Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

Džúbei ninpúčó

獣兵衛忍風帖

Jūbei ninpūchō

Juubee Ninpuuchou

Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Dokonalost <3(15.3.2013)

Těch pět hvězdiček je možná přestřelených, ale když je to takový nářez! Je radost, dívat se na animovaný film, který je nekompromisní řezničinou, která si na nic nehraje a nebojí se brutálních ani sexuálních scén. A když pomyslím, že kvalitních filmových fantasy ve kterých jsou utradrsní hrdinové, hekolitry krve a znásilnění obřím démonem je tak málo... Prostě anime jak má byý.(5.9.2006)

Musím přiznat, že tyhle japonské animované fantasy mě stále více překvapují. Nejspíš díky vlivu japonských seriálů, jež jsem zhlédl v německých a českých televizích, jsem od těcht filmů mnoho neočekával. Jen ta píseň na závěr byla tak o třisoutěže níže, nežli celý film. Jinak technická kvalita, příběh i dialogy fungují jak mají. Plnohodnotná zábava... 100%(20.12.2008)

Drsné a dospělé anime, kde se krví a nahotou nešetří, se standardním příběhem a velmi zajímavými postavami. Proto mě trochu štvalo, že i když každý z osmi démonických záporáků disponuje úžasnou a originální superschopností, souboje s nimi jsou až na výjimky hodně krátké a jinak se vůbec neprojeví. Ale celkově super.(4.5.2012)

Anime síce nemusím, ale toto je fakt skvelé.(11.10.2004)

Mně tohle anime nějak nesedne. I když bylo celkem zábavné, nemohl jsem se zbavit dojmu, že ultranásilí, úchylosex a všeobecně všechny ty perverze, kterými film překypoval mírně dominovaly a jaksi přebíjely obsahovou stránku filmu. Na druhou stranu je to asi takový ten anime standard na který po všech těch simpsonech a futuramách prostě nejsem zvyklý a otrlý divák se na to už nesoustředí. Z takového stanoviska bych pak musel vyzdvihnout především výbornou atmosféru a celkový nádech, užasnou animaci, dějovou hojnost, dobrodružství, skvělé postavy a dialogy a celý ten příběh, no, cítil jsem se skoro jak při sledování velkofilmu. A jak říkám, mírně snížit úchylnost a dám rozhodně 5*......no možná je dám časem stejně.(15.2.2006)

Velice brutální, velice dobře zpracované, ale pro mne osobně nijak zvlášť zábavné... 60+(7.7.2011)

I přes snahu šokovat mírou brutality a erotiky, mě film zase tolik nenadchnul. Postrádal jsem nějaký hlubší příběh, či lépe vykreslené postavy a vztahy mezi nimi. Je to vlastně jen krvává cesta jednoho ninjy za pomstou, který si postupně prosekává cestu skrz jednoho protivníka za druhým. Kdyby měli záporné postavy alespoň nějaké pozadí, nenabyl bych dojmu, že tam jsou jen proto, aby měl Jubei do čeho sekat. I přes těchto pár nedostatků se díky neustálé akci, všudepřítomnému násilí a pár lechtivým scénám, stále jedná o zábavnou podívanou. Doporučil bych shlédnout film lidem, kteří si myslí, že anime je synonymem pro pohádku.(8.11.2011)

Tenhle styl anime fakt můžu, kdo z nás chlapů taky ne, že? Je to akční, je to sexy, prvky fantasy, kung-fu a ninjitsu. Všechno co to potřebuje. Pak už klasika. Silný hrdina, pomoc, kde je potřeba a velmi silný nepřítel. Takových už bylo, ale tento film tohle všechno dokázal skloubit takovým stylem, že hned od začátku nenechá diváka vydechnout a drží ho ve skvělé atmosféře. Velká škoda krátké stopáže. Mít to 120-130 minut, jistě by se příběhu nic nestalo.(5.1.2015)

Dospělé anime, které si nebere servítky. Brutality, násilí i nahoty je tu dostatek – nic pro mravokárce nebo děti. Díky těmto berličkám se filmu daří úspěšně vyhýbat konvencím, a zobrazuje tak jedny z nejoriginálnějších a nejpamátnějších WTF momentů, co jsem měl u anime tu čest vidět. Dočkal jsem se boží kresby, cool záporáků a anti-hrdinů a skvělých, nepředvídatelných soubojů. Film ale bohužel svým tlačením na pilu zazdil svoji zápletku, která mě postupně přestávala zajímat. „Mačo“ přístup navíc v některých scénách vyznívá trošku nepatřičně a směšně. Stále je to ale velmi výrazná záležitost. – 8/10(29.6.2016)

Predstavit si, ze by tenhle skvost nekdo zfilmoval.......nooooo, to by teprve byla jatka:-)(20.7.2005)

Ninjovia, neporazitelny samurai, ultra zmagoreny zaporaci, sexi tela ze az clovek zatuzi byt kresleny... A to vsetko z roku 1993. Marne cakam na dalsie take.(13.6.2008)

Anime exploaťák. Všecho naostro, žádné náznaky. Krev stříká o sto šest. Vynikající.(10.3.2011)

Hodně příjemná oldschoolárna. 80%(27.4.2011)

Trochu nekompaktní děj, jinak stylový anime, který zaujme explicitním násilím a místama zajimavejma fantasy prvkama, 3,5*(16.4.2018)

Animace sice dobrá, ale příběh nic moc, délkově snímek nestačí na propracování tolika postav a proto jich většina nepůsobí příliš životně. Příběh je lehce předvídatelný a napětí tu najdete poskrovnu. Rozhodně existuje celá řada kvalitnějších anime. Jsem lehce zklamán. Lepší ***.(6.2.2007)

Na Vampire Huntera to ani náhodou nemá, pořád je to ale dost nadprůměrný kousek. Někdy až moc přehnaná brutalita, což by někomu mohlo vadit.(24.5.2009)

Svým způsobem kýč, ale bavilo mě to.(12.12.2010)

Podstivé staré shinobi anime. Sugestívne, bez zbytočných "vtípkov" a trápnych hlavných hrdinov, s dobrým dejom a hlavne pre dospelých ! No ale i mierne klišé. 80%(21.12.2015)