Subete wa kimi ni aeta kara

• japonský

すべては君に逢えたから

It All Began When I Met You

(neoficiální název)

Drama / Romantický

Japonsko, 2013, 106 min

Vzhledem k tomu, že to bylo natočeno k jubilejnímu 100. výročí založení Tókjó eki, posloužilo to trefně, protože každý z šesti příběhů se o to místo přímo či nepřímo "otře". Ačkoliv si to odehrává o Vánocích, vánoční duch z toho na vás nedýchne, protože prostě Japonci Vánoce berou trochu jinak a z filmu to jde jasně cítit. Přesto je to pěkná rozkouskovaná romantika, která s hodně odřenýma ušima dosáhla na 4*. Většina osazenstva předvedla solidní herecký výkon až na Hondu Cubasu, bohužel ta zde nezahrála ani prd. Jinak tu můžeme vidět spoustu zajímavých hereckých tváří, takže si každý vybere.(17.11.2014)

Mile, ale slabe. 3*(7.2.2018)

Soubor několika převážně smutnějších vztahových příběhů odehrávajících se ve vánočním období. Postavy jsou sice celkem sympatické, ovšem příliš mne to jako celek nedokázalo oslovit a problém není v tom, že jsem si to pustil v září :-) Celkově to na mne působí příliš roztříštěným způsobem, nedokázal jsem se do takového množství různých událostí dostatečně vcítit, nevýrazná hudba moc nepomáhá a i přestože je zde k vidění mnoho dojemných i veselých situací, nemohu dát více jak 65%, zejména konec některých příběhů mi nesedl a vzhledem k celkovému průběhu mi připadal dost přehnaný.(23.9.2017)

S takýmito filmami sa naozaj má čakať až na Vianoce. Aký film vybrať na prvé rande? Najlepšie horor!(15.9.2017)

• - Snímek vznikl coby uctění jubilejního 100. výročí založení vůbec nejfrekventovanější japonské vlakové stanice Tokyo Station. (Conspi)