Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

PKD

V podstatě dosti špičková záležitost a opět, totálně 70tková se vším všudy. Zlověstná Goldsmithova harmonika v pozadí to perfektně doplňuje. Viděl jsem verzi s ještě klasickým dab. tam též nemá co vytknouti, i když by mě pochopitelně zajímal i orig. zvláště kvůli Fatsovi. Dal bych i plný počet, ale ten ´´konec´´ mě poněkud vytočil. Ovšem, zda jest toto horor...tak to bych se hádal. ()

Rocky62

Tahle ultrapodivnost má do hororu na míle daleko. Z mého pohledu se jedná o čirý psychologický thriller, v němž dominuje bohužel jen přesvědčivý Tonda Hopkinsů ve své schizofrenní roli. O hororu lze hovořit pouze v jedné scéně, která navíc nekoresponduje se všeobecnou vizí, co je loutka Fat ve skutečnosti zač. Hromada hluchých scén, které nevyžehlí ani geniální Jerry Goldsmith. Zub času se činil. ()

Frajer42

Koukám, že se jedná o nepříliš známý film s nepříliš známým mladým Hopkinsem. Hopkins zahrál skvěle nejenom sebe, ale své vyřezávané druhé já. Jen těžko spekulovat, koho si střihl lépe. Loutka byla tím vtipným členem, nutno říct, že velmi. A skutečný Anthony se naopak staral o těžce labilního schizofrenika. Trošku je škoda, že nebylo k vidění více vystoupení, protože byla vždy skvostná. Ačkoli nejsem velkým fandou romantický vsuviček, tak tahle se mi zdála celkem uvěřitelná a bavila mě. Vrcholným okamžikem filmu je určitě 5 minutový pokus o odosobnění se od Fata, či jak jej správně skloňovat. Celkový dojem je na poslabší 4 hvězdy. Rozhodně si však tento snímek zaslouží, aby se o něm více vědělo. Velice zajímavá a originální záležitost. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

Anderton

Slušný psycho-horor-thriller, ktorý je ale skôr drámou jednej nešťastnej rozdvojenej duše. Ono je vlastne všetko na svojom mieste, Hopkins nemá chybu, bábka je dostatočne creepy, hutná atmosféra odľahlej oblasti v lese pri jazere, temná sedemdesiatková depka, ale napriek tomu to tak úplne nešľape, čo je škoda a film pôsobí tak trochu ako mierne drahší televízny produkt. Celé sa to rozbehne až po hodine, čo je asi trochu neskoro, na konci ale prevládajú pozitívne dojmy. Ak môžeme v súvislosti s týmto žánrom o niečom podobnom hovoriť... mám na mysli samozrejme hodnotenie kvality. ()

D.Moore

Pokud máte rádi zlověstně tiché, pozvolna se rozjíždějící filmy, které jsou ale tak fantasticky zahrané, že se od nich stejně nedokážete odtrhnout, neváhejte. Spíše než horor je ovšem Kouzlo psychologický thriller, v němž Anthony Hopkins naprosto září a plíživý soundtrack Jerryho Goldsmithe s jednoduchým ústředním motivem hraným na foukací harmoniku patří k těm soundtrackům, na které nezapomenete. ()