Wangkwoneul sseuryeoneunja, keumugyeruel kyeondyeora - sangsokjadeul (TV seriál)

• Jižní Korea

(neoficiální název)

Drama / Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2013, 20x55 min

• Sykon

Když si den po dokoukání seriálu z něj nepamatuji jedinou scénu, je to zlé. V případě Heirs jsem za to ovšem i rád, protože by to byla naprosto zbytečně zabraná mozková kapacita. Už když jsem se na ně začal dívat, bylo podle obsahu jasné, že to nebude můj žánr, ale chtěl jsem dát šanci seriálu takhle nabitému známými a dobrými herci (byť ve výsledku se ukázalo, že tahle generace herců prostě nemůže hrát středoškoláky donekonečna - ne pokud chtějí být bráni vážně). Bohužel jsem zjistil, že herci nemají absolutně co hrát - v tomto seriálu mají postavy po většinu vysílacího času jen dvě polohy: bolestně ubrečenou a nebo bolestně naštvanou. A rozhodně to není chyba herců, ale scénáristů. Tahle scénáristická neschopnost vymyslet alespoň zdání nějaké zápletky mě po celý seriál dost frustrovala. Prostě melodrama bez jakéhokoliv náznaku dramatu. Jediné, co drží Heirs nad vodou, jsou tradičně skvělé vedlejší postavy. Takže i když jsem už na začátku neměl kdovíjak vysoká očekávání, i přes to u mě tento seriál dokázal získat nálepku "Zklamání roku 2013".(28.12.2013)

• Zíza

Díly v USA? Málem jsem skončila se sledováním. Po přesunu do Koreje se všechno zlepšilo. Ale i tak to nebylo nic mimořádného a to tam hrálo takové množství takových herců a hereček. Mé dojmy z celého seriálu? Park Shin Hye brečela, hodně a když ne, tak se jí chtělo. Lee Min Ho vypadal vcelku pěkně a pořádně hrál jen v jednom dílu ke konci, kde jednu chvilku opravdu vypadal, že má zlomené srdce. Rivalita mezi ním a Kim Woo Binem byla ke konci zajímavá, i vtipná, na začátku naprosto otravná. Choi Jin Hyuk byl ňuňánek, přála bych mu trochu jiný konec, ale člověk asi nemůže mít všechno. Ale co jsem si užívala opravdu ze všeho nejvíc a je to věc, díky které stojí to vidět, je pár Krystal/Kang Min Hyuk. Něco tak roztomilého jsem dlouhou dobu neviděla (jestli vůbec), ti dva spolu byli naprosto skvělí. S nima ta ostatní "bolest" byla snadno překonatelná. Sem tam dobrá scéna, dokonce jsem se i párkrát zasmála. Příběh je slabší, ovšem některé dialogy nadprůměrné. Kdyby se z toho něco málo prostříhalo, dala bych lepší hodnocení. Občas jsem měla trochu potíže s pochopením toho, proč se příběh ubírá zrovna tímto směrem, ačkoliv postavy se jakž takž chovaly pochopitelně. OST mi také přišlo průměrné, akorát jsem všechny kolem sebe otravovat s tím, že love is a moment (pořád dokola, jen tuto repliku). Čekala jsem pecku, dostala slzavé údolí, které sem tam projasnil něčí zářivý úsměv. Lepší 2*. Přeloženo(13.12.2013)

4 nebo 5? 4 nebo 5? Tentokrát to bylo hodně složité. Na jednu stranu – skvělé herecké obsazení, na každý díl jsem se moc těšila, bavila jsem se, a když se tam z ničeho nic objevil Heechul, bylo to krásné překvapení, ale na druhou stranu, když si vybavím jiná dorama, která jsem hodnotila 5*, tak mi tohle přijde o něco slabší, mám pořád dojem, že na pětku tam něco chybí, ale nevím co … Takže závěr? Zůstanu u čtyřky :-D(17.11.2013)

Přemýšlela jsem jestli 4 nebo 5, ale nakonec přeci jen pět. Je pravda, že Park Shin-hye toho častokrát více nabrečela než namluvila, ale proč jí to vytýkat, když to tam prostě tak nějak patřilo. V seriálu občas byla místa, kde se toho moc nového nedělo a možná tam byla spousta věcí zbytečná, ale jako celek se mi to líbilo. OST byl taky celkem chytlavý, a tak v celkovém dojmu jsem se u sledování tohoto dorama bavila. A co si budeme povídat... na hlavní trojici se vážně dobře koukalo :)(8.1.2014)

• Ivuse

Mé srdce to trhá na kousky, ale nemám jinou možnost než dát 2*. I když miluji Park Shin i Lee Min-ho, tady prostě vyšší hodnocení dát nešlo. Park Shin prakticky celý seriál probrečí, sice jí to jde krásně, ale občas by si to mohla odpustit. Zvládla jsem to dokoukat až do konce, jen díky nádhernému páru - Yoon Chan Young (Kang Min Hyuk) + Lee Bo Na (Krystal Jung) - a největší perle seriálu, kterým byl pro mě Kim Woo Bin coby Choi Young Do. I když jsem se na tohle dílko moc těšila, odnesla jsem si jedno velké zklamání. Na druhou stranu jsem si odnesla zážitek v podobě výše zmiňovaných klenotů.(19.4.2014)

• Min-ho Lee

• - Yong-hwa Jung (Gentleman's Dignity (2013)), zpěvák populární chlapecké hudební skupiny CNBLUE, měl dle původního záměru seriálových tvůrců ztvárnit jednu z doprovodných rolí. K tomu nakonec ale nedošlo. FNC Entertainment, zpěvákův oficiální mediální zastupitel, nesjednal dostatečně výhodná smluvní ustanovení, týkající se zpěvákovy seriálové postavy, se zastupující filmovou produkční společností Hwa & Dam Pictures. [Zdroj: fncent.com] (Conspi)

• - Časť seriálu sa točila v Spojených štátoch, konkrétne mestách Los Angeles a Malibu v Kalifornii. (DoramaManiac)