Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

Džúbei ninpúčó

獣兵衛忍風帖

Jūbei ninpūchō

Juubee Ninpuuchou

Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Samurajské anime ide Japoncom najlepšie samozrejme okrem Hayao Miyazakiho diel. Hrdina bez veľkého H ale s mečom to vie a samozrejme nesmie chýbať ani dámske zastúpenie nebojácne a odhodlané skĺbené s mystikou východu samozrejme bez problémov ukázať všetko ako to akurát príde. Veľa akcie ale aj filozofovanie nepríde z krátka. Nie až taká pecka ale tiež sa dá vidieť Sword of the Stranger (stranger-muko-hadan)(4.9.2011)

Po první čtvrthodině jsem byl přesvědčený o maximálním hodnocení. To napětí snoubící se s originalitou postav (nejlepší byl podle mě hned první: Tassai) postupně trochu opadalo. Stejně se jedná ale o velmi nadprůměrné animé. Silná čtyřka!(16.9.2011)

Paříte japonské bojovky? Podívejte se na Ninja Scroll! Hltáte komiksy? Podívejte se na Ninja Scroll! Nudí vás hollywoodské megafilmy? Podívejte se na Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninja Scroll! ... pane, ujíždíte občas na hentai? Hai! Podívejte se na Ninja Scroll! Je libo explicitní násilí? Hai! Podívejte se na Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninja Scroll! Ninjaaa ... ... ňjak!(21.1.2014)

Jūbei ninpūchō by mohlo útočit na přední příčky žebříčků. Ale jsou lepší. Nedosahuje temných, brutálních, hutných kvalit Shigurui, přesto se mu v mnoha pohledech podobá-v podstatě jde o takovou "soft" záležitost. Zajímavější je vývoj vztahu Jubeie s Kagero, naštěstí se tvůrci vyhnuli nesmyslným "rádoby romantickým" situacím-v té době na ně nebyl čas. Animace odpovídá době vzniku a hudební doprovod je průměrný, nijak mi neutkvěl v paměti. Celkové hodnocení: 8/10.(29.1.2014)

Vrchol žánru - naprosto skvělý (ač přímočarý) děj, který ukazuje osamělou cestu potulného bojovníka Džubei. Precizní, ruční animace, přehledná choreografie soubojů, zajimaví nepřátelé a padnoucí anglický dabing! Za mě rozhodně skvělý úvod do manga žánru a pravděpodobně pro mnohé i vrchol. U mne na sdíleném prvním místě s Ghost in the Shell a Vampire Hunter D. Jediná výtka může jít směrem k přilišné brutalitě ale nemohu si pomoci - filmu to sedne a násilí není samoúčelné.(2.10.2018)

Jubei toho celkem dost nakecá, ale je cool... vždycky totiž mluví tak trochu mimo, překvapí. Kagero je opravdu vražedně sexy, vládní agent dědeček Větvička se chová jako správný vládní agent (těžko vědět, zda opravdu slouží vládě, nicméně každý slouží jemu), osmička démonů má čitelný charakter jednotlivých postav a také zajímavé napětí napětí mezi nimi, žádná parta přátel co tě potěšit má... Jen Gemma je tak trochu gumma, nijak nepřekvapuje a ta houževnatost ho opustí nějak ... levně. Některé kompozice se krásně rozbalí, povedený byl zejména první démon (Tessai) a jeho pohybové kreakce. Až do závěrečné scény v podpalubí mě bavilo prostředí příběhu, hezky barevně naskládané. Vztah Jubei a Kagero byl načrtnutý docela detailně, beru-li v potaz, kolik toho ti dva museli v příběhu zařídit. Jen jsem se nějak nemohl vcítit do emocí Jubei, kromě vzteku při závěrečném povídání s Gemmou jako by žádné neměl. Takže se domnívám, že emoční náboj filmu musela zajistit sama Kagero... jako by toho na ni chuděru nebylo dost...(27.7.2011)

Je to takový vážně pojatý Naruto. Kreatury (ninjové) s rozmanitými schopnosti však většinou nestihnou ukázat, že za něco stojí. Přesto je to brilantní. Víc takových klenotů.(1.6.2012)

Zajímavý příběh ve kterém mě ani časté boje nenudili. Shrnuto- Sex, láska, drsně krvavý ninja boje=)(10.8.2014)

1 3 4 5 6 7 následující >>