poster

Kouzlo

 • anglický

  Magic

 • slovenský

  Čary

Horor / Thriller

USA, 1978, 107 min

Předloha:

William Goldman (kniha)

Scénář:

William Goldman

Producenti:

Joseph E. Levine

Střih:

John Bloom

Scénografie:

Terence Marsh

Kostýmy:

Ruth Myers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  ***

  Attenborougha uznávám hlavně díky parádnímu Chorus line. Tak nějak jsem mu věřil i u tohohle. Nakonec to nebyla taková pecka jak jsem čekal. Ale tenhle film i když během mnoha scén nemá tak moc co nabídnout tak konec je naprosto dokonalej. Každopádně po psychologické stránce je to moc dobře natočený a Hopkins tu nebál bych se říct podává svůj druhý nejlepší výkon. Ale bohužel film je moc dlouhý a některé scény jsou vyloženě zbytečné. A i v dnešní době je tu sem tam nějaká scéna spíše k smíchu. Ale i tak je to na svou dobu parádní dílo.(8.4.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Tempo vyprávění příběhu je velmi pomalé, vynikající výkon Anthony Hopkinse (Corky) však film drží nad vodou. Z každého jeho pohledu je zřejmé, že s ním něco není v pořádku. Celý děj se točí kolem jeho postavy, z obrazovky v podstatě nesleze, takže si takových jeho pohledů divák užije dosytosti. Napětí způsobené pouhým výskytem Corkyho v blízkosti nějaké potenciální oběti jeho psychického narušení je tak všudypřítomné.(14.6.2010)

 • Frajer42
  ****

  Koukám, že se jedná o nepříliš známý film s nepříliš známým mladým Hopkinsem. Hopkins zahrál skvěle nejenom sebe, ale své vyřezávané druhé já. Jen těžko spekulovat, koho si střihl lépe. Loutka byla tím vtipným členem, nutno říct, že velmi. A skutečný Anthony se naopak staral o těžce labilního schizofrenika. Trošku je škoda, že nebylo k vidění více vystoupení, protože byla vždy skvostná. Ačkoli nejsem velkým fandou romantický vsuviček, tak tahle se mi zdála celkem uvěřitelná a bavila mě. Vrcholným okamžikem filmu je určitě 5 minutový pokus o odosobnění se od Fata, či jak jej správně skloňovat. Celkový dojem je na poslabší 4 hvězdy. Rozhodně si však tento snímek zaslouží, aby se o něm více vědělo. Velice zajímavá a originální záležitost. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka Mireldis.(4.4.2016)

 • Han22
  ***

  Člověk by čekal podle plakátu a obsahu horor o vraždící loutce a ono se z toho vyklube docela obyčejné drama o schizofrenii. Neříkám že je to špatný film. Hopkins hraje i za mlada jako pánbůh a celý příběh i přes pomalé tempo ani nenudí, dokonce druhá půlka je celkem napínavá. Jenže podobný námět už jsem viděl několikrát a celý příběh je prostě čistý průměr. Od režiséra filmů jako Gándhí, Chaplin nebo Příliš vzdálený most bych čekal lepší zážitek.(3.7.2014)

 • Aky
  *****

  Téměř laboratorní studie schizofrenie. Film nelze chápat jako horor, pak by člověk nutně došel k tomu, že je to v daném žánru slabý čaj. Vedoucím motivem zde je schizofrenie coby nemoc, která často hororově vyznívá a končí. Navíc je příběh zasazený do atraktivního prostředí a Anthony Hopkinsem zahraný tak, že lépe si nelze představit.(27.10.2005)