Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

Džúbei ninpúčó

獣兵衛忍風帖

Jūbei ninpūchō

Juubee Ninpuuchou

Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Že ne každé anime je Miyazaki, to je jasné (teď mluvím o pojetí, ne o kvalitě), ale tohle se mi vážně nelíbilo. Ať si končetiny létají, to by tolik nevadilo, i když být to hrané, musel by se nejspíš vymyslet rating vyšší než R:). Jen mi přišlo, že hutná atmosféra byla celou dobu vytvářena jen brutalitou (po "mezidruhovém" pokusu o znásilnění jsem to chtěl vypnout) a ne kombinací napětí a příběhu, který si po pár dnech už skoro nepamatuji.(17.7.2010)

Příběh to má, akci taky. Hudbu jsem trocha postrádal. Charaktery postav jsou umně nastaveny. Kvalitní anime.(18.9.2010)

Velice působivé anime s výborným příběhem.(1.12.2010)

Japonské anime mě stále přesvědčuje, že američani se se svými čmáranicemi můžou jít bodnout. Osobitost, která dává tomuto i jiným anime tu výjimečnost, je něco o čem si můžou márveláci nechat jen zdát. Myslím, že jsem ještě neviděl tak drsné, cenzurou nedotknuté anime a jsem za to jedině rád. Všechno je však velmi uspěchané a budí to až dojmem, že by si to zasloužilo několikadílný seriál a proto ho jdu hledat. 9/10(12.8.2012)

Nevim, proc jsem vlastne nebyl tak nadsenej z tohoto anime, ale fakt, ze jsem ho videl dvakrat - a to bohuzel jen proto, ze jsem zapomnel, ze uz jsem ho videl - svedci o tom, ze to na me moc nezapusobilo. Je to pomerne kvalitni anime, kde se setkavame s nekolika charaktery, ktere jsme meli moznost potkat i jinde. Tohle je sice starsi kousek, takze tady to mozna bylo prvni, ale treba podobnost s Baziliskem a nebo Vampire Hunter D je opravdu velka, a tak vas tolik ty specialni techniky nepratel neprekvapi. Jinak boje jsou bohuzel casto dost kratke a dej je dle meho nazoru prumerny. Trochu zklamani, ale z me strany jen ***.(13.12.2014)

Film, který by klidne mohl mít dalších 20 dvouhodinových pokračování a bylo by to absolutně super! Ale i tak Kawajiri ukazuje že není nutno vždycky dělat seriál když k tomu není vyloženě prostor, a je to i tak fantastické. Dávám 100% a dal bych klidně víc, film je absolutní pohádka, kterou je skoro škoda komentovat...respektive není vůbec snadné pro to nalézt slova. *****(11.5.2009)

Ninja scroll vyhrál už na námětném poli, kdy se scénáristi rozhodli, že film si na nic nebude hrát, jen namakaný ninja bude pobíhat, zabíjet potvory a skrze zuby cedit drsné hlášky. Anime je to přímočaré, jednoduché, poutavé, dospělácké a hlavně příjemné a zábavné.(16.9.2009)

Manga epos s hlavním hrdinou, který je neporazitelný, ale není nezranitelný. Japonští kreslíři neztrácejí tvář před konkurenty v Disneyho ateliéru, kde už si pomalu začínají pomáhat 3D grafikou. Ještě teď tu zápletku nechápu.(17.1.2010)

Masaker poriadny, ale s prekvapujúco dobrým príbehom a zaujímavými postavami, ktoré majú nielen bojové schopnosti, ale aj povahu, motiváciu a obyčajné ľudské slabosti (démonov nevynímajúc). Toto si viem predstaviť ako komorné čierne fantasy (bez nepriateľov, ktorí sú iba do počtu), so živými hercami, prúdmi dažďa šľahajúcimi do tváre, skuvíňajúcim vetrom, bahnom pod nohami a zvukom padajúcich skál v pozadí. Hm....(16.9.2012)

Vše co chce člověk od manga filmu - masakry, krev, skvělý děj a netradiční zacházení s ženskou vagínou - vše tu je a v hojném množství.(18.12.2012)

Naozaj podarené anime. Mierené na dospelé publikum a pre milovníkov japonskej filmovej kultúry je to povinnosť.(3.5.2017)

• jayman

Ja to neviem hodnotiť, toto je snáď druhé anime v mojom živote. Páčilo sa mi to, v niečom ma to uchvátilo a chcem vidieť niečo podobné. Stačí tak?(23.7.2018)

rozpravka, ktora nie je pre deti.(28.7.2003)

Výborný film. Skvělé postavy a příběh. Nevím , co bych filmu vytknul ...(21.3.2005)

Působivé nejvíce krvetrysky a několika skoro až hentai klapkami. Příběh je pouze ucházející, animace nijak výrazná. Bral bych té působnosti trochu více i jinde než v hrubosti několika scén. +/- klasika.(2.4.2009)

Yoshiaki Kawajiri je v našich krajích znám díky velmi povedené upírské anime Vampire Hunter D. Jeho starší dílko, u nás kolující pod anglickým názvem Ninja Scroll, ale v kvalitě za již zmíněným filmem nijak nepokulhává. Krvavý příběh o přátelství, lásce a pomstě je umístěn do bouřlivého období japonských dějin, kdy mezi sebou bojovaly jednotlivé mocenské kliky. Máme tady velmi zdatného nindžu jménem Jubei, zdánlivě křehkou dívku-nindžu Kagero, a jejich poněkud komplikovaný vzájemný vztah. Proti nim stojí parta démonů, kteří se jen trumfují v podivných způsobech boje a vraždění. Dohromady to dává akční podívanou, kde stříká spousta krve a létají useknuté hlavy a končetiny (a taky spousta bodavého hmyzu), to vše v dokonalé anime stylizaci. Pokud hledáte dospělejší verzi akční anime, je Ninja Scroll tím pravým tipem pro vás.(5.8.2009)

Dobrý příběh, kvalita animace místy stojí, ale jinak super řežba :)(27.3.2010)

Perfektní animace, průměrný příběh a spousta na můj vkus přehnané a samoúčelné brutality. Nic víc, nic míň...(6.11.2012)

Konečně hezkej a brutální animák. Možná tam tý krve teče moc a občas ani není poznat z koho, ale má to svoje kouzlo. Má to zdařilej příběh, hodně záporáků i nepřemožitelnýho hrdinu se starým vychytralým rádcem. Jeden z nejlepších animáků, které jsem viděl (nespojovat animáky s pohádkou!)..(3.1.2014)

Priamočiare japonské sword and sorcery plné svojskej akcie, mágie, erotiky a príbehu, ktorý vás drží od začiatku do konca!(15.5.2017)