White Settlers

Simeon Halligan

Ian Fenton

James Swift

Jon Wygens

Ono být Anglán a stěhovat se do Skotska zase nemusí být tak úplně na bednu, jak se zdá. Teda pokud narazíte na fandy Rangers. Jenže místní chlapci evidentně stranili Celticu a podle toho se k docela sympatické manželské dvojici chovali. Mix home invasion a lesních naháněček, který se zarytě drží žánrových pravidel, ale zase ne tak úzkostlivě, aby diváka otrávil. Vedle herců a solidního napětí je příjemná i stopáž, takže i když je White Settlers filmem, na který do zítřka zapomenu, jsem relativně spokojen. 60%(26.8.2015)

Vo všetkých ohľadoch tuctový home invasion, s akými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Na rozdiel od iných subžánroviek, tu som konanie záporákov najmä v závere akosi nepochopil a ani si s ním nehodlám lámať hlavu. Inak, zveriť tak nepríjemnej držke, akou je Pollyanna McIntosh, známa ako kanibalka z The Woman či líderka smetiskovej komunity zo seriálu Walking Dead ústrednú kladnú rolu je asi také šialenstvo, ako obsadiť Michaela Berrymana do Labutieho jazera.(2.11.2017)

• misterz

Keby tu nehrala jedna z kráľovien hororového žánru - Pollyanna McIntosh, tak by som sa asi unudil k smrti, minimálne v prvej polovici filmu. Našťastie keď už konečne došlo na akciu, veci sa v tomto smere trochu zlepšili, no i tak sa nedá hovoriť o nejakej dychberúcej a ruky nohy zväzujúcej atmosfére. Stačilo to však k tomu, aby sa dal snímok potom už bez úhony a výraznejšej nudy dopozerať až do konca. Tiež sa mi páčilo vykreslenie akéhosi národnostného napätia medzi Angličanmi a Škótmi, ktoré bolo ukryté niekde hlboko medzi riadkami. Pôvodne som chcel hodnotiť slabším priemerom, no vzhľadom k totálne debilnému záveru hodnotím horšie. To bolo vážne strelené. Pokiaľ chceli autori prekvapiť, tak prekvapili, no nepríjemne... 40/100(10.12.2017)

Mladý pár sa nasťahuje do osamelého domu. Hneď v prvú noc ich ale začnú terorizovať návštevníci v maskách a pár musí bojovať o život. - Home Invasion je jeden z mojich najoblúbenejších subžánrov a toto bola zrejme prvá Home Invasion z VB, ktorú som videl. Horory z VB velmi nemusím, ale tento bol výnimkou. Osamelá farma vytvorila ideálnu atmosféru, útočníci mali skvelé masky, bola prerezaná achilovka, takže si film neustále držal moju pozornosť. Hudba bola velmi dobrá počas celého filmu. Záverečné rozuzlenie a dôvod invázie ma tiež milo prekvapili. Z Pollyanny McIntosh sa stáva britská Scream Queen, a aj keď nieje nejaká nádherná, celkom som si ju oblúbil. + herečka z Let Us Prey(16.8.2015)

• *CARNIFEX*

Ed a Sarah sú mladý manželský pár, ktorý sa rozhodol presťahovať z rušného Londýna na Škótsky vidiek. Bohužiaľ, ich vysnené predstavy o kľudnom živote mimo mestskú civilizáciu pominú hneď v prvú noc. K dverám nového príbytku prichádza nečakaná návšteva, ktorá rázom mení pokojnú atmosféru v krutý boj o život. "White Settlers" len sťažka zaradiť do správnej kategórie hororového subžánru, no faktom ostáva, že tento "konkrétny" druh, bez gore či mimoriadneho násilia, má asi také predpoklady uspieť, ako Pistorius na Olympiáde. Kopírovanie "You Are Next" samotnému tvorcovi taktiež na "kráse" nepridalo, a tak absolútne nepochopím, načo bol tento podpriemerný počin dobrý. Záver hodný Steelovej je pľuvancom do oka hororového fanúšika. Do kedy mám omieľať, že takéto rozuzlenie nemá v tomto žánri čo robiť - 40%.(16.6.2015)

• - Šál, ktorý sa vo filme niekoľkokrát objaví, patrí anglickému klubu Arsenal Londýn. (Marceloo)