokojiť so škaredými neistými a vymetenými sektárkami, ktoré zoberú ktoréhokoľvek vymetenca schváleného radou starších. Hlavné je vydať / oženiť sa za každú cenu, frcať harantov ako na bežiacom páse v počtoch blízkych hlodavcom a hlásať svoje sektovyznanie do sveta. Díky Nešnl, rozdupal si mi ďalšiu predstavu, ktorá mi v pravidelných intervaloch nosila mokré sny. ()