poster

Makai toši Šindžuku

 • japonský

  魔界都市 (新宿)

 • japonský

  Makai toshi Shinjuku

 • anglický

  Demon City Shinjuku

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 1988, 80 min

 • ledzepfan
  ****

  Na Kawajiriho je to trochu slabší( na např. o rok starší Wicked City se to moc nechytá), je to znatelně naivnější a dějově -možná až příliš-přímočaré, ale rozhodně nejde o průser, slaďárnu nebo nějáký "dětský film".. Charaktery jsou sympatické(ty které mají být) a temná atmosféra-podtržena cool japan oldschool animací osmdesátých let- dělá z celého filmu velmi dobře sežratelnou a stravitelnou záležitost. Kdo má tenhle Kawajiriho rukopis rád, toho to nemůže urazit.(15.11.2013)

 • Moiraine
  **

  Tohle anime mě nijak zvlášť neoslovilo. O čemž také svědčí fakt, že jsem u těch 80ti minut dvakrát usnula. Ne že by to byla vyloženě nuda, ale tak nějak mi to přišlo o ničem. Podobné "příběhy" jsem viděla poskládané líp. Třeba je to tím, že je to nějak vytržené z kontextu a někde se za tím skrývá další anime, nebo třeba manga. Je mi to ale vcelku jedno a zjišťovat to nehodlám. Zítra už si nejspíš ani nevzpomenu, že jsem to viděla.(2.2.2014)

 • Koly
  ***

  Na Kawajiriho poměry příliš velká slaďárna. Nijak zajímavému hlavnímu hrdinovi odpovídají i jeho protivníci. Akorát Démon v podobě obřího kraba vypadal trochu líp. Anglický distribuční název DEMON CITY SHINJUKU sliboval velkou řežbu, ale na tu bohužel nedošlo.(15.12.2007)

 • MrPierc
  ***

  Yoshiaki Kawajiri je můj nejoblíbenější tvůrce anime. Nedosahuje sice obřích myšlenek jako v Akiře (stále s ním musím vše srovnávat, protože v anime filmech je opravdu nejlepší), ale umí vykouzlit temnou atmosféru a krvelačné zrůdy z kterých mám v mém věku i já pomalu strach. Shinjuku - Město démonů je zahaleno tajemstvím a jeho hlavní vládce čeká na příchod pekla na Zem. Zde nejde o nic menšího než o záchranu světa a osud lidstva leží v rukou i meči mladíka jménem Kyoya. Spolu s nevinnou a upřímnou dívkou Sayakou se protloukají tajemným městem a musí čelit všemožným démonům a zrůdám, které na ně netrpělivě čekají. Temná zápletka, oči žhnoucí ze tmy a zničené město plné záhad. Bohužel je film asi věnovaný mládeži, protože konec nedosahuje nijak drásajícího vrcholu a vše je ukončeno jedním švihem. Nebýt té naivity, bylo by to ještě lepší. Čekal jsem další Wicked City (1987), ale tohle není tak drsné a nekompromisní.(11.9.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Putování městem ovládaného démonickým vládcem sice po úvodním souboji není moc záživné, ale jak čas plynul a hlavní hrdina začne svádět souboje s monstry, zlepšila se i atmosféra. Po animační stránce nemám téměř žádné výhrady, Kawajiri není žádný zelenáč, ale chtělo to ještě víc přitvrdit. Přece jenom je tu dost nezáživných pasáží. Přesto to určitě stojí za zhlédnutí.(14.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace