Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

Džúbei ninpúčó

獣兵衛忍風帖

Jūbei ninpūchō

Juubee Ninpuuchou

Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Verzia Naruta pre dospelých. Osobne ma to zaujalo viac ako Naruto a keď sa pozriem na rok vzniku vidím odkiaľ čerpali skoro všetky anime, ktoré som v mladosti pozeral. Jubei predstavuje ozajstného, správneho ninju, ktorý sám putuje po krajine a za pár drobných alebo len pre dobrú vec neváha využiť svoje majstrovské umenie boja aby dal veci do poriadku. Snaží sa to vyriešiť najskôr mierumilovnou cestou, no ak to inak nejde neváha vytasiť svoj smrteľný meč. Práve takéto postavy mi chýbajú v dnešnej dobe.(13.7.2011)

Skvele akcne samurai-fantasy anime. Dej je sice trochu jednoduchsi, no filmu to vobec neskodi, nakolko je vymakany co sa tyka spominanej akcie ci prepracovanosti postav. Uputa urcite aj niekolkymi erotickymi (hoci neviem ci to nie je slabe slovo) scenami, ktore davaju tejto mlaticke to prave korenie.(9.3.2012)

Scénář: Yoshiaki Kawajiri .. Nejlepší anime, které jsem doposud viděl. Vyšperkovaná manga mytologie umně namíchaná s ninja master uměním. Vizuální stránku nemá cenu vychvalovat, je bezchybně úžasné, jak se na takové dílo sluší a patří. S přičtením výborného příběhu, cool postav, litých soubojů s množstvím krve a sexuálního násilí musí i pozdější Vampaia hantâ D smeknout svůj klobouk..(29.11.2006)

Dospělé anime, které si nebere servítky. Brutality, násilí i nahoty je tu dostatek – nic pro mravokárce nebo děti. Díky těmto berličkám se filmu daří úspěšně vyhýbat konvencím, a zobrazuje tak jedny z nejoriginálnějších a nejpamátnějších WTF momentů, co jsem měl u anime tu čest vidět. Dočkal jsem se boží kresby, cool záporáků a anti-hrdinů a skvělých, nepředvídatelných soubojů. Film ale bohužel svým tlačením na pilu zazdil svoji zápletku, která mě postupně přestávala zajímat. „Mačo“ přístup navíc v některých scénách vyznívá trošku nepatřičně a směšně. Stále je to ale velmi výrazná záležitost. – 8/10(29.6.2016)

óch, tak toto je jeden z najlepších samurajských anime filmov aké boli kedy ,podľa môjho vkusu, natočené. Má to presne všetky prvky ktoré by som rád v takýchto fantasy epických anime z Japonskej kultúry rád videl. Zaujímavé a silné charaktery, mocné monštrá a protivníci, intrigy, láska, zrada, veľa súbojov ešte viac krvi a málo omáčky okolo toho. Ninja Scroll má toto všetko, takže pokiaľ máte tieto prvky radi ale nie ste do Japonskej či anime kultúry fanatik ako ja a nechce sa vám prehrabávať hodinami a hodinami filmov, tak určite siahnite po tejto snímke.(24.10.2017)

• - V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)

• - Postava Jubei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Yagyem Jūbei Mitsuyoshim, který v éře Meiji patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V Kanadě byl film uveden s ratingem 18+, zatímco v USA nebyla přístupnost snímku nijak omezena. (Hromino)